כל כך הרבה חליפות – סיקור למשחק Gundam Versus

החלטנו לראות אם Gundam Versus של Bandai Namco מצליח להביא לנו את קרבות חליפות ה-Mech המטורפות לדור הנוכחי בצורה הטובה ביותר

Gundam Versus נותן לנו את ההזדמנות להלחם בקרבות מגניבים עם כל החליפות של סדרות ה-Gundam, אבל האם המשחק הוא בשביל חובבי הסדרות בלבד או כל סוגי הגיימרים?

מצבי משחק

ב-Gundam Versus יש לכם מספר מצבי משחק אבל הם לרוב אותו הדבר, אתם נלחמים נגד מקבץ של Mobile Suits מסוכנות ומחסלים אותם עד שאתם מנצחים או שהם מחסלים אתכם 3 פעמים ואתם נאלצים להתחיל את המשימה מהתחלה.

ישנו מספר מצבי משחק אבל הם כולם מיישמים את אותו הסגנון והאקשן: 1. Tutorial – מלמד אתכם את השליטה והסגנון של המשחק. 2. Ultimate Battle – מצב בו אתם יכולים לשחק לבד או עם חבר, בו אתם צריכים לשרוד גלים של אויבים. 3. Trial Battle – סט משימות נגד המחשב, שבסוף כל סט אתם נלחמים נגד אויב אחרון מסיבי. 4. Free Battle – קרב נגד המחשב במצבים והסביבה שתבחרו. 5. Casual Match – קרב ברשת רנדומלי נגד 1-3 יריבים. 6. Player Match – אותו הדבר כמו Casual Match רק דרך חדר בלובי, בו תוכלו להגדיר את מאפייני הקרב. 7. Rank Match – קרבות אחד על אחד בשביל להיחשב השחקן הטוב ביותר.

הבעיה העיקרית שלי עם מצבי המשחק זה חוסר הסיפור וחוסר המולטיפלייר המקומי- עם סדרת משחקי קרבות כמו Gundam, הייתי מצפה לראות את האפשרות לשחק עם עוד חבר על הספה מול אותה הטלוויזיה, אבל גם Gundam Versus נפל לפופולריות משחקי הרשת של היום ואם תרצו להלחם לצד חבר, הוא גם יצטרך לקנות עותק של המשחק.

עוד פן מאכזב במצבי המשחק זה חוסר הסיפור- המשחק נותן לכם 10 סטים (Trial Battle) של קרבות שאמורים לייצג עלילה אייקונית מהסדרה ולמרות שקרבות אלו די כיפים והסרטון הפתיח הקצר עבור כל אחד מהם מאוד מגניב, הם די חסרי תוכן, כך שעבור שחקן שלא מכיר כל סיפור ביקום ה-Gundam (כמוני למשל) הסטים האלה מאבדים משמעות ונהפכים לעוד קרבות מול המחשב. למרות זאת, כל סט קרבות נגמר עם קרב די מגניב נגד אויב ענקי, כמו מטוס מפציץ מסיבי שאתם צריכים לחסל.

היוצרים מכירים בבירור את סדרות Gundam, ואם משימות הקרב לא מראות את זה אז חליפות הקרב הזמינות לבחירתכם בהחלט מראות זאת.

חליפות הניידות

הדבר הטוב ביותר במשחק Gundam Versus זה שזה חלומו הרטוב של כל מעריץ שרוף של סדרות Gundam מיפן; כל חליפה שאי פעם הופיעה באחת מהסדרות נמצאת במשחק זה וכולן נראות נהדר ומרגישות שונות אחת מהשנייה.

רואים שמרב ההשקעה של המשחק נעשתה בחליפות עצמן, כל אחת מהן נראת בדיוק כמו בסדרה והם התאימו כל אחד מהטייסים לחליפה שלו, רואים שיוצרי המשחק מכירים כל פרט ופרט לגבי החליפות האלו והטייסים האייקונים שלהן.

החליפות הן החלק הטוב ביותר במשחק, כמו שאפשר לצפות ממשחק כמו Gundam Versus, ועם מעל 180 חליפות שונות ועם אופן לחימה ונשקים שונים בין כל חליפה וחליפה, יש אינספור קרבות מטורפים שאפשר לראות משוחקים על המסך.

שליטה ולוחמה

לכל חליפה יש מגוון התקפות מגניבות עם טילים, חרבות אור, לייזרים, פצצות ומקלעים. בנוסף, יש לכם אפשרות לבחור לפני כל משימה רובוט נוסף שתוכלו לזמן למתקפה מוגבלת, כמו גיבורי העזר במשחק Marvel vs Capcom.

לפני כל משימה יש לכם את האפשרות לבחור מתקפה מיוחדת עבור ה-Mobile Suit שלכם, האפשרויות הן מצב אש בו אתם גורמים כמות חזקה של נזק עם התקפות פיזיות או מצב חשמל בו אתם מהירים יותר וגורמים יותר נזק באמצעות היריות שלכם. שתי אפשרויות די מגניבות אבל הייתי רוצה לראות יכולות נוספות כמו קרח, רוח ויסודות נוספים.

כל פעם שתלחמו עם חליפה מסוימת אתם תגבירו את הניסיון שלה ושל הטייס, מה שמגביר את הנתונים שלה. זה די נחמד להתרכז בחליפות שאתם אוהבים ולחזק אותן, אבל הייתי רוצה לראות קצת יותר גיוון בהתפתחות הנשק של כל חליפה- שכל עלייה בדרגה פותחת יכולות חדשות.

למרות זאת, השליטה בכל חליפה היא נהדרת, בין אם זה בזמן תנועה או בעמידה במקום ושיגור טילים, ואתם בהחלט מרגישים עוצמתיים לאורך כל קרב.

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק מתחלקת לשני אזורים, החליפות והסביבה. מצד אחד, החליפות והאקשן ב-Gundam Versus נראים נהדר וצבעוניים, עם אפקטים גרפים נהדרים ותאורה מצוינת, מצד שני הגרפיקה של הסביבה היא פשוט נוראית, הכל נראה שטוח וחסר צורה, ולעיתים הסביבה נראת כאילו היא נשלפה ממשחק על הפלייסטיישן 2, בנוסף, זה לא עוזר שכל סביבה נראית משעממת לגמרי וחסרת תוכן ופרטים.

לפחות המשחק השקיע (שוב) את רוב המאמצים בתחום זה בחליפות עצמן, שנראות נהדר בתפריט הבחירה ובזמן האקשן.

מוזיקה וסאונד

המוזיקה והסאונד של Gundam Versus מרגישים כמו בדיחה על חשבון תעשיית המשחקים היפנית (אירוני בהתחשב שזה משחק יפני)-  כל הקרב תשמעו צפצופים של מכשירים וצעקות ביפנית, בזמן שאיזה רובוט צועק עליכם ברקע להזהר כל הזמן וברקע מתנגן שיר יפני (של הסדרה המצוירת Gundam) בלופ אינסופי.

למרות שישנם מספר מוזיקות אפיות בחלק מהקרבות ויש לכם את האפשרות להנמיך את הווליום של הצלילים השונים, אני בסוף מצאתי את עצמי משתיק את הכל ושם קצת מוזיקת מטאל או טכנו במהלך הקרבות, והייתי מציע לכם לעשות כמוני, אחרת אתם פשוט תשתגעו.

סיכום

Gundam Versus מצליח לספק לנו את כל ה-Mobile Suits שקיימות ביקום Gundam במלוא תפארתן, אבל חוץ מלראות את חליפות אלו נלחמות כל הזמן ואת כל ההתקפות השונות שלהן, אין ל-Gundam Versus הרבה להציע.

מצבי המשחק מאוד מוגבלים וחזרתיים, הגרפיקה היא בינונית מינוס ועדיף אם המוזיקה והסאונד לא היו קיימים מלכתחילה. Gundam Versus הוא משחק שכל מעריץ ענק של סדרות האנימה יאהב, אבל לגיימר שמחפש קצת אקשן רובוטים, מומלץ לוותר.

Gundam Versus - ציון סופי

מצבי משחק - 6
חליפות הניידות - 9
שליטה ולוחמה - 7
גרפיקה - 6
מוזיקה וסאונד - 2

6

סביר

Gundam Versus מצליח לספק הרבה קרבות אדירים, בין אם זה ברשת או בשחקן יחיד, אבל הגרפיקה הירודה, חוסר הגיוון במשימות והסאונד המחריד, מונעים מהמשחק להיות חוויה נהדרת עבור כל גיימר שפשוט רוצה לראות רובוטים ענקיים נלחמים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה