כך תמחקו קבצים כפולים מהמחשב
כך תמחקו קבצים כפולים מהמחשב

מדריך: כיצד למחוק קבצים כפולים מהמחשב?

לפעמים קורה שמורידים תוכנה כלשהי או סרטון וכיוצא בזה, ואחרי איזה חודש אתם לא זוכרים לאיפה זה ירד, וכמובן שגם הייתם חייבים לתת להם שם מגניב כזה כדי שתמיד נזכור אותם אז עכשיו בכלל אין לנו סיכוי למצוא אותם, ואז אחרי חצי שנה פתאום מגלים שתכולת האחסון של המחשב הצטמצמה באיזה 10 ג'יגה ואתם כזה "מה לעזאזל..". דעו שאתם לא לבד, ושיש תוכנה שיכולה לפתור לכם את הבעיה

מחיקת קבצים כפולים? מאיפה?

אז איך מתחילים? מתחילים מלהוריד את התוכנה Anti Twin מכאן. האפשרות הראשונה זה הורדה עם התקנה על המחשב, האפשרות השניה היא גרסה ניידת(יכול לעזור מאוד לטכנאים).הורדת התוכנה Anti Twin למחיקת קבצים כפולים

 

אז הורדנו והתקנו, מה עכשיו?

האמת היא שהתוכנה עצמה פשוטה ביותר כך שמחיקת קבצים כפולים נהיית תהליך מאוד פשוט

מחיקת קבצים כפולים היא תהליך פשוט
מחיקת קבצים כפולים היא תהליך פשוט

כפי שאפשר לראות התיקיה שכרגע נבחרה אצלי היא תקיית התמונות שלי (Pictures). ההמלצה שלי וגם של הטיפים של התוכנה בצד שמאל(שאני ממליץ לכולם לעבור עליהם) היא לא לבחור כונן שלם, אלא לבחור תיקיה מסויימת כמו תקיית השירים או תיקיית ההורדות, לעשות את החיפוש באופן יותר ממוקד. מתחת לשם של התיקיה שלי אפשר לראות 2nd folder, שזה בעצם האפשרות להשוות תיקיה אחת עם תיקיה אחרת. במידה ולא נבחר את האפשרות הזאת אז התיקיה תעבור על עצמה לסריקת קבצים כפולים.

במקרה שלי אני אבחר עוד תיקיה:

עוד תיקיה
עוד תיקיה

כפי שאפשר לראות מסומנת אצלי האפשרות including subfolders וזה אומר שהסריקה תתבצע לא רק על התיקיה הראשית אלא גם על תיקיית המשנה. מצד ימין אפשר לראות כפתור File filter ששם אפשר להגיד לתוכנה רק קבצים עם סיומת מסויימת(כמו רק קבצי mp3) או רק קבצים בגודל מסוים. בכל מקרה אני לא שם שום פילטר, מה שאומר שהסריקה תתבצע על כל הקבצים

מתחת אפשר לראות עוד שלוש אפשרויות, המסמנות איזה קבצים לסרוק מבחינת המיקום שלהם בשתי התיקיות, ומתחת יש אפשרות רביעית לחיפוש על קובץ מסויים.  בחרתי All files כדי שהתוכנה תסרוק את כל הקבצים בשביל מציאת קבצים כפולים.

מתחת יש את האיזור של סוג ההשוואה, האיזור שמראה באמת על כמה התוכנה חכמה. אפשר להשוות על ידי השם, אבל אז מגיעה השאלה מה קורה במקרה ואני משנה את שם הקובץ? בשביל זה יש מתחת את אפשרות ההשוואה של ביט לביט, מה שאני תמיד בחרתי עד כה, וגם עכשיו אבחר באפשרות הזו.

התוצאה
התוצאה

 

אז מה בעצם קיבלנו פה? חלק מהשורות צבועות וחלק לא, השורות שאינן צבועות אלו השורות עם הקבצים הכפולים. אפשר גם לראות בצד ימין מתי נוצר הקובץ וכמה הוא שוקל. בצד שמאל ישנו ריבוע ששם מחליטים מה לעשות איתו, אפשר גם להבין לפי המקרא בצד ימין למעלה מהן האפשרויות – חשוב לציין שברירת המחדל היא שהקובץ לא ימחק, כך שאם לא סימנתם שהוא ימחק הוא לא ימחק!

עוד דבר שחשוב לזכור, אף פעם אל תבחרו שתי תיקיות וגם בתיקיה השניה תבחרו את אותה התיקיה כמו הראשונה כי אז התיקיה תעשה השוואה עם עצמה אך בתור תיקיה אחרת, ואז יצא שכל הקבצים שבה הם קבצים כפולים למרות שהם לא, ואם תבחרו מחיקה אז תמחקו את כולם ותישארו בלי קבצים.

בסופו של יום קבצים כפולים הן בעיה של נחלת הכלל, שכולנו סובלים ממנה. למזלנו ישנם אנשים מבורכים שעוזרים לאנושות מדי פעם בפעם עם תוכנות שעוזרות לבעיות כמו מחיקת הקבצים הכפולים. לכל שאלה או בעיה מוזמנים לפנות אלי ואשתדל לעזור, בהצלחה!

אודות יאיר משניות

קוראים לי יאיר, גיימר לשעבר, כיום עוסק בפיתוח ווב. עולם המחשבים תמיד היה חלק גדול מהחיים שלי ותמיד ימשיך להיות. אשמח לענות על כל שאלה ולעזור, כי אחרי הכל, בשביל זה אנחנו כאן :)

תגובה אחת

  1. אם לא עושים סינון קבצים האם התוכנה מעלה קבצי מערכת שמחיקתם (הכפולים) תגרום נזק ?

השאר\י תגובה