הרחפן הראשון עם טכנולוגיית RealSense של אינטל יוצא לשוק

אם אתם עוד לא יודעים מה זה RealSense אז תתביישו לכם, לכו קראו על הטכנולוגיה ועל יכולות הפיתוח שהוצגו בכנס Geek Picnic השנה.

עכשיו שאתם מבינים בדיוק על מה מדובר, אתם יודעים שכאשר טכנולוגיית ה-RealSense החדישה של אינטל (אשר פותחה בארץ הקודש) נכנסת לתמונה, הכל נהיה הרבה יותר מתוחכם ומגניב.

באמצעות שימוש בטכנולוגיה זו אפשרויות הפיתוח הן אינסופיות, ואחד הדברים הבולטים ביותר אשר בחרו לשלב לתוכם את טכנולוגיה זו הוא הרחפן.
בעבר כבר שמענו על כך שאינטל משמשת בטכנולוגיית RealSense בכדי להפוך רחפנים להרבה יותר חכמים, וגם זכינו לראות פיתוחים במגוון תצוגות וסרטונים.
אך כעת, הרחפן הראשון בעולם בעל טכנולוגיית RealSense מגיע אל השוק להזמנות מוקדמות.

הרחפן נקרא Typhoon H מבית Yuneec והוא מסוגל למפות את סביבתו תוך כדי מעקב אוטונומי אחר אובייקט, כל זה תוך הימנעות ממכשולים ותאונות לא רצויות.
הקסם הזה נעשה באמצעות מצלמת Intel RealSense R200 המותקנת על הרחפן יחד עם מעבד Intel Atom ובקרים ST16 ו-Wizard אשר מאפשרים מצב לשני מפעילים.
במידה ותבצעו הזמנה מוקדמת של ה-Typhoon H כבר עכשיו, המשלוחים הראשונים יצאו בעוד ארבעה שבועות ועם הרחפן המשוכלל תקבלו סוללות ומדחפים נוספים למקרה הצורך.

השימוש בטכנולוגיה חדישה זו מאפשר לרחפן לבנות מסלול חכם לטיסה באמצעות איתור מכשולים ופסילת מסלולים מסוכנים.
הרחפן Typhoon H משתמש במצלמות וחיישנים מיוחדים בכדי לבנות מודל תלת מימדי של סביבתו, ובהכרזה הרשמית נאמר כי בהמשך נוכל לראות דגם משופר בעל חיישנים אשר ימוקמו מתחת לרחפן ויאפשרו שיפור יציבות בעת טיסה קרובה לקרקע או בתוך מבנים סגורים, דגם זה יפצה על בעיות תפקוד של הרחפן באזורי קליטת GPS נמוכה.

יחד עם ההכרזה קיבלנו סרטון מיוחד המציג בפנינו את יכולות הרחפן, אז שתהיה לכולם צפייה מהנה.

*תודה לאינטל על התמונות והמידע

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

2 תגובות

  1. שכחתם להזכיר פרט קטן: הוא עולה כ-1900 דולר.. אפשר להשיג DJI PHANTOM בזול יותר.. אפילו אם אין לו את הטכנולוגיה החדשה הזו

    • בוודאי שיש המון רחפנים המוצעים למכירה כבר, ואפילו במחירים זולים אף יותר.
      אבל הנושא המרכזי הוא שהוא הרחפן הראשון בעל הטכנולוגיה החדשנית של אינטל 🙂

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: