המתים המתבצרים – סיקור למשחק Fortnite

החלטנו לסקר את משחק הרשת החינמי Fortnite עם עלייתו בפופולריות

Fortnite של חברת Epic Games שוחרר בחודש האחרון לכל הפלטפורמות ומאוד מהר צבר מספר מכובד של שחקנים, אבל האם המשחק החינמי באמת שווה את הזמן היקר שלכם? המשיכו לקרוא וגלו.

סיפור ועולם

הסיפור של Fortnite הוא די גנרי- העולם מותקף מסיבה בלתי מוסברת על ידי סופות הוריקן סגולות שמזמנות זומבים להכחיד את האנושות, אתם מגלמים שורדים שמנסים להחזיק את האנושות בחיים והלשלים משימות כדי להציל כמה שיותר בני אדם.

אתם בעצם משחקים 2 דמויות: אחד הוא שורד שבעצם לוקח פיקוד על מרכז ההצלה הרובוטי של המשחק שמאפשר לדמות השנייה שתשלטו בה לבנות מחסומים ומלכודות, והדמות השנייה משתנה לפי הדמות שאתם בוחרים וכל דמות היא עם אישיות צבעונית וסגנון משחק שונה.

הסיפור זה לא משהו ממש חדש, אבל העיצוב הצבעוני של עולם המשחק, יחד עם משימות מגוונות ודמויות מעניינות ומצחיקות נותן לעולם והסיפור של Fortnite אישיות נהדרת. בנוסף, כל סוגי הזומבים השונים שתוקפים אתכם רק מוסיפים להומור והאישיות המיוחדת של המשחק.

משחקיות

המשחקיות של Fortnite זה החלק הממכר ביותר שלו. אתם משחקים בגוף שלישי ומשלימים משימות שונות כמו להגן על כלי רכב או איזשהו מכשיר בזמן שאתם בונים מבצרים מעץ, אבן או מתכת, אותם אתם חוצבים מהסביבה שלכם, בין אם זה עצים או מכוניות נטושות, ומכינים מלכודות מסוכנות נגד הזומבים.

למרות שהמשחקיות נשמעת די בסיסית, יש לא מעט מורכבות שנובעת מהגיוון באפשרויות שיש לכם עם התפתחות הדמות שלכם והניצולים שאתם יכולים להשתמש בהם כדי לפתח נשקים חדשים ומלכודות חדשות, כך שלמשחק יש בהחלט הרבה מקום להתקדמות וגיוון. אתם יכולים ללמוד יכולות חדשות לחיסול זומבים, שיפור הנתונים שלכם או סרטוטים חדשים שמלמדים אתכם לבנות מלכודות חדשות וכלי נשק חדשים, וזה תמיד כיף לקבל משהו חדש אחרי השלמת משימה או מהצ’ופר היומי (שמתבטא בפיניאטה מצחיקה של לאמה).

סגנון משחק נוסף שיש ב-Fortnite זה סגנון ה-Battle Royal שמפיל אתכם יחד עוד 100 שחקנים אחרים אל תוך אי ענקי בו אתם צריכים לחפש אחר נשקים ולחסל אחד את השני. מצב משחק זה די כיף אבל בו בזמן מתסכל בגלל שלרוב השחקנים שרצים למרכז המפה ומוצאים מקום להתחבא בו עם רובה הם אלו שמנצחים, בנוסף השימוש במבנים במצב זה נועד בעיקר כדי להשיג נשקים חזקים יותר, מאשר בניית מבצר כלשהו נגד כולם. יכול להיות וזאת הייתה התוכנית המקורית אבל בגלל שהאיזור בו אפשר לשרוד מצטמצם עוד ועוד וכולם ממהרים פשוט לחסל אחד את השני, אין ממש טעם במבנים.

למרות זאת, Battle Royal מספק לא מעט רגעים של כיף ונשקים מגניבים, ואפשר לשחק בחוליות ולנסות להתאחד עם חברים נגד כולם.

שותפים לאפוקליפסה

החלק הכי טוב במשחק אונליין הוא שאפשר לשחק עם כל אחד וזה תמיד כיף, ובמקרה של Fortnite עדיף שתביאו חברים.

סגנון ה-Battle Royal לא ממש דורש חברים כשאתם לבד, אבל בחוליות עדיף מאוד להכיר את חברי הצוות שלכם אם אתם רוצים אסטרטגיה טובה כדי לשרוד נגד כולם.

אבל מה שבאמת נפגע אם לא תשחקו עם חברים שלכם זה המשימות בעולם של Fortnite- אם כולכם לא מאוחדים על מטרה אחת, משימות יכולות לקחת פי 10 יותר זמן ממה שהן אמורות ואפילו לפעמים לא להגמר, ואין אפשרות להצביע לבעוט מישהו מהמשימה. יותר מפעם אחת, מצאתי את עצמי במשימה בה אנחנו צריכים לאסוף מספר חפצים ולהביא אותם למקום מסוים, אבל אחד מחברי הצוות אסף את רובם בגלל שכל שאר השחקנים החליטו לשוטט בעולם ובמשך כחצי שעה אני והשחקנים האחרים מצאנו את עצמינו צועקים על השחקן שאסף את החפצים לשים אותם במקום הנכון והוא התעלם לגמרי ממה שאמרנו ופשוט שרף זמן.

אז Fortnite הוא משחק מאוד כייפי לשחק עם חברים, אבל כל אדם אחר רוב הסיכויים יטריף אתכם ויגרום לכם לרצות להחליף משחק.

תגמול על השקעה

כמו כל משחק חינמי, אנחנו רוצים לראות שהזמן היקר שאנחנו שורפים על המשחק משתלם לנו, זאת אומרת, שההתקדמות במשחק מבחינת התפתחות הדמות והחפצים שאתם מקבלים היא הוגנת ומהירה, ולא מתחבאת מאחורי מי שמוכן לשלם הכי הרבה.

במקרה הזה Fortnite הוא מאוד טוב- המשחק מתגמל אתכם על כל פעילות קטנה שתעשו במשחק עם פרסים וחפצים שווים, וככל שתצליחו יותר במשימה אתם תשיגו חפצים נדירים יותר. כמובן שיש אפשרות להשיג נשקים ודברים שווים יותר באמצעות כסף אמיתי אבל לפחות המשחק מתגמל אתכם כראוי על עבודה טובה.

אז כן, מי שישקיע את הזמן שלו במשחק ובמשימות שלו יקבל חפצים ונשקים נדירים יותר והדמות שלו תעלה ברמה מהר יותר משאר השחקנים, כך שתהיו כוח מועיל יותר לצוות במשחק הראשי ותיחשבו לשחקנים הטובים ביותר.

גרפיקה ועיצוב

כפי שציינתי מקודם, העיצוב של המשחק פשוט נהדר- הסביבה, האויבים והדמויות פשוט מעוצבים בצורה צבעונית וקומית, ונותנים טון נהדר למשחק שמזכיר מאוד את הסגנון האהוב והצבעוני של Plants vs Zombies, כך שאולי חלק מכם ירגישו שהעיצוב לא ממש מקורי, אבל במשחק כיפי כזה זה לא כל כך משנה.

הגרפיקה גם נהדרת, הכל נראה מאוד חד ומאוד חלק, ובהתחשב בעולם הענקי של המשחק, הייתם מצפים להתקל בהרבה באגים גרפים, אבל רק לעיתים נדירות נתקלתי בבאגים וגליצ’ים כלשהם בסביבה של המשחק.

סיכום

Fortnite הוא משחק חינמי מצוין שמצליח לספק מאות שעות של בידור עם המשימות הכייפיות שלו והעולם הצבעוני והמצחיק שהוא מספק. בנוסף, מצב ה-Battle Royal נותן קצת מרחב נשימה בין משימה למשימה כדי פשוט להשטטות ולחסל שחקנים אחרים. עם תוכן חדש שכולל מצבי משחק נוספים, שיפורים לממשק המשתמש של המשחק ונשקים חדשים, ו-Fortnite יכול מאוד מהר להיות אחד המשחקים החינמים המצליחים של השנתיים הקרובות.

Fortnite - ציון סופי

סיפור ועולם - 8
משחקיות - 9
שותפים לאפוקליפסה - 5
תגמול על השקעה - 8
גרפיקה ועיצוב - 8

7.6

טוב

Fortnite הוא משחק חינמי מצוין שיכול לספק לכם שעות על גבי שעות של כיף, רק מומלץ להלחם באפוקליפסה יחד עם חברים שלכם מאשר כל אחד.

User Rating: 1.75 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה