שלא ייגמר הדיו – ביקורת למשחק Splatoon 3

משחק היריות של חברת Nintendo חוזר לסיבוב נוסף של צבע וכאוס ב-Splatoon 3

אחד מהכותרים האקסקלוסיביים של Nintendo שרק לאחרונה התחלתי להנות ממנו היה כותר Splatoon. אחרי משחק ראשון על ה-Wii U שיצר בסיס מעולה למשחק יריות עם סגנון מאוד ייחודי, הגיע Splatoon 2 ששיפר הרבה אלמנטים מהמשחק הראשון והכיר את רוב השחקנים לכותר, הפעם על קונסולה הרבה יותר פופולרית ומצליחה, ה-Nintendo Switch. כעת הגיע Splatoon 3, האם הוא ממשיך את השיפור של סדרת המשחקים או שמדובר במשחק ממוחזר שנועד רק לספק לשחקנים חווית משחק עדכנית? המשיכו לקרוא וגלו. 

לפני שאתחיל לדבר על המשחק, אסביר בקצרה את הקונספט של Splatoon לשחקנים חדשים. הרעיון הוא, שבמקום משחק יריות סטנדרטי שבו אתם צריכים רק להרוג את הקבוצה היריבה, המטרה הסופית בקרב של Splatoon זה שאתם צריכים שיותר אזורים בזירה בכל קרב יהיו בצבע שלכם ולא של הקבוצה היריבה. איך אתם עושים זאת? בתור Inkling, ילד דיו תמנוני שמשתמש בכלי נשק עם צבע שיכול לירות ולזרוק רימונים צבע ולשחות דרך כתמי הצבע של הקבוצה שלכם. זה רעיון גאוני שנותן לנו משחק יריות יותר ידידותי לילדים שדורש אסטרטגיה שונה מאשר פשוט לירות בכולם, אפילו אם עדיין אפשר לעשות את זה, זה לא משתלם ולא יעזור לכם לנצח ב-Turf War.

לב המשחק של Splatoon 3 הוא המולטיפלייר שלו. בזמן שהמשחק כן כולל מצב סיפור (אליו אגיע עוד רגע), מרכז המשחק זה מצב המולטיפלייר, ספציפית ה-Turf Wars, מצב בו אתם בקבוצות של 4v4 וצריכים עד תום הזמן לחסות כמה שיותר מהמפה בצבע של הקבוצה שלהם. משהו שאתם עושים באמצעות נשקים מגוונים שמתפקדים מאוד שונה ואביזרים נלווים שגורמים הרבה הרס והרבה צבע. המשחק החדש כולל 2 נשקים נטענים חדשים, החץ וקשת שנקראים Stringers וחרב שנקראת Splatan, שאפשר לתת מכה קלה בשביל נזק צבע בסיסי קטן או לטעון בשביל הרבה יותר נזק ליריב והרבה יותר צבע. כמו כן, ישנם כעת 15 נשקים מיוחדים (10 יותר מהמשחק הקודם) שבהם תוכלו להשתמש אחרי שצברתם מספיק מהמד המיוחד, נשקים אלו עוזרים משמעותית כעת להכריע את הקרב ולגרום הרבה נזק לסביב ולאויבכם כמו טנק סרטני שיורה דיו, מכשיר שגורם לפעימות עוצמה חזקות שמוציאות את אויבים מהמחבוא ומתקפה אווירית שמוחקת את האויבים שלכם באזור מסוים וצובעת אותו. המשחק מספק כל כך הרבה יותר אופציות לגיוון כדי שתוכלו ליצור אסטרטגית משחק משלכם ולבנות לעצמכם שם ברשת.

מצב המשחק המדורג ברשת נקרא Anarchy Battles, ובו יש 4 סוגי קרבות שבהם תמודדו בשביל להעלות את הדירוג שלכם ברשת: 1. Clam Blitz- שחקנים אוספים צדפות מפוזרות בשלב ומרוויחים נקודות באמצעות הפקדתן בשער שלהם. 2. Rainmaker- כל קבוצה צריכה לסחוב נשק מיוחד לצד של הקבוצה היריבה עם עצירות ביניים לאורך הדרך, הקבוצה שהגיעה הכי רחוק מנצחת. 3. Tower Control – שחקנים צריכים להשתלט על מגדל במרכז המפה ולסוע בו עד השער של הקבותה היריבה כמו Capture the Flag. ח  4. Splat Zones- משחק סגנון King of the hill בו אתם צריכים לכבוש אזור במפה עם הצבע שלכם יותר זמן משחקנים אחרים כדי להיות מלכי הגבעה ולנצח. 4 המצבים מהנים ומאתגרים ומספקים גיוון נהדר מהמולטיפלייר הבסיסי.

מצב רשת נוסף, שזמין גם למשחק לבד, זה Salmon Survival. מדובר במצב הישרדות סגנון Horde שבו תוקפים אתכם יצורים ברחבי השלב ואתם צריכים לשרוד ולאסוף את ביצי דגי הסלמון הענקיים בשביל פרסים ובונוסים. זה מצב מהנה שבהחלט עוזר לבנות את רוח הצוות שלכם.

כמו כן, Splatoon 3 מגיע עם הרבה יותר אופציות להתאמה אישית של מראה הדמות שלכם עם הרבה יותר אביזרי אופנה, תסרוקות ובגדים שונים לבניית ה-Inkling שלכם. כל הפריטים האלו מרוויחים באמצעות כסף המשחק שדי קל להשיג וזה מהנה ליצור inkling מסוגנן משלכם.

אם אתם עדיין צמאים לחווית מצב המשחק היחיד, יש לכם מצב שנקרא Hero Mode שבו אתם משחקים סוכן 3 חדש, 5 שנים אחרי המשחק הקודם, כשאתם חוקרים מעל 70 שלבים, מגלים עוד על העולם הפוסט-אפוקליפטי של Splatoon ונאבקים בזן חדש של Inklings, זן יונק. העלילה די מעניינת והגיוון בשלבים והאתגר להשלים כל שלב והחידות שלו הם מאוד מהנים ויעסיקו אתכם שעות.

אז בזמן שזה לא נראה שיש הרבה לעשות ב-Splatoon 3, המשחק דווקא כולל הרבה מצבים מהנים ותוכן, עם עדכונים חדשים כל מספר חודשים עם שלבים נוספים, מצבים נוספים וכלי נשק חדשים. כל זה מוצג בגרפיקה צבעונית ונהדרת שממשיכה להרשים על ה-Nintendo Switch, גם בעגינה וגם במצב הנייד שלו ועם פסקול מעולה עם מוזיקות מאוד קןפצניות ומתאימות שיכניסו אתכם לרוח השטות והתחרותיות של Splatoon 3.

סיכום

Splatoon 3 ממשיך לבנות על התוכן המלוטש של שני המשחקים הקודמים עם עוד נשקים, עוד שלבים, עוד מצבים ומצב שחקן יחיד ארוך יותר. שחקנים שאולי נמנעו מהסדרה עד כה, ימצאו אולי את המשחק השלישי כנקודת ההתחלה הטובה ביותר בהתחשב כמה המשחק נגיש ומהנה.

חבילה שכללה עותק של המשחק ביחד עם מספר צ'ופרים סופקה על ידי נינטנדו ישראל.

Splatoon 3

ציון סופי - 8

8

מעולה

מדובר במשחק נוסף בסדרת משחקי המולטיפלייר שממשיך להרחיב את כמות התוכן של הסדרה

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה