צביטה קטנה – סיקור המכשיר Huawei P30 Lite

המכשיר הזול, והקליל בסדרת ה-P30 של חברת Huawei שוחרר לא מזמן ברחבי העולם כולו. למרות כל הרעש והחרם מצד הדוד הרחוק מאמריקה, נדמה שהחברה ממשיכה לצעוד קדימה, ועושה חסד גם עם המכשיר המוזל של הסדרה החדשה שלהם. קבלו את ה-P30 Lite.

בואו נגיד שעל חברת Huawei עוברת תקופה לא קלה בכלל. בכל זאת הדוד סם מארצות הברית הטיל חרם, ובמשך פרק הזמן הקצר הזה, החברה איבדה דברים רבים, ויש שיגידו שהיא כנראה איבדה את המומנטום שלה. אבל כל זה לא מונע ממנה לשחרר לנו מוצרים ואביזרים חדשים. בינהם נכלל גם ה-P30 Lite, שמביא לנו את המכשיר הזול בסדרה החדשה של ה-P30.

שהמחיר והמארז לא יטעו אתכם. נכון שבדרך כלל למכשירים מוזלים, יש נטייה להיות הרבה פחות טובים. תופתעו לשמוע שכאן המקרה הוא שונה לחלוטין, ואף תופתעו לגלות שבעבור הכסף שאנחנו משלמים על המכשיר, אנחנו זוכים לקבל הרבה יותר.

Unboxing

בדומה לשאר המארזים במכשירים השונים של החברה, היעילות וקלאסיות נשמרים היטב. אנחנו זוכים לקבל מארז בצבע לבן. בעת הפתיחה שלו, אנחנו קודם כל פוגשים במכשיר עצמו, ארוז לו בניילון ומדבקות, כאילו זה עתה יצא מהמפעל. מתחתיו, אנחנו נמצא את המארז שכולל בתוכו את כל חוברות האזהרה וההפעלה של המכשיר, בתוספת של סיכה. אותה סיכה מיועדת לפתיחה של איזור כרטיס הסים של המכשיר. ובתחתית יש לנו את האוזניות, כבל הטעינה מסוג Type C, והראש המתחבר לחשמל. אז כפי שציינו, כמו תמיד האריזה קטנה, נינוחה, שומרנית וקומפקטית.

עיצוב, תכונות ושאר הירקות

במבט מרחוק, אפשר כמעט להתבלבל ולחשוב שמדובר באחד מהאחים הגדולים של סדרת ה-P30. במבט מקרוב ניתן להבחין שהמסך עצמו, הוא בעל משטח יותר רחב במקצת, אך עדיין חינני ובעל קצוות מעוגלים ומסוגננים. בתחתית המסך, נמצא חיבור USB מסוג Type C, חיבור אוזניות של 3.5 מ"מ ורמקול. בחלקו העליון של המכשיר יש לנו מצלמת סלפי, המיועדת כמובן לצילומים ושיחות וידאו. מעליה קיים רמקול זעיר, המיועד לשיחות הטלפון שלנו.

בחלק האחורי ניתן לראות כי המכשיר הזה אומנם זול, אבל לא נחסכו עליו עצמאים. הוא מגיע עם מערך מצלמה, בעלת 3 עדשות. בנוסף לכך, מערכת טביעת האצבע גם היא ממוקמת בחלקו האחורי של המכשיר, מה שמקל עלינו, משום שמדובר בעיצוב קצת יותר אורגונומי (מותאם יותר למבנה הגוף שלנו).

המכשיר מגיע עם מסך ברזולציית 2312 * 1080. מזכיר מאוד מבחינה מסויימת את האחים הגדדולים שלו, אך זהו מסך LCD. בעוד שהמכשירים החזקים יותר בסדרה מגיעים עם מסך OLED. הוא מציג לנו באיכות טובה במידה ומדובר בסרטונים ביוטיוב, אבל אין לו תצוגה עם צבעים עשירים ותוססים. למרות כל זה, המסך מביא לנו תצוגה בהירה וברורה. ומי שזה חזק לו מידי, יכול לשחק עם הגדרות התצוגה, ולשנות את ריווי הצבעים על גבי המסך.

בואו נדבר שניה על הרמקול שבתחתית המסך. הוא בהחלט מעביר צלילים ומוזיקה, אבל חלקם נשמעים מעט עמום ככל שמגבירים את הווליום. בואו נגיד שאם נתקעתם בלי אוזניות, אתם תשרדו. אבל קחו בחשבון שבמידה ויש המון רעשי רקע, יהיה לכם קצת קשה לשמוע את הצלילים המופקים מהמכשיר.

מה מסתתר לנו מתחת למעטפת?

מבחינת חומרה, המכשיר מגיע עם חלקים סבירים, המותאמים למכשיר מוזל. הוא עובד עם מעבד Kirin 710, ו-4GB RAM. רוב האפליקציות שניסיתי והפעלתי עליו עובדת באופן טוב, ודי חלק. ככה שמבחינת כמה מתחרים, הוא די משאיר אותם מאחור בקטע הזה. ברגע שמגיעים לתותחים כבדים יותר (למשל משחקים כבדים במקצת), ניתן להבחין שהוא עדיין לא ברמה של המכשירים החזקים יותר בסדרת ה-P30. זמן הפתיחה של האפליקציה מתארך, ולעיתים גם האנימציות במשחק לא עובדת חלק.

מי מכם שיש לו כמה וכמה עיסוקים עם המכשיר הנייד, שייקח בחשבון שתחלופה רבה בין אפליקציות על גבי ה-P30 Lite, תיקח לו זמן. זמן התגובה מתארך במעבר בין אפליקציה אחת לשניה, במיוחד שמדובר בכאלו כבדות (כמו משחקים למשל). מי שאוהב את כל ז'אנר הבאטל רויאל, יאלץ לשחק עם ההגדרות של המשחקים הללו, ולשים אותם על תצוגה נמוכה. זאת מכיוון שהאנימציה מגיעה בתצורת תלת מיימד כבדה, והמכשיר הנ"ל לא ממש יצליח להתמודד איתה בהגדרות גבוהות. אחרי הכל, היום קצב הפריימים לשניה הוא קריטי.

דבר נוסף שמסתתר לנו מתחת לכ המעטפת היפה של המכשיר, ישנו זיכרון של 128GB. המספיק למערכת ההפעלה, האפליקציות שאיתם המכשיר מגיע באופן מובנה, ועוד המון המון אפליקציות שונות וקבצים אותם אנחנו יכולים לשמור על גבי הסמארטפון. ואם זה לא מספיק לכם, הוא מגיע גם עם כניסה לכרטיס MicroSD, המאפשר לנו להרחיב את הזיכרון ה"קטן" של ה-P30 Lite.

המצלמה

בוא ציין קודם כל את המובן מאליו, הטלפון הנייד הזה לא מגיע עם עדשות של Leica. אחרת הוא לא היה בקטגוריית המכשירים המוזלים. למרות זאת, אנחנו כן זוכים לקבל כאן מערך עדשות משולש של המצלמה האחורית (כי Huawei כן דואגים לחווית הצילום שלנו).

העדשה העיקרית מגיעה עם סנאפר של 48MP, עדשת f/1.8 ומיקוד אוטומטי לזיהוי שלב. העדשה השניה במערך, מגיעה עם חיישן רחב במיוחד וסנאפר של 8MP. האחרונה והחביבה אחראית על העומק. החיישן שלה מגיע עם 2MP, ולמעשה היא שם על מנת לתת לנו טישטוש יותר טובה מזה שנזכה לקבל באמצעות תוכנת עריכת תמונות.

באופן הזה, המצלמה יודעת להביא לתמונות שלנו את כמות האור הנכונה עבור כל תמונה. באמצעות תוכנה מיוחדת הנמצאת על גבי המכשיר, התמונות זוכות לטיפול הטוב ביותר של 12MP. גם הצ'ופר הקטן הזה של מערכת זיהוי הסצינה במכשיר, צובטת בצורה הנכונה את אותו אובייקט, עליו אנחנו מכוונים את הפוקוס.

השימוש בעדשה הרחבה קצת מוריד את האיכות של התמונה, אבל עדיין במצב סביר. העדשה הרחבה מאפשרת להכניס יותר פרטים לתמונה, ואמנם היא קצת מאבדת מהאיכות, אבל מביאה לנו עוד משהו נחמד לשחק איתו במכשיר המוזל הזה.

התמונות יוצאות באיכות גבוהה, הצבעים נשארים חיים ומאוזנים, מצלמת ה-HDR גם כן מתפקדת באופן טוב, ויוצרת איזון טובה בחשיפת האור בתמונה שלנו. המצלמה הרגילה אינה ייחודית ויוצאת דופן. היא פשוט שם ואף אחד לא יודע ממש למה. מה שכן הפתיע אותי לטובה במצלמה היא ההתמודדות שלה עם חשיפה מועטה של אור בתמונה. היא יודעת להביא לנו תמונה מוארת וטובה, גם כשהתנאי הצילום שלנו לא ממש מאפשרים את זה. זה משהו שמאוד לא מובן מאליו במכשיר מוזל.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

שימוש וחיי סוללה

עם סוללה עוצמתית של 3340mAh, אתם בוודאי חושבים שלא צריך ללכת עם המטען לכל מקום, אז זהו, שאתם כן.

על ידי שימוש בקצת גלישה בפייסבוק, קצת צפייה ביוטיוב, כמה ציוצים פה ושם ועוד כמה שיטוטים ברחבי הרשת הגדולה, הסוללה לצערי לא מחזיקה מעמד לכל שעות היום. שלא לדבר על זמן משחק שמביא את המכשיר למצב שבו הוא עוד יותר זקוק לקצת מיץ במהלך היום.

אבל לשמחתנו הוא מגיע עם מטען יעיל ומהיר (בזה Huawei מצטיינת), המספק לו טעינה קצרה ומהירה מאוד. וככה אנחנו יכולים להמשיך להשתמש בו עד שנגיע בלילה למיטה.

שורה תחתונה

בתור היותו האח הקטן והזול בסדרת ה-P30, ה-P30 Lite לוקח את רוב הדברים הטובים ממכשיר הדגל (ניתן לראות כאן את הסיקור שלו), ומביא לנו אותם בקטנה במחיר לכל משתמש.

הוא יעיל, ועובד בצורה טובה בכל הנוגע לתפעול רגיל של מכשיר חכם. אומנם קצת קשה לו עם דברים כבדים כמו משחקי תלת מיימד, אבל בסופו של דבר הוא כן מספק עבודה. רק צריך לקחת בחשבון את העובדה שכל זמן המשחק יביא לסיום חיי הסוללה באופן מהיר יותר, אז שווה לקחת איתכם מטען על הדרך.

המצלמה שלו היא גולת הכותרת. היא מספקת לנו מה שהיינו רוצים ממלצמה של מכשיר מוזל, ואף יותר. וזה דבר שהוא אינו מובן מאילו, משום שמכשירים מוזלים נוטים להיות בעלי מצלמה (בואו נודה על האמת) גרועה. וכאן מדובר במצלמה שיודעת להפיק הרבה מאוד, עם המערך המשולש איתו היא מגיעה. משמע צילום הגון לכל כיס.

הבונוס הנוסף ב-P30 Lite זו העובדה שהוא נורא מזכיר את האחים הגדולים שלו מבחינה חיצונית. מי שרוצה להוסיף קצת גוון וצבע לחיים שלו, יכול לרכוש אותו בצבע ססגוני וחי של כחול סגול. ככה אתם גם מקבלים מכשיר חכם במחיר הגון, עם מצלמה מעולה וגם אופנתי.

Huawei P30 Lite

אריזה - 9
עיצוב ואיכות מוצר - 8
חיי סוללה - 7
מצלמה - 8.5
ביצועים וממשק משתמש - 8

8.1

טוב מאוד

המכשיר המוזל בסדרת ה-P30 של Huawei מספק לנו מצלמה איכותית ויכולת עבודה לא רעה בכלל.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה