גולף גולף גולף! – ביקורת המשחק Golf With Your Friends

ישבתי לבדוק את Golf With Your Friends, משחק המאפשר לכם לשחק באחד מענפי הספורט הוותיקים ביותר היישר מול מסך המחשב שלכם, על גבי שלל מגרשי גולף משעשעים והזויים במיוחד!

אם השם Golf With Your Friends נראה לכם מוכר כבר הרבה זמן אתם לא לבד. המשחק יצא לראשונה אי שם בשנת 2016 תחת גישה מוקדמת, שהיא תכנית המאפשרת לשחקנים לשחק במשחק עוד בשלבי הפיתוח שלו במטרה להביע את דעתם על המשחק וכך המשחק המוגמר מגיע כמה שיותר מוכן ומותאם לקהל השחקנים שצבר כבר בשלבי הפיתוח. עכשיו, אחרי המשחק יצא באופן רשמי וסיים את פיתוחו, הגיע הזמן לבדוק האם ארבע שנים שלמות של פיתוח משולב בדיקות שחקנים השתלמו.

אז מה עושים ב-Golf With Your Friends? ובכן כפי שהשם אולי מרמז, משחקים גולף. בין אם זה יחד עם חברים או לבד, GWYF יאפשר לכם לשחק את אחד מענפי הספורט הוותיקים ביותר בעולם בקלות ובנוחות מקסימלית, ועל הדרך ישפוך קצב צבע ושיגעון על כל העסק הזה שנקרא גולף.

במשחק אנחנו למעשה משחקים את כדור הגולף האישי שלנו, שכל המטרה שלכם היא להגיע לחור הסיום במספר המכות הקטן ביותר שרק ניתן, ככל שמספר המכות בכדור שלכם יהיה קטן יותר עד שתגיעו לחור הסיום, כך תקבלו כמות גדולה יותר של נקודות. בסוף המסלול שמונה כ-18 חורים ישתכללו כלל הנקודות שצברתם לניקוד סופי, והשחקן בעל מספר הנקודות הגבוה ביותר מנצח.

השליטה במשחק (לפחות על גבי המחשב האישי) פשוטה ומצריכה עכבר בלבד. תוכלו לכוון את כיוון המכה שלכם באמצעות הזזה של העכבר ולקבוע את עוצמת המכה באמצעות מקש העכבר. השליטה הפשוטה תאפשר לכל אחד, אבל כל אחד להיכנס לחווית המשחק בקלות, מה שהופך את המשחק לנגיש מאוד לאנשים שמשחקי מחשב הם לאו דווקא תחביב רשמי שלהם.

חווית המשחק של GWYF היא אחת מחוויות המשחק הפשוטות ביותר שיצא לי להיתקל בהן. הרעיון המוזר אך די גאוני של לקחת משחק כל כך פשוט ולהביא אותו בלי יותר מידי שינויים למסך המחשב הופכת את המשחק למהנה, משעשע ואפילו מאתגר בחלקים מסוימים, הודות למפות השונות שהמשחק מציע. הדבר שהכי אהבתי במשחק הוא שבניגוד למשחקי גולף אחרים שיצאו במהלך השנים, כאן מדובר במשחק שלא מוסיף יותר מידי למכניקות הגולף הקיימות במציאות. אין כאן מכות מיוחדות, אין כאן יכולות דמות ואין כאן סיפור מוזר שמתנגן ברקע, זה רק אתם, מחבט הגולף שלכם, ובנק ענק של מגרשי גולף לבדוק.

Golf With Your Friends 1

ואם כבר דיברנו על בנק ענק של מגרשי גולף לשחק בהם, המשחק מציע כ-12 מגרשי גולף "רשמיים" שפותחו על ידי מפתחי המשחק. אני בטוח שיש כמה מכם שאומרים לעצמם ברגע זה "12? זהו?" ובכן במידה ואכן היה מדובר רק ב-12 מגרשים שניתן לשחק בהם הייתי מבין אתכם לגמרי, אבל כאן נכנס אחד האלמנטים היותר מוצלחים של המשחק והיא היכולת לגשת ל-Workshop בסטים ולהוריד משם אינספור מגרשי גולף שהוכנו על ידי הקהילה. מדובר בכמות מגרשים שאף אדם שפוי לא יכול לכסות, בעיקר בשל העובדה שיש כל כך הרבה מהם. התוספת הפשוטה אך גאונית הזו מאפשרת ל-Golf With Your Friends להיות לאחד המשחקים היותר חיים שיש, גם לאורך שנים קדימה, בזכות העובדה שכל אדם שהוא שמשחק במשחק ורוצה להשקיע בו את זמנו, יכול ליצור אינספור שלבים בלי הגבלה שאותם אנשים אחרים יוכלו לשחק ביחד עם חברים מכל העולם.

Golf With Your Friends 2

את השלבים ניתן ליצור באמצעות עורך השלבים המובנה של המשחק, שיספק לכם משטח עבודה עצום והרבה מאוד כלים שבסופו של דבר ירכיבו את מגרש הגולף הבא שלכם. באופן אישי לא ממש הצלחתי להסתדר עם עורך השלבים, בעיקר כי לא הבנתי איך ניתן לשנות בקלות את הזווית של המצלמה, ולא הצלחתי לשנות את רמת התקריב של המצלמה, דבר שהפך את חווית הבנייה שלי למעט מאכזבת ולא מהנה.
לצד יצירת שלבים ומשחק באינספור מגרשי גולף תוכלו לעצב את הכדור האישי שלכם, החל מהצבע שלו ועד לכובעים ושאר חפצים שהוא יכול ללבוש.

בתחום הגרפיקה נקבל משחק די מרשים גרפית אך ממש לא פורץ דרך. המשחק מציג גרפיקה תלת מימדית פשוטה, אך במשחק מהסוג הזה לא הייתי מצפה לפריצת דרך גרפית בכל מקרה, ולכן הגרפיקה שהוא מציג בהחלט מספקת. בתחום הפס-קול נקבל כל מיני מנגינות פשוטות שנטו יעבירו לכם את הזמן תוך כדי שאתם משחקים. אני באופן אישי העדפתי להשתיק את המנגינות של המשחק לטובת האזנה למוזיקה משלי תוך כדי המשחק.

Golf With Your Friends הוא משחק מהנה ומשעשע, שיאפשר לכם לשחק גולף בקלות ובנוחות עם חברים או לחוד. חווית המשחק מהנה וכמות האפשרויות גדולה מאי פעם. במידה ואתם מחפשים משחק חברה פשוט להעביר בו את הזמן עם חברים או לבד בלי הצורך להשקיע בו יותר מידי מחשבה, Golf With Your Friends הוא בהחלט אופציה נהדרת ומהנה.

*עותק לביקורת סופק על ידי Team17.

Golf With Your Friends

ציון סופי - 8

8

טוב

משחק גולף פשוט, מהנה ומשעשע במיוחד עם חברים או לבד!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה