לשבור את הקופות 2 – ביקורת הסרט לשבור את הקרח 2 | Frozen 2

האם לשבור את הקרח 2 הולך לשבור את המוסכמה הכמעט בלתי כתובה, כי סרט המשך כמעט ואף פעם לא עומד בציפיות? או שמא בדיסני הצליחו להשתחרר מהקללה אשר נושבת להם בעורפם כבר שנים ארוכות, באמצעות הקשר הבלתי מנוצח של שתי האחיות האהובות עלינו מארנדל?

מי שחי על גבי כדור הארץ שלנו (אלא אם כן הגיח לו מיקום מקביל), מודע לתופעה הכבירה הנודעת בשם “לשבור את הקרח” (Frozen). סרט תלת מימדי מסטודיו קטן וחביב (לא באמת…), ששינה את חייהם של כל ילדה (והורה) על פני העולם כולו. אני לא חושבת שיש אדם אחד עלי האדמות הללו שלא יודע מי הן אנה, אלסה, אולף ושאר החברים. בוא נגיד שמאז 2013, חברת Disney די דוהרת על ההצלחה של הכותר הזה שלה, ואני חייבת להסכים שדי בצדק.

אני לא אביא לכם כאן עכשיו תקציר למעללי הסרט הקודם, כי אם לא ראיתם אותו עד עכשיו, אז מה אתם עושים פה בכלל? מלבד העלילה הכתובה היטב, הבדיחות השנונות שעפות לילדים מעל הראש, האנימציה המרהיבה בה השתמשו לסרט, השירים הקליטים במיוחד שנדבקים בקלות לראש, הקסם האמיתי שמתרחש כאן אלו הדמויות. כל אחת עגולה, בעלת אופי, ולא סתם עוד אחת שטוחה שלא באמת קשורה לשום דבר שמתרחש על גבי המסך. וגם אותי הסרט שבה בקסמיו, זאת מעבר לעובדה שאני חובבת לא קטנה של סרטי דיסני, ואנימציה בפרט.

אז אחרי סרט ראשון מאוד מוצלח, ועוד שני מיני סרטוני בונוס, אתם וודאי תוהים לאיזו צרה עכשיו נקלעו הדמויות האהובות עלינו ב”לשבור את הקרח 2″? התשובה היא הרבה, וגדולות יותר ממה שאתם יכולים לדמיין.

נדמה שחלפו להן כמה שנים מאז אותו יום בו אלסה הוכתרה למלכה, ונגלה לעיני כל כי יש לה גם כוחות קסם ייחודיים. הממלכה כולה נארחת לבואו של הסתיו, שכבר נוקש על דלתות ארנדל כולה. מהר מאוד האווירה החגיגית חולפת לה עם בואם של רוחות עתיקות יומין, וגישה די תוקפנית כלפי תושבי ארנדל כולה. מהר מאוד המצב הלא ברור הופך להרפתקה לכיוון הצפון, שם מוחבא לו יער מסתורי, שככל הנראה מתקשר לעבר של הממלכה כולה ואף לשתי האחיות אנה ואלסה. כמובן שללא כל היסוס מצטרפים אליהם אולף, קריסטוף וסוון. אותו יער מסתורי מביא איתו את כל הקסם במלוא הדרו, לטוב ולרע. שם החבורה העליזה שלנו יצטרכו להתמודד אל מול אותם אתגרים חדשים, יער מכושף, יצורים קסומים, יושבי המקום עצמו ומה שעוד נראה כי העבר המסתורי העוטף את בני משפחת המלוכה של ארנדל. אם כל זה לא מספיק לכם, שתי האחיות עומדות לגלות סודות שאותם רק הן יצליחו לפענח, יחדיו. השאלה שנשאלת כעת היא, האם כל זה יספיק בכדי להציל את המצב כולו?

מתוך "לשבור את הקרח 2"
מתוך “לשבור את הקרח 2”

הסרט מביא לנו פעם נוספת את האנימציה העוצרת נשימה שזכינו לראות לפני כ-6 שנים, עם צאת “לשבור את הקרח” הראשון, אי שם בשנת 2013. אלא שהפעם התקציב גדל, ומספר הסצנות העוצרות נשימה גדל גם כן. אין לי מילה רעה אחת להגיד על האנימציה המעולה והסטודיו שעומד מאחוריה. הכל זז חלק, הדמויות והטקסטורות מדוייקות. ללא ספק העולם של “לשבור את הקרח 2” הרבה יותר מגוון וצבעוני ממה שיכולתי לדמיין.

גם האווירה והנימה של הסרט כולו מוצלחת במיוחד. היא ללא ספק שונה מאוד מהסרט הקודם, בוגרת יותר. זה הוא אכן סרט של Disney, אבל בהחלט ניתן להרגיש כי הוא נעשה עבור קהל מעט בוגר יותר. הוא עבור הקהל של אותם ילדים מלפני 6 שנים, שהספיקו לגדול קצת גם כן. ויחד עם זאת הוא עדיין מוצא את המקומות הנכונים להכניס בהם קצת הומור, שירים (יש בערך פי 2 יותר מבראשון), והמון אהבה ומסרים גדולים וחשובים כלפינו, הצופים.

Frozen 2
מתוך “לשבור את הקרח 2”

עוד דבר שאציין לטובה אלו הדמויות עצמן. הדמויות הראשיות זוכות לזמן מסך די שווה, ומראות שוב עד כמה הן יכולות ומוכנות לגדול ולהתפתח. דבר נוסף שטרם לכך אלו המדובבים המוצלחים, שעושים זאת שוב, עם הכימיה המעולה שיש להם מאחורי הקלעים. מה גם שבסרט הזה אנחנו זוכים להכיר מספר דמויות חדשות, ואף לראות שוב כמה דמויות מהסרט הקודם. תערבבו יחדיו את כל מה שציינתי כאן, ותזכו לקבל יצירת מופת, המתנגנת לה בכיף ובקלילות למשך כמעט שעתיים שלמות.

שורה תחתונה

אני חייבת לציין כי זה די אחד הסרטים שהתרגשתי לקראת היציאה שלהם השנה (חכו “מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר” זה הבא בתור). “לשבור את הקרח” הראשון די שבה את ליבי בפעם הראשונה שבה צפיתי בו, ומאז תמיד הייתה לי פינה בלב עבורו. שבירת המוסכמות שלו, והדמויות האהובות והססגוניות שלו זה בעיקר מה שגורם לו להיות מוצלח, וזה בהחלט מה שמביא איתו גם סרט ההמשך “לשבור את הקרח 2”. הסרט בא עם עלילה קסומה ורגישה במיוחד, אני מבטיחה לכם שלא הייתה עין אחת יבשה במהלך כל ההקרנה. הוא “גדול” יותר בכל מובן של המילה. סיפור המיועד לקהל מעט בוגר יותר, כמות שירים גדולה יותר (מלבד שיר אחד, אני לא בטוחה עד כמה כל השאר קליטים), התפתחויות וגילויים גדולים יותר, רגשות עזים יותר, קסם רב יותר, קטעי הומור משעשעים במיוחד ומסרים עוצמתיים יותר.

Frozen 2
קבוצת קוספלריות, שבהחלט עושה כבוד לסרט

כל חובב סרטי Disney, ומעריץ של לשבור את הקרח, חייב להביא את עצמו לראות את יצירת המופת הקולנועית הזו. “לשבור את הקרח 2” הולך לגעת לכולם בלב, ובעיקר בכיס של ההורים. תתנחמו בעובדה שהפעם לא ייתקע לילדים שלכם שיר אחד בראש, אחרי הסרט הזה.

 

לשבור את הקרח 2 | Frozen 2

עלילה - 8.5
אנימציה - 10
משחק - 9
מרגש עד דמעות? - 10

9.4

טוב מאוד

לשבור את הקרח 2 נוחת בקולנוע, ומביא לנו את האחיות אנה ואלסה בהרפתקאה חדשה, קסומה וחסרת מעצורים.

User Rating: 4.73 ( 3 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *