החבר הטוב – סיקור הסמארטפון Huawei P20

Huawei ממשיכה להגדיל את סדרות המכשירים שלה בקצב מסחרר, אבל דווקא ה-Huawei P20 השב את תשומת ליבי. האם אכן מדובר באחד המכשירים הטובים שנוצרו בשנה האחרונה? אחרי הכל, כבר לא פעם ולא פעמיים הופתעתי לטובה מהרמה והאיכות של חברת Huawei.

בעולם מכשירי הסלולר, בו שולטות בעיקר בשוק חברות כמו Apple ו-Samsung, מגיעה חברת Huawei ששוברת את השוק פעם אחר פעם. זאת באמצעות המכשירים האטרקטיביים והזולים יחסית בהשוואה למתחרות שלה בשוק. ודנמה כי בכל סדרת מכשירים חדשה לענקית הסינית יש מה לחדש לנו. השוק מוצף במאות סוגים שונים של מכשירים חכמים, ונדמה שלבחור אחד מבינהם הפכה להיות משימה קשה במיוחד.

בתור בעלת מכשיר Huawei אני יכולה להגיד לכם שהמעבר מאותו מכשיר גלקסי למכשיר הנוכחי שלי היה עצום. הרגשתי שכל כך השתדרגתי, עד שפשוט התאהבתי במכשיר ובחברה עצמה. אז מן הסתם שאני יותר משמחה לבדור ולראות מה עוד הענקית מסין מציעה עם כל סדרה ודור חדש של מכשירים שהיא מוציאה אל השוק. והפעם זה הוא מכשיר ה-Huawei P20 שזוכה להגיע לידיים שלי.

Unboxing

מבחוץ המארז נראה כמעט כמו כל מארז של מכשיר אחר של מכשירי Huawei כיום. ואני בעד, אם זה מוצלח, קומפקטי ועובד, למה לא לשמור על אחידות? התוך המארז הלבן שלנו אנחנו קודם כל זוכים לקבל את פניו של המכשיר עצמו. מתחתיו ניתן למצוא את חוברת ההדרכה של המכשיר יחד עם הסיכה, בה אנו נעזרים על מנת להכניס את כרטיס ה-SIM שלנו למכשיר. אחרי שהוצאנו את מארז חוברת ההדרכה, אנחנו מקבלים גם את האוזניות, חיבור USB, ראש מטען ולמי שמעוניין מגיע גם כבל תאימות מיוחד לאוזניות, במידה ואתם לא רוצים להשתמש באוזניות המקוריות של המכשיר.

אז מה קיבלנו?

הדבר הראשון שזכיתי לראות הוא את פני המכשיר, ולכן נתחיל מהחלק הזה. החבר הקטן שלנו אומנם לא משתמש בטכנולוגיית OLED, אלא בתצוגה של 1,080 * 2,244 IPS RGBW. אבל אם לא היינו אומרים לכם, היה מאוד קשה לעלות על זה. זאת בשל התצוגה הבוהקת והצבעונית שהוא מביא לנו. תוספת נחמדה שמגיעה עם המכשיר הזה זו היכולת האוטומטית שלו להגדיר את האיזון הלבן על פני המסך, בהתאם לתאורה שהוא מקבל. המסך מציג לנו בהירות טובה, ככה אנחנו יכולים לראות ולקרוא בצורה טובה, בעת תאורה חיצונית בהירה.

העיצוב של המסך הוא בצורה כזו שהחלק העליון שלו נאכל מעט, בשל מיקום המצלמה הקידמית על פני המכשיר. למי מכם שמעצבן אותו ההפרש שנוצר, יש אפשרות לשחק עם הגדרות המכשיר, ולהתאים את התצוגה לכך שבחלק העליון יהיה פס שחור. ככה האייקונים יורדים מעט מטה, וזה נראה חלק.

אם אנחנו ממשיכים בהגדרות תצוגה, עוד אחת מהיכולות שהמכשיר זכה לקבל, זו אופציית ההחלפה בין מצב רגיל (התומך ב-sRGB) לבין מצב Vivid (התומך ב-DCI P3). גם ניתן להגדיר אותו ככה שהוא ייצרוך פחות בטריה על ידי החלפת התצוגה מאיכות של 1080P לאיכות של 720P.

על עיצוב לא מתפשרים

אחד הדברים הבולטים במכשיר הוא דווקא הגב שלו. אומנם בדגם השחור פחות ניתן להבחין בכך, אבל גימור הזכוכית בחלקו הקידמי והאחורי, הם אלו שגורמים לו להיראות כמו פנינה שזה עתה מבצבצת לה לראשונה מתוך הצדפה.

הפינות של המכשיר מעוצבות הצורה שבה אותן פינות מעוקלות באופן קל. מקצה אחד לשני, מגב אל חלקו הקידמי. מתחת למסך אנחנו יכולים למצוא את קורא טביעות האצבע, שגם זכה לגימור זכוכית נוצץ עד שממבט מרחוק לא ניתן להבחין בו. כפתורי הווליום של המכשיר נמצאים במקומם הטבעי והרגיל, וגם כאן הם בולטים, לצורך נגישות טובה יותר. את חיבור ה-USB מסוג C ניתן למצוא בחלק התחתון של המכשיר. הוא ממומקם באמצע, לצד שני הרמקולים של ה-Huawei P20.

דברים שלא ניתן למצוא במכשיר הם למשל חריץ ה-microSD. ככה שאין באפשרותינו להרחיב את הזיכרון במכשיר, אלא להסתפק במה שמגיע איתו.

עוד דבר שלא ניתן למצוא במכשיר זה חריץ 3.5mm, הנועד לחיבור אוזניות. האוזניות המגיעות לנו יחד עם המכשיר כבר מגיעות באופן מובנה עם חיבור USB C. מי שמעוניין בשימוש באוזניות אחרות יכול להשתמש בכבל המתאם שמגיע במארז.

אז מה מייחד אותו משאר החברים?

אם אתם מחפשים מכשיר חכם שיעשה לכם את החיים קלים יותר, ה-P20 כנראה נועד עבורכם. הוא מגיב טוב ובאופן מהיר מכל בחינה אפשרית. תוכנת המצלמה במכשיר מגיבה במהירות. גם אפשרות ה-Ultra Snapshot (בה ניתן להשתמש בכפתורי הווליום של המכשיר) מגיבה בקצב זריז במיוחד של 0.3 שניות.

הופתעתי גם מאותה תגובה מהירה בקורא האצבעות של המכשיר, שבהחלט נותן תחרות טובה עבור כל מכשיר אחר בעל קורא טביעות אצבע.

הדבר שמפעיל את כל הקסם הזה הוא מעבד Kirin 970 – 2.4GHz HiSilicon. למכשיר גם 4GB של זיכרון RAM ונפח איחסון של 128GB.

חיי הסוללה של הטלפון החכם הזה יכולים להחזיק כמעט ליום שלם (ללא טעינה) כל עוד משתמשים בו באופן הגיוני (שיחות טלפון, קצת גלישה באינטרנט, וואטסאפ, מצלמה וכו').

המצלמה

בניגוד לאחים הגדולים שלו (המגיעים עם 3 מצלמות אחוריות), ה-Huawei P20 מגיע רק עם שתי מצלמות אחוריות. אבל כפי שיצא לנו לראות בדגמים אחרים של Huawei, לא כל מכשיר זוכה להגיע עם מערך מצלמות גדול, וזה גם בסדר. ה-P20 אומנם מגיע עם שתי עדשות אחרויות, אבל מדובר בעדשות של Leica. הוא מצויד עם מצלמה של 12 MegaPixel המשולבת יחד עם חיישן 1/2.3in ופיקסלים בגודל של 1.55um. נוסף לכל זה ישנו גם חיישן מונוכרום של 20 MegaPixel, הנועד לתת לנו מיפוי עומק בתמונות סלפי, תמונות שחור ולבן עשירות במידע ושיפור איכות תמונות הצבע.

מי מכם שמחפש לצלם ווידאו, כדאי שידע כי המכשיר מסוגל לצלם תמונות ווידאו באיכות של 4K, גם 60FPS וגם לשמור על יציבות הווידאו, אבל לא באותה עת ועונה אחת.

אם אתם מעוניינים לצלם ווידאו של 4K, המקסימום פריימים שניתן לנוה בשניה אחת הם 30, ללא יציבות מצלמה. אם חשוב לכם ה-60FPS יהיה עליכם להנמיך את איכות הווידאו ל-1080P, ועדיין ללא מייצב תמונה. אם באמת חשוב לכם העניין הזה, יהיה עליכם לצלם ווידאו באיכות של 1080P ו-30FPS.

המצלמה הקידמית של המכשיר לא ממש הצליחה להרשים אותנו. אומנם היא מצלמה של 24 MegaPixel, אבל זה לא ממש מורגש בפועל.

שורה תחתונה

זה אומנם לא המכשיר הכי טוב שיש לחברה להציע כיום, אבל גם לא הגרוע ביותר. בעבור המחיר שלו כעת בשוק, אנחנו זוכים לקבל מכשיר חכם, עם יכולת עבודה סבירה והגיונית של מכשיר חכם, זמן תגובה טוב ומצלמה אחורית סבירה למדי. הקטע עם החיבור של האוזניות קצת מבאס אותנו, אבל ישנו כבל מתאם, אז זה די מפצה על העניין.

אם אתם מחפשים מכשיר סביר רק על מנת שיהיה בידכם מכשיר חכם, זה המכשיר עבורכם. מי שמחפש את ההתלהבות של המצלמה במכשיר החכם, ייאלץ לשלם קצת יותר עבור במארטפון עם מצלמה איכותית יותר ממה שמציע ה-Huawei P20.

Huawei P20

אריזה - 9
עיצוב ואיכות מוצר - 9
חיי סוללה - 8
סאונד - 10
ביצועים וממשק משתמש - 8.5

8.9

טוב

ה-Huawei P20 מספק לנו חוויה טובה בעבור הסכום עליו אנו משלמים, אבל במידה ורוצים משהו קצת יותר רציני, נצטרך להשקיע עוד קצת.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה