Gears Of War- סיקור החידוש לקונסולת ה-Xbox One

עם השקתו של שובר הקופות- Gears Of War, ב-25 לאוגוסט, החלטנו לתת לכם מעין חוויה מקדימה למשחק האקשן המוכר מבית- Microsoft ו-Epic.

המשחק- Gears Of War, הוא משחק אקשן סוחף, העוסק בלחימה בגזע ה-Locust הרצחני שמאיים להשמיד את האנושות, הסדרה סחפה אחריה ביקורות טובות רבות בעת השקת המשחק הראשון לסדרה המונה ארבעה כותרים (Gears Of War, Gears Of War 2, 3, Gears Of War judgement). וכעת, מגיעה הגרסה המחודשת למשחק הפתיחה לסדרה- Gears Of War לקונסולת ה-Xbox One, עם הדמויות המוכרות והאהובות וגזע ה-Locust הרצחני, במנוע משופר ועם טכנולוגיית ה- Next Gen  המוכרת והאהובה.Gears Of War

וכעת, לפני שניקח אתכם עמוק אל תוך הסיקור הסוחף, אנחנו מודים ל-Microsoft על סיפוק העותק, ועל המון חומר לכתבות שסופק במהלך השנה.

העלילה:

העלילה עוסקת בדמות- Marcus Fenix, חייל הנאשם בבגידה במולדת ונכלא, וכעת משוחרר בכדי להציל את בני האדם מגזע ה-Locust הרצחני. הסיפור, מתחיל ללא הגזמות מיותרות וסצנות ארוכות, ומגיע ישר אל הקרבות והאקשן הרב הטמונים בחובו של המשחק. העברת הסיפור מתבצעת בצורה טובה תוך שימוש בתוספות רגש לדמויות שנפלו, והרצון הרב להמשיך ולהילחם על כדור הארץ. במהלך המשחק, השחקנים עלולים להיתקל במצבי בחירה, שבהם תבחרו בנתיב דרך מסוים או מצבי חיים ומוות. עוד דבר מגניב הוא הפסקול הייחודי למשחק, שבמהלכו תוכלו לשמוע את הדמויות מדברות, רבות, צוחקות ואפילו מקללות, מה שמוסיף לחוויית המשחק ותורם רבות להתקדמות העלילה. במהלך המשחק אתם , השחקנים תתקלו בדמויות מהיחידה האחרת או שורדים פשוטים. כעת, ניגש אל הדמויות:

Marcus Fenix- חייל עם קריירה צבאית מובטחת, שנטש את עמדתו בקרבות ה-Pendulum, בכדי להציל את אביו -Adam Fenix, אך אביו נעלם ו-Marcus, נשפט ל-40 שנה בכלא הצבאי, וכעת משוחרר בכדי להציל את האנושות.

(Augustus Cole (Cole Train-  טוראי ראשון, חייל מצחיק ומגניב בעל עבר בפוטבול, תורם רבות להתקדמות העלילה. Cole שויך תחילה ל-Alpha Squad, אך לאחר נפילתם בקרב עבר- Cole ליחידה של- Marcus.

Damon Baird- קצין ומפקד ביחידה של-Cole, דמות צינית ומתחכמת וסקפטית בעיקר. במהלך הסיפור Damon משתמש בסרקזם טהור, ובדומה ל-Cole, צורף גם הוא ליחידתו של- Marcus.

Anya Stroud-  מנהלת המשימה, בדרך כלל ניתן לשמוע אותה כשהיא מדריכה את- Marcus, על היעדים והמטרות הבאות שלו.
Gears Of War

משחקיות:

המשחקיות בסה"כ טובה ומאתגרת, אך, יש רגעים שיותר מדי מאתגרת, הדמות נפגעת מהר ונהרגת עוד יותר מהר, מה שעלול להוביל ל-Rage quit, אבל הסיפור סוחף, ולכן נשארת ההצדקה לעבור את הקטע הקשה, ולצלוח את המשימה בכול דרך אפשרית. במהלך המשחק, השחקנים יוכלו להשתמש בכלי נשק שונים ומגוונים, החל מה-Lancer, המוכר והאהוב או שתוכלו להשתמש במטולים, נשקים בעלי תמיכה לוויינית, נשקי אויב, רובי צלפים, ואפילו רובי ציד מה שמוסיף המון לחוויית המשחק. עוד דבר מגניב הוא אופציית ה-Melee המגניבה, השחקנים יוכלו בעת מגע קרוב עם חייזר, להפעיל מסור המובנה על הנשק ופשוט לנסר אותו עד שלא יהווה איום. אך, עם כול הנשקים החזקים, הפיצוצים והיריות, מגיע גם אויב חזק ובצורות שונות:

Drones- חלק קטן מגזע ה-Locust הרצחני, שמתמחה בעיקר בקפיצה מבורות בקרקע ושמירה על גורמי ההפתעה.

Grenadiers- זן קשוח יותר ואגרסיבי הרבה יותר מגזע ה-Locust, כמעט ולא משוריינים בעלי גישה אגרסיבית מאוד, מתמחים בהיתקלות קרובה מאוד וסביר להניח שינסו להרוג אתכם מקרוב עם רובה הציד שלהם.

Bloodmount- יצור גדול עם יריות חזקות מאוד. בדרך כלל מחזיק עליו חץ וקשת (עם חצים שמתפוצצים) או רובה אוטומטי, מסוכנים מאוד ממרחק קרוב.

Boomer- יצור ענק ולא חכם במיוחד, ה-Locust נעזרים בגוף הגדול שלו בכדי לפרוץ קירות, וביכולת שלו לשאת נשק כבד, סביר למצוא עליו מטול ברוב הפעמים.

Grinders- די דומים ל-Boomer וביכולתם להשאיר אותכם תחת מחסה ולמנוע ממכם התקדמות בקרב, יצור כזה הוא מטרה מועדפת להרוג בשדה הקרב. הנשק של ה-Grinder בעל היכולת לירות כמות עצומה של כדורים בדקה שם אותו בקלות ברשימת האויבים הכי חזקים מגזע ה-Locust.

Wretches- יצור קטן, בדרך כלל מגיע בקבוצות, לא נושא נשק ומזכיר מעין כלב תקיפה בהתנהגות שלו, די מסוכן למגע מקרוב.

Kantus- מהיחידות המיוחדות של ה-Locust, בדרך כלל יראה בשדה הקרב כמפקד, ואף יחיה את עמיתיו לקרב, הזן הזה די דומה ל-Drones. בדרך כלל, ניתן לראות עליהם רימוני- INK, או אקדחי gorgon (מזכירים קצת את ה-Magnum).

Armored Kantus-הגרסה הקשוחה יותר ל-Kantus, עם שריון מכף רגל ועד ראש, וחץ וקשת עם חצים מתפוצצים, סביר להניח שהם זן קשוח, אך ניתן להוריד אותם בעזרת רימון או שתי חצים מתפוצצים.

Breserkers- בתור הדמות הנקבית היחידה מגזע ה-Locust, היא אחת מן היצורים הגדולים יותר שתראו במשחק. ידועה ביכולתה להרוס כול מה שעומד בדרכה, ומאחר שהיא לא רואה היא מתבססת על חוש השמיעה והריח, מה שאומר שברגע שתזוזו סביר להניח שהיא תכנס בכם ותנסה להוריד אתכם מהר מאוד, אך קל מאוד להביס אותה ניתן לשטות בה ולהוביל אותה החוצה ולחסל אותה עם הנשק בעל התמיכה הלוויינית- Hammer Of Dawn. נשק רגיל לא יפגע בה ולכן חשבו לפני שאתם פועלים.

Brumarks- דמות ענקית דמוית דינוזאור, שנתפסה ואומנה ע"י כוחות ה-Locust, תוך שימוש בעינויים הם מותאמים לשימוש בטילים ושתי מכונות ירייה אוטומטיות ומושב לנהג. החולשה של היצור הענק הזה טמונה במשגר הטילים, כאשר הפיצוץ שלו יכול לגרום ליצור למות.

Corpsers- יצורי ענק, דמויי עכביש עם מעין שריון טבעי על רגליהם, שנולדו מביצה, והתפתחו מגודל של גור כלבים ליצור ענק, היצור הזה מסוכן מאוד מטווח קרוב מאחר והוא נותן מכות עם ארבעה מרגליו ומטיח אותם בקרקע מה שעלול להרוג אתכם, השחקנים. הנקודות הרגישות של הייצור הזה נמצאות בדר"כ בבטן או בעיניים ולאחר כמה פגיעות סביר להניח שהיצור ימות.

אז, עם יצורים שכאלו כדאי לתפוס כמה שיותר תחמושת, לדרוך את הנשקים ולצאת ולהציל את האנושות לפני שיהיה מאוחר מדי.

Gears Of War

 מצב ה-Multiplayer:

מצב ה-Multiplayer במשחק שובר שיאים, נוספו שלושה מצבי משחק חדשים: TDM, Assasination, King of the hill. בנוסף, כעת המצב מרובה המשתתפים קיבל את תמיכתה של-ESL, מה שאומר שיתווסף מצב של-5v5  ואף טורנירים שבסופם ייקבע מי שחקן ה-Gears Of War, האולטימטיבי. חדשות טובות, מי שקנה את המשחק בהשקה המוקדמת יזכה בהמון סקינים לנשקים במצב המרובה משתתפים ואפילו דמויות מן הסיפור ל-Multi, די מגניב לא?. Marcus2_XboxOne

 גרפיקה:

הגרפיקה במשחק חדישה ונחמדה, הרבה יותר תשומת לב לפרטים הקטנים, פיצוצים יותר יפים ומציאותיים, ומנגנון הירי החדש והנחמד שנוסף למשחק. הפרט שקיבל תשומת לב יותר מהכול הוא הדם, הדם נראה במשחק כול כך צמיגי ומגניב כזה שנותן לכם, השחקנים חשק להרוג עוד ועוד חייזרים כדאי לקבל את האפקט המגניב הזה. מנגנון הירי החדיש הוא די טוב ומציאותי, למשל בעת החלפת מחסנית, תוכלו לראות את הקנה של הנשק, משנה את צבעו לכתום ומתחיל להעלות עשן, מה שאומר שהנשק התחמם, או שתתקלו במהלך החלפת המחסנית בתקיעת נשק שמעכבת את זמן הטעינה מה ששומר על תחושה מציאותית.  עוד דבר שנוסף הוא זווית המצלמה, זוויות המצלמה שונו במעט לעומת המשחקים הקודמים מה שמוסיף לחוויית המשחק והקרב. הגרפיקה טובה ביותר, רואים שהייתה חשיבה על שינוי המנוע ל-Next Gen, אך ממשחק מחודש ציפיתי ליותר, הוא די מזכיר את משחק הבסיס, חוץ ממצבי ה-Multi החדשים והגרפיקה השונה במעט.

שמע ופסקול:

השמע במשחק די טוב, הפיצוצים נשמעים די מציאותיים, רעשי הירי בין כלי הנשק שונים, והפסקולים מותאמים לאנימציית הדיבור של השחקן שזה די מגניב אני חייב להודות. עוד דבר שאהבתי הוא שהמשחק תומך במערכת ה-Dolby 7.1, מה שמאפשר שמיעה רחבה והיקפית, ואת האפשרות לדעת מתי אויב מגיע ומהיכן הוא מגיע, בנוסף הקול מותאם לאזור, לדוג' במהלך המשחק תבלו כמעט משימה במערה מתחת לפני הקרקע, וניתן לשמוע את טפטופי המים על הסלעים, ההד הקולי שנוצר מהדיבור של הדמות, ואפילו את זרימת האוויר מה שנותן תחושת מציאות.

לסיכום, המשחק המחודש שהשקתו הבסיסית הייתה ב-2006, הוכיח את עצמו כמשחק שמותאם לעכשיו בעל גרפיקה כמעט עכשווית וסיפור כובש, בעל אותם הגיבורים והסטנדרטים הגבוהים שהציבה לעצמה-Microsoft  בעת שחרור המשחק.

מעוניינים לקנות את המשחק? גשו לחנות של ארקדיה ורכשו אותו עם קוד ההנחה pcgalaxy114

משחקיות: - 9
שמע: - 8
גרפיקה: - 7
עלילה: - 7
ציון כללי: - 7.7

7.7

User Rating: Be the first one !

אודות מוריאל משיח

השאר\י תגובה