בלתי נשכחת – סיקור למשחק Forgotton Anne


צטרפו אלי ולאן במסע הקסום בעולם הדברים הנשכחים של Forgotton Anne

תמיד הייתה לי חיבה מיוחדת למשחקי הרפתקה, אולי זה בגלל שגדלתי על משחקים כמו Simon The Sorcerer, Legend of Kyrandia ומשחקי King’s Quest, ואולי זה בגלל שאני פשוט נהנה להיחשף לעולם קסום עם דמות מרכזית חביבה, משחקי הרפתקאות הם תמיד מהנים בעיניי ותמיד אמצא את עצמי נותן את כל כולי למשחק עד שאגיע לכתוביות הסיום. כך קרה לי ב-Forgotton Anne, אבל האם המסע שלי בעולם הקסום של אן היה קסום כמו העולם עצמו או שעדיף והייתי שוכח את כל החוויה? המשיכו לקרוא וגלו.

הסיפור והעולם

אתם מגלמים את אן, בת אדם שתפקידה לשמור על השקט והסדר בעולם הקסום של הנשכחים. מה זה העולם הזה? ובכן, כל פעם שאתם מאבדים או שוכחים משהו, כמו אחת הגרביים שלכם, מטרייה ברכבת או משקפי שמש בים, הם משוגרים לעולם של המשחק ומפתחים את היכולת לנוע ולדבר. נשמע סבבה אם אתם מטרייה שלא יכלה לדבר כל חייה ועכשיו כן יכולה, אבל מסתבר שכל החפצים הנשכחים, או רובם לפחות, רוצים לחזור לעולם שלנו ולהתאחד עם הבעלים המקוריים שלהם.

מי שדואג שזה יקרה זו אן והמפקד שלה והדמות האבהית שלה בונקו, שניהם מעבידים הרבה מהחפצים על מנת לבנות גשר אנרגתי שיחזיר אותם, יחד עם החפצים, לעולם האמיתי. אבל, לא כולם מעוניינים לראות את הגשר גמור- מחתרת של מספר חפצים נשכחים מנסה כל הזמן לסקל את תוכניות המסע הביתה של אן והחפצים האחרים. למה? ובכן, זה עבורכם לגלות במהלך המשחק.

אני מאוד אוהב את העולם הקסום של המשחק ואת העלילה הפשוטה שלו. למרות שהעלילה הרבה פעמים די ברורה, העולם שהמשחק יוצר והדמויות שלו מקסימות עם הרגשה שמאוד דומה לסרטי האנימציה של סטודיו Ghibli שמצאתי את עצמי בקלות נשאב לתוך הסיפור והדמויות שלו. העולם והסיפור של Forgotton Anne מלאים קסם ואישיות כמו אן עצמה.

אן הנשכחת

אתם מגלמים את אן, שומרת החוק של העולם הקסום של הנשכחים. אן אוכפת את החוק באמצעות הגישה הנחושה שלה ומספר גאג’טים קסומים כמו צמיד שמאפשר לה להעביר את האנרגיה הקסומה של העולם ולפצוע חלק מהחפצים הנשכחים וכנפיים קסומות שמאפשרות לה לקפוץ גבוה יותר ורחוק יותר על מנת לחקור את העיר המגוונת של המשחק.

למרות שבהתחלת הסיפור היא מרגישה די תמימה ולא ממש מורכבת, תודות לבחירות שלכם במשחק ומספר רגעים די קולים, אן מרגישה ממש אמיתית ודמות שהייתי שמח לראות במספר משחקים נוספים רק בגלל החיבור החזק שאנחנו יוצרים איתה במשחק זה.

 

האתגרים

האתגרים של המשחק, בדומה למשחקי הרפתקאות רבים, כוללים פתרון חידות מורכבות, דיאלוגים בהם אתם צריכים לחשוב על הפתרון הנכון ואזורים בהם כדי להמשיך אתם צריכים להשתמש בפריט הנכון. למרות זאת, אני כן חושב שהמשחק יכול להיות קל מדי לפעמים בהרבה מהאיזורים שלו ולפעמים מרגיש יותר כמו סיפור בו אנחנו שולטים קצת ופשוט רואים איך הסיפור ממשיך.

מה שכן, המשחק כולל מספר אזורי פלטפורמה אותם תצטרכו לעבור ואזורים אלו יכולים להיות מאוד מאתגרים וכיפיים. בעיקר בגלל שהתנועה של הדמות שלכם מאוד דומה לסדרת משחקי Prince of Persia שעל ה-MS-DOS.

בנוסף, המשחק תמיד יעודד אתכם לחקור את הסביבה שלכם במצב החישה של אן עם הצמיד המיוחד שלה. אז כל מקום אליו תגיעו, תמצאו את עצמכם מכירים אותו טוב טוב.

 

גרפיקה ועיצוב

למרות שהגרפיקה של המשחק די דומה לגרפיקה של הרבה משחקי אינדי, זה העיצוב והאומנות של המשחק שבאמת יוצאי דופן. Forgotton Anne מעוצב ומאויר בצורה צבעונית ויפיפייה שמאוד מחמיאה לסגנון המשחק והסיפור שאנחנו רואים על המסך.

האנימציה של רוב החפצים במשחק היא די בסיסית, אבל רואים שפוקוס המאיירים של המשחק היה באן, בגלל שיש לה מספר קליפים של אנימציה מאוד מפורטים וחלקים שהיא בקלות מרגישה כוכבת הסיפור.

הסאונד והדיבוב

המוזיקה של המשחק נהדרת, מוזיקה קלאסית שמאוד מחמיאה לסביבה ולאירועים של המשחק. אבל מה שהכי מצליח למכור את הסיפור והדמויות זה הדיבוב והסאונד שלהם, ולמרבה המזל, שניהם מצוינים פה. אן מדובבת נהדר ובצורה מאוד אמינה, אבל אפילו הדמויות המינוריות של המשחק עם תפקידים קטנים יותר מדובבים בצורה נהדרת ותאמינו או לא, עם קולות מאוד מתאימים לחפצים שהם מדובבים, כמו החפצים בסרט “היפה והחיה” של Disney וכמו “היפה והחיה”, Forgotton Anne הוא פשוט מסע קסום גם מבחינת מראה וגם מבחינת סאונד.

סיכום

באופן מאוד אירוני, Forgotton Anne פשוט בלתי נשכח. המשחק נותן לנו הרפתקה צבעונית ויפה עם הרבה אישיות וקסם שמשתווה להרפתקאות הקסומות של סטודיו Ghibli. אם אתם אוהבים אנימציה עם דמויות מעניינות ומשחק הרפתקה אז אני בקלות ממליץ לכם לנסות את Forgotton Anne.

Forgotton Anne

הסיפור - 9
הגיבורה - 8
המשחקיות - 8
העיצוב והאנימציה - 10
סאונד והמוזיקה - 10

9

מעולה

Forgotton Anne הוא משחק נהדר שמספק הרפתקאה מעניינת עם גיבורה בלתי נשכחת.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה