שלג כבד עם סיכוי למצוינות – סיקור ההרחבה Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

האם חבילת ההרחבה The Frozen Wilds שווה את הזמן שלכם? אנחנו החלטנו לגלות

אחרי שהדהים את העולם, Horizon Zero Dawn מקבל את חבילת ההרחבה הראשונה והיחידה שלו The Frozen Wilds. אנחנו החלטנו לסקר את החבילה ולראות אם היא מהווה תוסף נהדר למשחק המקורי.

עוד עלילה

כמה ש-Horizon Zero Dawn היה עם סיפור מצוין וגרם לנו לרצות עוד מהגיבורה הג'ינג'ית שכבשה עבורנו את 2017, חבילת ההרחבה The Frozen Wilds לא ממשיכה את הסיפור שלה מהמשחק הראשון, אלא נותנת לנו איזור חדש אליו אלוי מגיעה שכולל אנשי שבט חדשים. ההרחבה מאוד מזכירה לנו את ההרחבות של The Witcher 3, עם איזור חדש בו תוכלו להגיע אליו אחרי שתגיעו לרמה מסוימת (רמה 30 ב-Horizon Zero Dawn) שמספק הרפתקאת צד עבור אלוי שלא משפיעה כלל על המשחק המרכזי.

למרות שזה קצת מאכזב שאנחנו לא מקבלים עוד מהסיפור של אלוי, אנחנו כן זוכים לפגוש כמה אנשי שבט מעניינים מאיזור מושלג חדש שנקרא "החתך" בו חיים אנשי שבט המאנוק. אתם תקבלו מהם מספר משימות שכמובן מנותקות מהסיפור המקורי, אבל עדיין כוללות בתוכן רגעי דיאלוג מצוינים ומשקל רגשי עמוק.

אלו מכם שרצו המשך כלשהו של הסיפור מאוד יתאכזבו, ה-The Frozen Wilds נועד לתת לנו איזור חדש לצוד עם אלוי ולהאריך את זמן המשחק של המשחק המקורי.

שדרוג המשחקיות

The Frozen Wilds לוקח את המשחקיות הנהדרת של Horizon Zero Dawn ומוסיף עוד דברים עבורכם להשיג ולצוד.

בשטחים המושלגים של החתך אתם תתקלו בגרסאות מרושעות יותר של הרובוטים מהמשחק המקורי, אבל תשמחו לדעת שיצפו לכם מפלצות חדשות לצוד כמו הסקורצ'ר המהיר והקטלני, והפייר קלוס שפשוט מסיבים וגורמים לכם לשקשק מפחד ברגע שהם עומדים על שתי רגליים ומניפים נגדכם את טלפי האש שלהם, ועם לא תמצאו את זה מספיק קשה, ישנם מגדלי EMP שיפילו אתכם מהרכיבה שלכם ויחזירו לחלק מהחיות שפצעתם את בריאותם.

כמובן שאתם מקבלים נשקים ויכולות חדשים כדי להתמודד עם האיומים של הארץ המושלגת – שבט המאנוק מספק לכם 3 מטות יסודות חדשים שנהדרים נגד איומים ספציפים, אתם תוכלו למצוא עוד קשתות ותלבושות חדשים ואתם מקבלים עץ יכולות חדש שמשפר לכם את יכולות הציד ואיסוף החומרים שלכם בשטח.

המשחקיות החדשה מצליחה להוסיף עוד למשחקיות הנהדרת של המשחק המקורי – היא לא ממש משנה את חוקי המשחק, אבל היא בהחלט מוסיפה למשחק הרבה ועם המשחקיות הנהדרת של Horizon Zero Dawn, אין פה ממש על מה להתלונן.

סביבה חדשה

האיזור החדש הוא תוספת למפה הקיימת של Horizon Zero Dawn וגודלו כחמישית מגודל המפה של המשחק המקורי.

למרות שהחתך מרגיש די חסר צבע לעומת מקומות אחרים שהייתם בהם, ישנם מספר מקומות ורגעים שפשוט מתפוצצים ביופי וצבע מעבר למזג האוויר המושלג. אבל זה לא אומר שהסביבה המושלגת היא משעממת – אתם חוצים יערות והרים מושלגים שמלאים בסכנה וישנם רגעים בו השלג יכול להיות כל כך כבד שהוא יחסום את קרני הירח ותמצאו את עצמכם אבודים בחשיכה.

האיזור החדש לא ממש מעורר השראה בעיצוב שלו, חוץ ממספר מקומות ספציפים, אבל העיצוב מרגיש מתאים ומשתלב נהדר עם הארץ הנהדרת שכבר חקרתם ב-Horizon Zero Dawn.

התצוגה הכללית

הגרפיקה של ההרחבה היא עוצרת נשימה כמו המשחק המקורי עם שטחים מפורטים וסביבה שמרגישה טבעית וקסומה. אנשי השבט החדשים שתפגשו מעוצבים בצורה מאוד יפה והכפר שלהם מרגיש כמו מקום חי שמתאים לו להתקיים בסביבה הקשה והקרירה של החתך.

בדומה ל-Horizon Zero Dawn, ה-The Frozen Wilds מכיל את המוזיקה השובת לב שגורמת לכם לעצור במקום ולספוג את כל הקסם. בנוסף, בדומה למשחק המקורי, כל האנשים איתם תנהלו שיחה בהרחבה מדובבים בצורה מצוינת וחלקה. למרות שאנחנו לא זוכים להכיר אותם להרבה זמן, הם עדיין משאירים עלינו רושם שישאר איתנו עד שנסיים את Horizon Zero Dawn בפעם השנייה.

סיכום

The Frozen Wilds היא חבילת הרחבה מצוינת עבור Horizon Zero Dawn, שחקנים מסוימים אולי יתאכזבו מהכשלון של המשחק להמשיך את הסיפור המקורי, אבל ההרחבה מספקת איזור חדש וקסום בו תוכלו להמשיך להנות מהמסע המאתגר של אלוי, עם אויבים, נשקים ותלבושות חדשים.

The Frozen Wilds

עלילה - 7.5
משחקיות - 10
גרפיקה - 9.5

9

מושלם

חבילת ההרחבה The Frozen Wilds מוסיפה הרבה למשחק המקורי מבחינת משחקיות ולמרות שאיננה ממשיכה את הסיפור של אלוי, היא עדיין מספקת אזור חדש ויפיפה ודמויות מעניינות.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה