חיות במירוץ – ביקורת המשחק Frantics

Frantics משחק חדש בסדרת משחקי ה-PlayLink של Playstation, בו אנחנו זוכים להתחרות כנגד החברים שלנו, להכשיל אותם, להתנקל אליהם וכמובן לנצח אותם בעודם מפסידים בצורה מביכה. אז תהדקו חגורות אנחנו יוצאים לדרך.

מי מאיתנו הגיימרים לא רצה לשבת אי פעם ולשחק במשחק נחמד עם החברים האלה שאיך נגדיר אותם? אלה שבדרך כלל לא ממש יושבים ומשחקים ביצירות אומנות עטורות שבחים. או סתם לשבת ולשחק עם בני הדודים הקטנים ולפתוח אותם לעולם הגיימינג עוד מגיל צעיר? חבירנו היקרים ב-Sony ישבו ועשו לנו את העבודה כשהציגו לראשונה את סדרת משחקי ה-PlayLink של Playstation. מדובר במשחקים שפותחו במיוחד לשימוש בטלפון במקום הג'ויסטיק שאנחנו כל כך אוהבים. השימוש בפלאפון נועד להחליף את הצורך שלנו בג'ויסטיק, ומה שהופך את הפלאפון לשלט (די יקר) היא אפליקציה חינמית שפותחה במיוחד עבור המשחק ופותרת אותנו מהבעיה של חוסר בשלטים כאשר זה מגיע למשחק של 4 שחקנים (כן זו הבעיה העיקרית במיוחד שיש אצלי חברים ואנחנו רוצים לשחק ב-Towerfall Ascension). כך גם הפלאפון וגם הסוני עובדים יחדיו על מנת להעביר לנו חווית משחק מסוג שונה, ומהנה לא פחות. משחקי ה-PlayLink ברובם משתמשים במצלמה של הפלאפון על מנת להכניס תמונות שלנו למשחק, והופכות את החוויה לאישית ומצחיקה יותר כשמבקשים מאיתנו לעוות תמונות וכו'.

גם ב-Frantic השימוש בכל אמצעי הפלאפון לא שונה. על מנת לשחק במשחק אנחנו חייבים שתהיה לנו את האפליקיה של המשחק על הפלאפון. מומלץ להוסיף למשוואה עוד 3 חברים בעלי פלאפון חכם עם האפליקציה של המשחק, וככה אפשר להתחיל לשחק.

כבר במסך הפתיחה של המשחק אנחנו זוכים להכיר את השועל, דמות אשר נאה למראה אך בעלת כוונות זדוניות להשליך אותנו לסדרה של משחקים שונים על מנת להשמיד את החברויות בינינו לבין חברינו, בעוד שהשועל יושב לו בכס המלכות שלו ומתצפת עלינו עושים שטויות, אנחנו משתתפים בסדרה של משחקים בהם אנחנו עושים הכל על מנת לנצח (נשמע קצת כמו משחקי הרעב). אנחנו השחקנים מגלמים את ה"חברים" של השועל, חיות שונות כמו חזיר, כלב, קוף, היפופוטם, פיל וכו'.

איך מתחיל המשחק?

בתחילת המשחק, אנחנו קובעים האם זה משחק שהוגדר לנו באופן אישי על ידי השועל ( הנקרא גם "משחקי השועל") או סדרה של מיני משחקים שאנחנו קובעים אילו ובאיזה סדר הם יופיעו. המטרה שלנו בכל מיני משחק זה לנצח ולהרוויח כתר בהתאם למה שהוגדר על ידינו או על ידי מר שועל, בסוף הסדרה של המיני משחקים הכתרים יכולים להיות מומרים לנקודות חיים בגראנד פינלה, או לצרף את הכתרים שהרווחנו לכתרים שניתן לרכוש באמצעות המטבעות שאספנו במהלך התחרות. השחקן שלבסוף נשאר עם הכי הרבה כתרים, הוא הזוכה הגדול והמאושר.

אילו מיני משחקים קיימים במשחק?

Friendless Runner – במצב המשחק הזה אנחנו זוכים להתחרות במסלול מכשולים כנגד החברים שלנו. במסלול אנחנו מקפצים, זזים הצידה ודורכים על חברים שלנו בשביל להגיע ראשון לסוף המסלול. כמובן שצריך להשתדל לא לחטוף מכות במהלך המסלול, כי לאחר 3 מכות אנחנו מתים. אבל מי מאיתנו שמת ראשון במהלך המסלול, זוכה בפריווילגיה של להתקיל שחקן אחר שעדיין משתתף במירוץ.

Dough Knights – במצב הזה אנחנו צריכים ללקט כמה שיותר דונאטס. מי שאוסף כמה שיותר, הוא המנצח. לכל אחד מהשחקנים יש רומח בו אנחנו משתמשים על מנת לדקור את האחר וככה מונעים מאותו שחקן להשיג דונאטס. מה שכן, צריך להיזהר מהדונאטס המתפוצץ, עדיף להעביר אותו לחבר, הוא יעריך אותך יותר ככה.

Parachuchu – המטרה של כל אחד מיאתנו הפעם היא לנחות בבטחה ראשון על הקרקע, כל זה בעודנו מרביצים לחברים שלנו ונותנים להם את הדינאמיט ממש לפני שהוא מתפוצץ. כמובן שגם צריך לפתוח את המצנח שלנו בזמן, אחרת אנחנו הופכים לקווץ' מרוח על הרצפה בעוד שחברים שלנו נוחתים בבטחה אחד אחר השני.

Jetpack Nut Job – במסלול הזה אנחנו מצוידים בתרמיל ריחוף, מה שגורם לנו ולחברים לעבור במהירות שיא במסלול המכשולים. גם כאן המטרה של כל אחד מאיתנו היא להגיע ראשון לקו הסיום. תיזהרו מהמכשולים הרבים ומהחברים שלכם, שלא ייקחו לכם את המקום הראשון.

Icicle Pickle – פה אנחנו צריכים להתכונן לקרב עד המוות בינינו לבין החברים שלנו. כולנו מוצבים על פסגה הר, שכל שניה הולכת ונעשית קטנה יותר. האחרון שנשאר עומד על הפסגה הוא המנצח.

Hot-Rod Heroes – פה אנחנו מתחרים במשחק מירוץ כנגד החברים שלנו. במהלך כל סיבוב מירוץ אנחנו יכולים לערוך את הרכבים של החברים שלנו, ולהפוך אותם לממש גרועים עם שינמוכים מטופשים שייגרמו להם להפסיד במירוץ הבא.

Chair Riots – בעודנו מתיישבים על כדור קפיצה, אנחנו צריכים להתחמק ממלכודות שיפוצצו לנו את הכדור ומהחברים שייתנגשו בנו. כל זה על מנת להיות האחרונים שיושבים עך הכדור ומקפצים.

כל אלו הם רק חלק מסדרת המיני משחקים שהמשחק Frantics מכיל, ישנו מגוון של 15 מיני משחקים שונים בהם אנחנו יכולים לבחור להתחרות נגד החברים שלנו. בחלק מהמשחקים אנחנו יכולים לנצח באמצעות פצצה שנוחתת על החברים שלנו באורח פלא, או באמצעות מכרזים שהשועל החלקלק מחליט עליהם. במכרזים יש אפשרות לנצח באמצעות המטבעות אותם אנחנו אוספים במהלך כל התחרות והמשחקים השונים במשחק. השועל עובד בדרכים נסתרות ובמידה ואנחנו עושים משהו משעשע שמוצא חן בעיניו, הוא יכול לתגמל אותנו במטבעות נוספים, וככה יש לכולם סיכוי לנצח.

השועל יכול לפלפל את המשחק בכך שהוא לפעמים נותן לשחקנים מסויימים משימות סודיות. כמו לעזור לשחקן אחר לנצח את המשחק, וככה גם אתה וגם אותו שחקן שהיה צריך לנצח מקבלים כתר. או לחבל במשחק של שחקן אחר. זה הכל תלוי במאסטר המשחקים שלנו, מר שועל. בסופו של דבר המטרה של כולנו היא לזכות בכמה שיותר כתרים ולנצח את המשחק ב-Grand Finale. זה הוא השלב האחרון בו כל השחקים מציגים לראווה את הכתרים שהם אספו במהלך סדרת המיני משחקים ששיחקו. ושם נפתח המכרז הגדול בו אנחנו יכולים להציע את המטבעות שאספנו תמורת כמות כתרים בכדי לנצח את המשחק כולו. בשלב הזה הכל יכול לקרות. האם אתה תזכה? או החבר שהיה עסוק באובססיביות לאסוף מטבעות לאורך כל המשחקים עד עכשיו?

משחקיות

אחרי ששיחקתי עם חברים במספר מגוון של משחקנים ומיני משחקים שונים. אני יכולה להגיד לכם שהמשחק חמוד. יש לו הרבה רעיונות משוגעים להציע, ויכול להפוך את חוויות המשחק עם חברים לדבר נחמד ומהנה. זה הוא המשחק השני בסדרת משחקי PlayLink שיצא לי לשחק בו, אז ככה שהחוויה לא חדשה עבורי או עבור מכריי. הצבעוניות של הדמויות, הגיוון של המשחקים ב-Frantics זה מה שהופך אותו לנחמד ואת החוויה שמגיעה איתו למשעשעת. ההומור במשחק קצת צפוי, אבל בכל זאת המשחק אמור לפנות לכל הנוכחים בקהל, ילדים קטנים ו/או אנשים מבוגרים שמחפשים לשחק יחידיו ולצבור זמן איכות עם המשפחה. אז מבחינה זו המשחק בהחלט מעביר את החוויה והרעיון שעומד מאחוריו. הדבר היחידי שהפריע לי אישית זה שהרעיון לא מקורי במיוחד.

ויזואליות

אפשר לומר שהגרפיקה של המשחק מאוד מצועצעת, דבר שמאוד מתאים לאווירה שהמשחק מקנה. הדמויות משונות וצבעוניות, הרקעים לא עמוקים מידי ונותנים לנו את התחושה שכל ילד יכול לבוא ולצייר רקע שכזה. זה כמובן לא משחק עשיר בגרפיקה שפותח במנוע Unreal, אבל בהחלט מעביר את החוויה בצורה חמודה ומשעשעת. כמו המשחק.

הגאים

הפיכת הפלאפון לבקר היא המצאה מבורכת, שבאמצעותה כל אחד בעל פלאפון חכם יכול להוריד את האפליקציה החינמית ולהתחיל לשחק כעוות נפשו. אך גם פה הדבר עדיין לא מושלם במיוחד שעדיין דורש שיפורים רבים לדעתי, לדוגמה באמצעות התזוזה של הפלאפון ניתן להזיז את הדמות שלנו במהלך המשחק ואני בהרבה מאוד מקרים לא הצלחתי לשלוט באופן נוח במיוחד על הדמות שלי, מה שגרם לי להרבה מקרי מוות מיותרים. לצערי אני לא היחידה שהדבר קרה לה. נכון שיש כאלה מאיתנו שיותר טובים בדבר, אבל מבחינתי כל העניין של החיישן תנועה שמשפיע על הדמות במשחק באמצעות הפלאפון עדיין דורש שיפור ודיוק רב יותר במשחק.

דברי המשורר

Frantics עצמו נחמד ומאוד מהנה במידה ואתה מארח משפחה עם ילדים קטנים, או במידה ואתה מארח חברים לערב של משחקי שתיה. המשחק צבעוני ומטופש (במובן הטוב של המילה). הוא מכיל המון דמויות חמודות וצבעוניות, שבמקרי המוות שלהם הופכות למשהו לא ברור וצבעוני. המיני משחקים חמודים ומשעשעים מאוד. הקטע שבו אנחנו יכולים להתנכל לחברים שלנו ולחבל להם במשחק מאוד משפיע על מצב החברות שלנו אל מחוץ למשחק (ממש כמו מאנצ'קין). למי מאיתנו שאוהב משחקים כמו Mario Kart כנראה שהוא מאוד יהנה מהמשחק הזה גם כן.

Frantics

מקוריות - 5
ויזואליות - 7
הגאים ובקרים - 4
אווירה - 7

5.8

משעשע

משחק נחמד להעביר איתו ערב של משחקי שתייה עם החברה. בתקווה שאחרי כל הזה הם עדיין ישארו חברים שלך.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה