משחקי הכס עונה 6 – פתיחת עונה *ספויילרים*

רובנו נשארנו ערים אתמול ב-4 לפנות בוקר, בכדי לצפות בפרק ראשון לעונה החדשה של הסדרה הכי פופולרית היום, משחקי הכס.

שאלות בנוגע לעתידו של ג'ון סנואו, הקאליסי המפורסמת ומי יתפוס את הכס הפעם פורסמו בכל רחבי הרשתות החברתיות, שכן קיווינו, כמעריצים, לקבל תשובות אליהם בהקדם האפשרי.

הפרק התחיל במקום הצפוני ביותר בו יש לנו דמויות בפעולה, החומה (קאסל בלאק). שם, ג'ון סנואו שוכב מחובר הכרה על הרצפה (או מת, לאלו שבטוחים כי מי שמת מת), כששלולית דם מפוזרת סביבו.

אבירנו האהוב, אביר הבצל, קולט אותו, וממהר בעזרת חבורתו המפורסמת של ג'ון, להרימו למקום מחסה.

אליהם מצטרפת המכשפה האדומה, מליסנדרה.

בפתאומיות, אנחנו יורדים מטה, אל רמזי בולטון, שרודף אחרי סאנסה בכדי להחזירה. לא עוברות מספר דקות וכבר עברנו לסאנסה ותיאון, הזוג הכי לא צפוי על המסך (לאלו שלא התייחסו ליחסים בין שניהם כבר בעונות הראשונות). אז אומנם הם לא זוג זוג, אך בהחלט ניתן לקלוט קשר רומנטי בין השניים, שכן הם מכירים המון זמן, וחוו שלל סצנות יחד.

מהם, אנו יורדים למעלה המלך, שם גורלה של מירסלה הלא כל כך קטנה נחשף לאמה, סרסיי. יחד עם ההודעה על מותה, מגיע גם ג'יימי, שמחבר אותנו ישירות לדורן, ולרוצחות של מירסלה.

בדורן, נראה כי הכל טוב. הנסיך שמח, הפרחים פורחים, וישנם שלל מחמאות באוויר שנזרקות מעבר אל עבר. אך יחד עם המחמאות האלו, גם דם ניתז, כאשר נסיך דורן נרצח על כיסאו, ובמקביל במעלה המלך נרצח גם בנו היחיד.

כאשר עוברים דרומה יותר, מופיעה מירין, אשר עליה משגיח טיריון, עד שהמלכה תחזור. טיריון דואג לעתידה של מירין, שכן העם מפולג בין טוב ליבה של המיסה (מלכה, דאניריז) לבין הסכם הקניין של כלל העבדים לשעבר בעיר.

ומה בנוגע לבלתי נשרפת, הקאליסי, משחררת השלשלאות, המיסה של מירין, א הדרקונים, דאניריז? היא  נתקעת בשבי של חלאסר חדש, אשר מסרב להחזירה למירין, ומספר לה כי הייעוד שלה הוא אל בית אלמנות החאלסר.

אך למרות שנדמה כי הפרק נגמר, וכי עברנו את כלל העירים כבר, אנו חוזרים כסיבוב מעלה, אל הטירה השחורה, אל ג'ון סנואו. שם, באופן פתאומי, נחשפנו לסוד הכי גדול של מליסנדרה.

המכפשה הצעירה כלל לא צעירה. היא זקנה ולבנה, ומה ששומר על נעורייה כבר לא מפחד לחשוף את גילה האמיתי. וכאן נשאלת השאלה האמיתית – האם התליון שלה הוא זה שמחזיק אותה צעירה? אם נדפדף לפרקים ודמים יותר, מליסנדרה כבר הציגה את עצמה מחוסרת תיליון. מעריצים כבר מנסים לאושש תאוריה חדשה שהיא נתנה לג'ון את כלל נעוריה, ועל כן הקריבה את עצמה.

וכך נגמר הפרק החדש, וסגר את תקופת היובש של המעריצים בה חיכו למשחקי הכס.

מי שבדה מעשיות על גבי עתידו של ג'ון סנואו כנראה יצטרך להתאפק, שכן בפרקים הקרובים כנראה לא נקבל את התשובות שרצינו לפתור.

אין ספק שהעלילה מתקדמת למקום טוב יותר, אך זוהי רק ההתחלה, וישנם עוד 9 פרקים עד לסוף העונה.

מה אתם חשבתם על הפרק? האם עלה על ציפיותכם?

אודות Michal Levin

מיכל לוין, 17. גיימרית, גיקית ואספנית. מתמחה בצפיית בינג' לכל סדרה אפשרית ובזמני הנותר עוסקת בקולנוע.

השאר\י תגובה