סיקור המשחק Gears of War 4 – התפוח לא נופל רחוק מהעץ

5 שנים אחרי המשחק הקודם בסדרה, מגיע Gears of War 4 הכל כך מצופה ומהווה תחילתה של טרילוגיה חדשה ומראה לנו שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ כשזה נוגע ללהיות חייל COG מטורף…

אוקיי אז כמה דברים כדי שתבינו- Gears of War הוא אחד מהמותגים החזקים ביותר של Microsoft, זו סדרת משחקים שגורמת לך להעדיף את ה-Xbox ומשפיעה על מכירת קונסולות. לאחר המון זמן של ציפייה, מגיע המשחק הרביעי בסדרה ששמו בישראל (ובעולם) Gears of War 4. המשחק החדש לא פותח על ידי Epic Games, המפתחת המקורית, אלא על ידי The Coalition – חברת פיתוח בבעלות Microsoft. הוא אמור למשוך קהל חדש, ולהוות המשך לטרילוגיה המקורית שהסתיימה עם Gears of War 3. הרשת מלאה בביקורות מעורבות ובאתי לעשות סדר סוף סוף. אז האם Gears of War 4 עומד בציפיות המטורפות שהוצבו לו? המשיכו לקרוא כדי לגלות בביקורת נטולת ספויילרים!

gears-of-war-4-screenshots

עלילה
אז לפני שנקפוץ לדבר על עלילת המשחק, אני חייב לדבר קצת על המשחקים הקודמים עבור הצעירים והלא מנוסים שבינינו- Gears of War מתרחש בעולם הבדיוני Sera. לפני 25 שנים Marcus Fenix וחברי הצוות שלו הצליחו להציל את האנושות מה-Locust שנלחמו בהם אחרי התפרצות מבטן האדמה וכמעט השמידו את האנושות. האטמוספרה של הכוכב Sera נפגעה באופן קיצוני ובלתי הפיך וזה הוביל לסופות ברקים אלימות שמשתוללות בכוכב עד היום (במשחק הרביעי). שאר האנושות שיקמה את עצמה, וה-COG (ראשי תיבות של Coalition of Old Governments) הוקמה.

כל זה מוביל אותנו ל-Gears of War 4, בו רוב ישובי בני האדם נמצאים תחת שלטון COG, שבראשה עומדת First Minister Jinn. בתור גיבור מלחמה, Marcus Fenix בחר לחיות הרחק ממושבות COG ובנו – JD, דווקא התגייס לצבא COG. אירועים מסויימים גרמו ל-JD לערוק מהצבא ביחד עם Del ולחבור למחתרת. במהרה העניינים הסתבכו והאשימו את העריקים בהיעלמויות מסתוריות שמתרחשות בעולם. בהתחלה כולם חשבו שאלו חוטפים אך מסתבר שזה איום חדש על המין האנושי.

gears-of-war-4-screenshot-1
זו הייתה רק טעימה קטנה מהסיפור הענקי והסוחף שתחוו כשתשחקו במשחק. בעיניי העלילה של Gears of War 4 היא בין הטובות שראיתי במשחקים השנה והוספתי רק משפט אחד שלי בתור חוות דעת כי לא צריך לומר כלום חוץ מתקציר בשביל לשבח את עלילת המשחק הזה.

המשחק הזה הוא רק ההתחלה של המסעות של הדמויות החדשות הללו, ולמרות שאנו רואים הרבה פרצופים מוכרים, The Coalition מנסה להתחיל מחדש ולא נדבקת ונתקעת יותר מדי בנוחות של הנוסטלגיה וזה מאוד ראוי להערכה.
story

גרפיקה
העולם של Gears of War 4 נראה מדהים, למרות שהסיפור רץ רק עד 30 פריימים בשנייה, כל שנייה היא חווייתית ועוצרת נשימה מבחינה ויזואלית.

המשחק נראה מדהים, הוא לא מכוסה בפילטרים ואין צורך ב-HDR או שטויות כאלה כדי להרגיש את החוויה וההשקעה שבו. הצבעים שבעולם המשחק קופצים מהמסך ומרגישים חיים, העצים ירוקים כמו עצים במציאות והדם… הדם כל כך מציאותי.

יש המון משחקים היום שנראים מדהימים ויזואלית כך שזה קשה להתבלט ולהיראות ייחודיים בקהל ענקי של משחקים טובים,אבל Gears of War 4 פשוט עושה זאת בגדול ותודה לאל שהמשחק נותן לכם מספיק זמן בין כל טבח שתבצע כדי להסתכל על הנוף ועל הסביבה ופשוט לספוג את זה. לפי דעתי מגיע למפתחת כל הכבוד רציני על כך שמבליטה את המשחק הזה שכל כך מגיע לו לבלוט מעל כולם.

3053948-gears-of-war-4_graveyard-copy

משחקיות
ניתן לשחק את המשחק בארבע רמות קושי: Casual – לשחקנים חדשים למשחקי יריות, Normal – לשחקנים חדשים ל-Gears of War, רמת Hardcore- הרמה בה "אמורים" לשחק במשחק ו-Insane – רמת קושי מטורפת וקשה מדי לטעמי. למען הסיקור שיחקתי ברמת Hardcore והיא באמת דורשת מהשחקן להשתמש בכל האמצעים והיכולות שלו כדי לשרוד קרבות מול אויבים ואתגרים שרק הולכים וגדלים בצורה אדירה.

השליטה בדמות לא השתנתה יותר מידי- המשחק הוא עדיין משחק מבוסס מחסה. למרות זאת, יש קטעים שבהם תנהגו באופנוע ותירו ממנו והמון קטעי משחקיות חדשניים מצפים לכם במשחק והשליטה באמת תרגיש חלקה יותר. ללא ספק חל שיפור דרסטי במשחקיות של Gears of War 4 ומרגישים את ההשקעה של מספר השנים והנשמה שנתנו למשחק הזה ובהחלט זה משפר את החוויה של השחקן. בנוסף, אני משחק במשחק כבר תקופה ולא נתקלתי אפילו בבאג אחד!

Gears of War 4 הוא משחק מאוד מציאותי, האויבים הם מטרות ברורות עם נקודות תורפה קלות לזיהוי אך לא תמיד קלות לפגיעה. למרות זאת, הוא לא "מחזיק לשחקנים את היד". כמות המידע הרבה שהמשחק מציג מספיקה כדי להתמודד עם האויבים שהוא יזרוק עליכם.

squad-combat

סאונד
הסאונד והפסקול של המשחק הם לא פחות מיצירת אומנות, מספיק רק להקשיב לצעדים או לנשימות (או לפעמים, הצווחות) כדי לדעת איזה סוגי אויבים עומדים מולכם ובאילו נשקים הם חמושים. למקרה שלא תשימו לב לפרט כזה או אחר מבין עשרות הפרטים סביבכם, חברי הצוות שלכם ידאגו לצעוק את הפרטים החשובים, לדוגמה הם יכריזו על כך שלקרב הגיע צלף או שמתקדם אליכם גל גדול של אויבים.

Multiplayer & Horde 3.0
Gears of War 4 מציע מגוון מצבים מרובי-משתתפים. בניגוד למצב הסיפור אשר רץ ב-30 FPS, המשחק ב-Online ומצבי המשחק התחרותיים רצים ב-60 FPS. הם כוללים את המצבים המוכרים מהמשחקים הקודמים כגון Warzone ו-Team Deathmatch וגם כמה מצבים חדשים.

בין מצבי המשחק החדשים תמצאו את Arms Race שבו צוותים הנלחמים זה בזה מתחילים עם כלי נשק חלשים, שמשתדרגים לכל הצוות כל 3 הריגות. מצב משחק חדש ובולט מאוד הוא Horde 3.0, גרסה משודרגת בצורה משמעותית של מצב ה-Horde הוותיק של המותג בו צוות שחקנים נלחמים בגלים של אויבים, המתחזקים בהדרגה. למצב זה נוסף כעת ה-Fabricator, המייצר כלים כמו מכונות ירייה וארגזי נשק שניתן לשמור בהם ציוד לגלים קשים יותר בהמשך המשחק. מצב ה-Horde 3.0 מאפשר משחק מתקדם ומתוחכם יותר מגרסאות ה-Horde הקודמות- הוא משתנה, כך שאם אתם מעדיפים משחק Horde פשוט יותר, אפשר לשחק בלי Fabricator.

multiplayer-2

יש לציין שגם משחק זה קיבל אפשרות Cross-Play – כלומר לשחקנים בפלטפורמות שונות (Xbox One או Windows 10) לשחק זה לצד זה. תוספת נוספת של ה-Cross-Play היא שרכישה של המשחק בפלטפורמה אחת תזכה את הרוכש בעותק לפלטפורמה השנייה, עם שיתוף מוחלט של כל ההתקדמות, ההישגים והשמירות במצב הסיפור.

שורה תחתונה

בסופו של דבר, Gears of War 4 הוא משחק Gears אמיתי. המשחק מחדש המון ומביא לנו חווייה שבאמת לא נשכח בעזרת קטעים סינמטיים מרגשים וכאלו שיעשו לכם צמרמורת, משחקיות מעולה ומשופרת, מגוון נשקים ואויבים חדשים וגרפיקה מטורפת שתשאיר אתכם פעורי פה. הוותיקים ימותו עליו ושחקנים חדשים ירוצו לקנות את שאר משחקי הסדרה כשיסיימו איתו. המשחק מהווה המשך מכובד מאוד לסיפור של Marcus Fenix וגם התחלה חדשה עבור בנו JD.

תעשו לעצמכם טובה ענקית ופשוט רוצו לקנות את המשחק הזה – מילה של תומר, לא תתחרטו ואפילו תודו לי.

Gears of War 4 זמין ל-Xbox One ול-Windows 10 בו זמנית דרך תכנית ה-Cross Play ו-Xbox Play Anywhere.

Gears of War 4

גרפיקה - 10
עלילה - 9.5
סאונד - 10
Multiplayer - 9
Horde 3.0 - 9.5

9.6

יצירת מופת

Gears of War 4 בהחלט מחזיר עטרה ליושנה בכל מה שנוגע למותג הזה שהיה צריך להתעורר מהתרדמת שנכנס אליה. למרות שיש המון שיתנגדו לאמירה זו, כל ההמתנה והציפייה השתלמו לפי דעתי וקיבלנו משחק מעולה וכמעט נטול פגמים שמתקרב ליצירת מופת.

User Rating: 4.59 ( 4 votes)

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה