Frozen

Frozen Free Fall- סיקור המשחק

Frozen Free Fall שינה לי את הפרספקטיבה על העולם

אז הנה אני גולש בחנות הדיגיטלית של PlayStation, מחפש משחק כדי להעביר את הזמן, כשפתאום עיני נוחתות על קטגוריית המשחקים החינמיים. אמרתי לעצמי “אולי יצא משחק חדש בחינם? הרי אין כמוהם בזמן האחרון, כמה נהנתי מ-PlanetSide 2, או כמה מצחיק ומרענן Loadout?”
אז נכנסתי, וראיתי ש-Disney הוציאה את Frozen Free Fall ל- PS4, משחק שזמין כמעט לכל פלאפון היום, כמובן שמיהרתי להוריד אותו ואפילו אמרתי לחברים כאן באתר שאסקר אותו, הם הסכימו ויצאתי לדרכי.

לפני שאני מתחיל את הסיקור הזה, אני רוצה להגיד שאני לא מגזים בתגובתי, ואני אומר את האמת במלואה.
לפני שהמשחק ירד (1.3 Gb לדבר הזה?), בדקתי את קטגוריית ה-Related Items של המשחק, וחשכו עיניי.
240 ש”ח בשביל 35 חיים (מקבלים 15 בהתחלה) פלוס כוחות מיוחדים שלאף אחד לא אכפת מהם. אבל 240 ש”ח בשביל זה? תעשו טובה, תקנו משחק עם הכסף הזה ואל תגעו בתוספים הדלים בתוכן עם המחירים הלא הגיוניים האלה. בעצם, אל תגעו במשחק הזה בכלל.

Fozen

אז כן, המשחק מציע קניית דברים בכסף אמיתי, כמעט כל משחק חינמי עושה את זה, בצורה דרסטית כמו זאת או בצורה יותר עדינה. אבל האם המשחקיות של Frozen Free Fall מצדיקה את הקנייה? טוב… לא, ממש לא.
המשחקיות היא בעצם התאמת צורות, כמו אצל Candy Crush המצליח, בו השחקן צריך לחבר שלוש צורות המתאימות בצבע. במקרה של Frozen Free Fall- השחקן צריך לחבר שלושה פתיתי שלג המתאימים בצורה ובצבע. במקרה וחיברתם ארבעה פתיתי שלג, קיבלתם פתית שלג מיוחד, אשר אם מחברים אותו עם פתיתי שלג המתאימים לו בצבע, יווצר פיצוץ של שורה מלוח המשחק. אם השחקן יחבר חמישה פתיתי שלג, יווצר פתית שלג מיוחד במינו בצבע כסף, אשר אם מזיזים אותו לכל צד בלוח הוא שולח קריסטלים המפוצצים חלקים חשובים בלוח. במקרה וחיברתם שלושה במאוזן ושלושה במאונך מאותה הצורה ומאותו הצבע, יווצר פתית שלג מיוחד אשר אם מזיזים אותו לכל מקום בלוח הוא מתפוצץ וכך גם חלק מהלוח.
במשחק תמצאו גם כל מיני כוחות מיוחדים ולא שימושיים במיוחד, לדוגמת המעדר, המפוצץ פתית שלג אחד ויחיד על הלוח, כדור השלג, הנותן לשחקן בונוס של חמישה מהלכים לסיים את השלב (איך כדור שלג קשור למהלכים?), ושעון החול הנותן לשחקן בונוס של זמן לסיים את השלב.

Frozen

בנוסף לכוחות המיוחדים הרגילים, תוכלו למצוא במשחק המקולל הזה גם שותפים מהסרט ולכל אחד מהם יש כוח מיוחד. מה שמצחיק הוא שבמקום שאנימציה תתרחש שהם משתמשים בכוח המיוחד, מה שקורה זה כלום. גם המודלים שלהם במשחק נראים מפחידים ומוזרים, וגם התנועות שהם עושים לא קשורים בכלל להתקדמות בשלב חוץ מתנועת סיום השלב, השותפים מהסרט חסרי חיים, חסרי אנימציות ונראים מוזרים למדי. המשחק משעמם ולא מצאתי בו שום דבר טוב, המוזיקה חוזרת על עצמה ועדיף שחבר יצרח לך באוזן “יש לי שיר שמעצבן אנשים”. אפילו אחותי הקטנה אמרה שזה משחק דפוק והזדעזעה לשמוע על המחירים המופקעים של המשחק. התירוץ בו אנשים רבים ישתמשו, הוא שהמשחק “נועד לילדים קטנים”. אך התירוץ הזה לא מפצה על העובדה שהמחירים גבוההים יותר ממחירים של משחק ממוצע כיום.

Frozen

המפתחים השתמשו ברישיון על הסרט Frozen כדי לחלוב לאבות ולאמהות של הילדים הקטנים את הארנקים, וכדי להשיג כמה שיותר כסף ממשחק משעמם ולא מהנה. המשחק הזה הוא רק דוגמא לטרנד הלא-הוגן הזה של לקחת את הדמויות האהובות על כל ילד, לעשות משחק “חינמי-לא-חינמי” על הדמויות המדוברות, ואז למלא את המשחק ב-Add Ons ובתוספים חסרי משמעות, המתומחרים בכסף אמיתי. בהתחלה המשחק מאוד קליל ומובן, והמשחק מבקש ממך לדרג אותו בחמישה כוכבים(סיפור מצחיק, סיימתי שלב ב-Frozen Free Fall בהזזת לבנה אחת בלבד, הניקוד שלי היה 50 אלף בזמן שהמטרה הייתה 8 אלף). לאחר שמתקדמים במשחק השלבים נהפכים לקשים ומסובכים יותר- אתה נפסל בשלב ונגמרת לך כל כמות החיים שהוקצבה לך בתחילת המשחק, ולאחר שאוזלים מדי החיים או האנרגיה, קופצת הודעה האומרת שאתה יכול למלא את החיים ולהמשיך לשחק או לחכות. למלא את החיים יעלה לך בערך דולר אחד, אך בהתחשב בתדירות שההודעה הזאת קופצת לאורך המשחק, אתה תוכל לבזבז יותר מ20 דולרים כדי לתת לילדך לשחק רצוף עד שימאס לו והוא יעבור למשחק אחר. ב20 הדולרים האלה אפשר לקנות יותר מ5 משחקים בזמן מבצעים ב-Steam, או 3 חבילות Humble Bundle (שבדרך כלל מעניקות בין 5 ל13 משחקים) ברמת הקניה הגבוהה ביותר.

שיחקתי בכמה משחקים גרועים, אבל Frozen Free Fall הוא פשוט סחיטת ארנקים לכל אב חסר ערנות שמכניס את כרטיס האשראי שלו לחשבון החנות. המשחק הזה יכול לסחוט יותר מאלפי שקלים לילדים שלוחצים על כפתור הקנייה יותר מפעם אחת. המשחק כל כך גרוע שילדים ערניים שיודעים מה זה משחק טוב יראו את העבודה בעיניים שמתרחשת במשחק הזה.

 

Frozen Free Fall

משחקיות - 1.1
סאונד - 0.1
גרפיקה - 0.4

0.5

מעפן

המשחק הזה מראה את הגועל של המשחקים החינמיים

User Rating: 3.95 ( 1 votes)

אודות שי אלישקוב

3 תגובות

  1. יש אותו בסטים גם כן בחינם, רציתי שהילדה תשחק, אבל היא לא מבינה מה צריך לעשות 🙁

    • אל תיתן לה לשחק, זה משחק שטן.
      תן לה לשחק במשחקים טובים יותר, אני בטוח שתמצא 🙂

  2. ועל זה יש לי להגיד,
    אתה אומר שדיסני יקרנים אבל כל קסם גובה מחיר .

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: