הפדרציה העולמית מכריזה על פרסים לאליפות העולם

הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IESF) תומכת במדינות החברות כדי לקדם את ענף הספורט האלקטרוני במישורים הארציים; גובה הפרסים הכספיים באליפות הקרובה יהיה $54,000

בוסאן, דרום קוריאה – הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (International eSports Federation) מכריזה על קופת הפרסים הכספיים לאליפות העולם הקרובה בספורט אלקטרוני. הפדרציה גם תתמוך באיגודי ספורט אלקטרוני ברחבי העולם כדי לסייע להשתתפות כמה שיותר נבחרות באליפות הקרובה, שצפויה להיות האליפות הגדולה ביותר אי פעם שאורגנה על ידי הפדרציה. כעת מכריזים בפדרציה כי הסך של קופת הפרסים של אליפות העולם יעמוד על $54,000 (כ – 200,000 ₪) שיחולקו למדינות הזוכות בתחרויות השונות באליפות העולם.

סכום זה נחשב נמוך בהשוואה לתחרויות אחרות בענף הספורט אלקטרוני, שהתחרויות הגדולות שבו מחלקות מיליונים ואף עשרות מיליוני דולרים לזוכים. עם זאת, לפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני מדיניות שדוגלת בהשקעה בתשתיות – כלומר, בנייה של מוסדות לענף הספורט האלקטרוני והשקעה בהם, ולאור זאת הפרסים באליפות העולם מהווים "פרסים סמליים" כאשר ההשקעה הכספית הגדולה מכוונת להפקת האליפות, בניית מוסדות הענף, ותמיכה בהתאחדויות והאיגודים הלאומיים החברים בפדרציה.

מתוך הסכום הכולל, $10,000 יוקצו לטובת הפרס הראשון למדינה הזוכה. בתחרות העולמית זו, בשונה מתחרויות אחרות בענף, ישנו דירוג כללי גם לנבחרות ולא רק לקבוצות בכותרים השונים (League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Tekken 7). בהתאם לשיטה זו, ההישגים של כל נבחרת נמדדים מספרית בהתאם לחוקי התחרות, והמדינה עם הכי הרבה נקודות בסוף האליפות תזכה בתואר המדינה הזוכה.

בשנה שעברה ישראל הגיעה למקום רביעי בתחרות League of Legends, ומקום חמישי בתחרויות Counter-Strike: Global Offensive ו – Tekken 7. הישגים אלו העמידו אותה במקום ה-9 בדירוג המדינות, כאשר את המקום הראשון לקחה נבחרת דרום קוריאה.

אליפות העולם בספורט אלקטרוני לשנת 2018, או בשמה הרשמי 10th ESPORTS World Championship תתקיים בעיר גאושיונג (Kaohsiung) בטאיוואן ותכלול תחרויות בשלושה כותרים כאמור: League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive ו – Tekken 7. האליפות צפויה להיות הגדולה ביותר בהיסטוריה של הפדרציה, עם כ-700 משתתפים מ-42 מדינות שונות ומכל היבשות, מה שהופך אותה לאליפות הגלובאלית ביותר בענף הספורט האלקטרוני.

מידע נוסף

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה