Helheim Hassle

אני לא רוצה לוולהאלה! – ביקורת המשחק Helheim Hassle

ב-Helheim Hassle תגלו כמה רחוק תלכו כדי להתרחק מוולהאלה

תרבות הוויקינגים תמיד קרצה לי, ואמנם יש לי עוד קצת זמן לחכות עד לעונה הבאה של הסדרה ויקינגים, אבל עד אז יש מספיק זמן לשחק בשלל המשחקים השואבים את השראתם מהמיתולוגיה הנורדית. אחרי ששיחקתי שעות ב-God of War האחרון, ועד שיגיע לקדמת הבמה Assassin’s Creed Valhalla, הגיע הזמן לקחת את תרבות הוויקינגים לכיוון חדש ומוקצן (כן, מוקצן אפילו יותר מ-GOW) עם המשחק Helheim Hassle, שמציג לנו את הוויקינג הכי הזוי שתכירו במשחק פאזלים הומוריסטי ומשעשע.

Helheim Hassle מציג בפנינו את הוויקינג הצעיר ביורן (שם כה מרשים לוויקינג כל כך מרדן), שנקלע בלי להתכוון להרפתקה ארוכה ומבותרת איברים.

אם יש משהו שמאפיין את הוויקינגים היא האמונה שלהם שכאשר ימותו בקרב בכבוד יגיעו במותם לוולהאלה, שהוא “גן העדן” של התרבות הנורדית הממוקם בממלכת אסגארד, בו שוהים הוויקינגים שנהרגו במהלך הקרב לצד האל אודין, בהיכל מרשים וגדול, תוך התכוננות להילחם בכוחו העצום של ראגנרוק, שהוא יום הדין על פי המיתולוגיה הנורדית, בו מתרחשים מספר אירועי ענק אימתניים, בניהם קרב גדול במיוחד בו נהרגים לא מעט אלים נורדיים, כולל אודין עצמו ות’ור אל הרעם.

בניגוד לוויקינגים הרגילים, ביורן שלנו הוא ויקינג.. אחר. ביורן לא מאמין ברצון העז להגיע אל וולהלה, והוא ממש לא רץ אל תוך לוע האויב על מנת למות מוות גיבורים בקרב.

ביום אחד קרב גדול מול ענקים מתרחש בעיירה בה מתגורר ביורן, וכמובן שכל אנשי העיירה כולל בני משפחתו של ביורן רצים במלוא המרץ לקרב עקוב מדם, במטרה לסיים את חייהם בגבורה ולעלות לוולהלה. ביורן מחליט שאין טעם שיישאר בכפר וינסה להילחם היות והוא לא רוצה למות בקרב או לעלות לוולהלה, ולכן הוא מחליט ללכת ולהתחבא ביער.

לאחר מספר משימות ראשונות בהן נסתובב ביער ומחפש מקום להסתתר, ביורן לפתע נופל אל תהום גדולה היישר על גבו של דוב אימתני (אימתני זה תיאור משעשע בהתחשב בעובדה שהדוב מרכיב אוזניות על אוזניו ושומע מוזיקה בווקמן). הדוב וביורן כמובן מתים מההתרסקות האדירה. לאחר מותו מגיעה רוחו של ביורן לשערי הלהיים, ייקום המתים על פי המיתולוגיה הנורדית. ביורן מבקש להיכנס לשערי הל בידיעה שהוא מת מוות רשלני ולא מות גיבורים בקרב, אך שומר הסף של הל טוען כי מקומו של ביורן בוולהלה. באותו רגע מגיח אל ביורן שליח מוולהלה, שאומר לו שהוא זכאי לעלות להיכל הגדול היות והוא חיסל בידיים חשופות את הדוב הענקי. ביורן כמובן מתבאס ועולה בצער אל וולהלה.

בינתיים מגיעה לשערי הל דמות משעשעת בשם פסטו. מכאן לא אכנס יותר מידי לפרטים אבל כן אספר שפסטו מחזיר לחיים את ביורן במטרה שיסייע לנו להיכנס לשערי הל, ועד מהרה מגלה ביורן שיש לו יכולת חדשה ומוזרה במיוחד בה נשתמש לאורך כל המשחק.

לפני שנעבור למשחקיות אסכם שסיפור המשחק משעשע ביותר, והוא ללא ספק שונה לגמרי בנוף המשחקים/הספרים/הסדרות/הסרטים שנוכל למצוא המתבססים על תרבות הוויקינגים ועל המיתולוגיה הנורדית. המשחק ממש לא לוקח את עצמו ברצינות בתחום זה, ולדעתי זה מקנה למשחק אור חדש שמאפשר לו לבלוט מעל הרבה משחקי פאזל בסגנון.

לאחר ששמנו את הסיפור בצד מין הראוי שנדבר על המשחקיות. במשחק אנחנו כמובן שולטים בביורן, שניחן ביכולת המיוחדת להפריד כל אחד מפלגי הגוף שלו. הכוונה בכך היא שלאורך המשחק נוכל לנתק את הגפיים של ביורן וכן את הראש שלו מהגוף, וכך נוכל לפתור שלל פאזלים שיש למשחק להציע.

המשחק עצמו מתחלק לכ-14 שלבים שונים, בהם נוכל למצוא יותר מכ-90 פאזלים שונים ומגוונים, שיאתגרו את החשיבה שלנו לטובת פתירתם. מלבד לפאזלים עצמם ישנן משימות צד שנוכל להשלים, החל ממשימות פשוטות כגון חקירת מערה קטנה, משימות דיאלוג עם שלל הדמויות שיש במשחק ועוד.

חשוב לי לציין לטובה את השליטה במשחק, שבאה לטובה בייחוד אם תשתמשו בבקר לטובת המשחק (את עותק הסקירה שהגיע אליי קיבלנו למחשב האישי). למעשה כשהפעלתי את המשחק לראשונה, המשחק חפר לי לא מעט לחבר בקר על מנת להנות באופן מלא מהשליטה האיכותית של המשחק. לצורך ההשוואה בדקתי את השליטה במשחק הן עם בקר והן עם מקלדת ועכבר, ושתי אפשרויות השליטה האלה עובדות נהדר ללא בעיות. כמובן שאחזק את המלצת המשחק להשתמש בבקר היות ולחלוטין מדובר בדרך השליטה הנוחה יותר.

כאמור הפאזלים של המשחק מאתגרים ומהנים, וכלל שתתקדמו במשחק יותר יהיה לכם הרבה יותר פעולות לבצע על מנת לפתור את הפאזלים. כמו כן ראוי לציין לטובה רבה את יכולת ניתוק האיברים של ביורן, שמעשירה את הדרך בה נשחק לאורך המשחק היות ונוכל להשלים פאזלים במספר דרכים שונות.

עוד דבר שחשוב לי לציין לטובה הוא הגרפיקה של המשחק ועולם המשחק עצמו. עולם המשחק יפה מאוד, צבעוני מאוד ורחב. יש המון אזורים במהלך המשחק בהם ניתן לבקר, וכל אזור עשיר בפרטים ובאנימציות איכותיות. כמו כן העולם עצמו רחב מאוד מבחינת התוכן, כאשר יש לא מעט דמויות במשחק, החל מאנשים פשוטים ועד ליצורים של ממש כגון גובלינים ושאר יצורים אחרים. כל אחת מין הדמויות מדובבת באופן מלא על ידי 24 מדובבים שונים שלקחו חלק בפיתוח המשחק, דבר שנותן למשחק מימד נוסף של עומק שלאו דווקא חיפשתי או קיוויתי לקבל ממשחק בסגנון זה.

בתחום הביצועים אין יותר מידי מה להרחיב, המשחק רץ נהדר על המחשב האישי, והודות לשליטה הנוחה במשחק (גם אם בקר וגם אם מקלדת), כל חווית המשחק מרגישה חלקה ואיכותית.

לסיכום, הגעתי ל-Helheim Hassle בלי יותר מידי ציפיות ולשמחתי גיליתי משחק חביב מאוד ומשעשע מאוד שיספק לכם מספר שעות איכותיות של פתירת פאזלים לצד סיפור מצחיק ומשחקיות מהנה.

*עותק לביקורת סופק על ידי Perfectly Paranormal.

Helheim Hassle

ציון סופי - 7

7

טוב

מי אמר שכל הוויקינגים צריכים להיות אותו הדבר?

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה