חברות 20th Century Fox ו-Disney בדרך להתמזגות

זה רשמי: בעלי המניות של FOX ו-Disney הצביעו למיזוג החברות.

כבר בנובמבר בשנה שעברה היו שמועות על מיזוגן של FOX ו-Disney, ועד כה סיפקנו מלא עדכונים, אבל כעת זה קורה.
למרות שעיקר תשומת הלב הייתה על האפשרות שהאקס-מן וארבעת המופלאים יכנסו אל היקום הקולנועי של Marvel, חברת Disney התמקדה בהעלאת מספר התכנים שיכללו בשירות הסטרימינג החדש שהיא הולכת להשיק ב-2019 כדי שתהיה תחרות אמתית בינו לבין נטפליקס.

Disney תהיה בעלת האולפנים של 20th Century FOX&TV וגם עסקי טלוויזיה וכבלים בין לאומיים מסוימים ו-Fox תתמקד ברשת החדשות והספורט שלה.

אנליסטים בתעשייה מעריכים שהמיזוג יושלם רק בתחילת שנה הבאה אבל כבר ידועים הצעדים הראשונים לתהליך.
מכתבים שנשלחו אל בעלי המניות אישרו שהצעדים הבאים של המיזוג יהיו ליצור חברת בת ל-20th Century FOX בשם "New FOX" שתהיה אחראית לחדשות, לספורט ולעסקי השידור של 21CF.
לאחר מכן ייחתם הסכם שידאג שההפרדה תתבצע ביעילות, מניות החברה יחולקו וכל העובדים שלא יעברו ל-New Fox ישתלבו ב-Disney.

למרות ההתרגשות, קרוב לוודאי שההתמזגות תגרום להרבה עובדים להיות מחוסרי עבודה. על פי Rich Greenfield, אנליסט בתעשייה שהיה מאוד ביקורתי בנוגע ל-Disney בעבר, מספר מחוסרי העבודה העתידיים יכול להיות בין 5,000 ל-10,000 "בהתחשב בחפיפה הרבה שקיימת בין החברות מסביב לעולם."

ומה יקרה לכל הסרטים שכרגע באמצע תהליך ההפקה?
על פי ציטוט של מקור אמין בעדכון של The Wall Street Journal, דיסני מתכננת להוציא את כל הסרטים המוכנים וגם אלה שכרגע בהפקה אחרי שהעסקה תושלם.
בין הסרטים שיצאו נמצאים גם X-Men:Dark Phoenix שמתוארך לצאת בפברואר 2019, לפני המיזוג, אך בגלל שכבר קיימים עיקובים בלוח הזמנים יכל להיות שידחה ו-New Mutants שכנראה יצא באוגוסט הבא. אם שני הסרטים יצאו לאחר המיזוג יהיה מעניין לראות אם הם יהיו חלק מהיקום הקולנועי של Marvel או שבכלל סרטי האקס-מן יעברו איתחול כדי להתאים לשאר היקום.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה