אילומינטי – כל מה שאתם צריכים לדעת

PdlajHw (1)

בסוף שנות השבעים של המאה ה17, קמה תנועה תרבותית של אינטלקטואלים שעכשיו מתייחסים אליהם כ"The Age Of Enlightment" או בעברית "עידן ההארה". המטרה שלהם הייתה לשנות את החברה באמצעות הגיון לאתגר רעיונות שבסיסם במסורת או באמונה, ולקדם את הידע באמצעעות השיטה המדעית. היא קידמה רעיונות מדעיים, סקפטיזם והחלפה בידע. ה"הארה" היה בזמנו מהפכה במחשבה האנושית. ב1776 פילוסוף גרמני יוהן אדם ווישאופט (Johann Adam Weishaupt) הקים חברה סודית במדינת בוואריה בגרמניה (אז פרוסיה) שנקראה בשם "The order of the Illuminati" או "מסדר ההארה" אבל רק כמה שנים מאוחר יותר ב1775 , הסתננו למסדר והופסק על ידי סוכנות ממשלתית של השליט החדש – צ'ארלס תיאודור. הוא ראה את הפופולריות ההולכת וגוברת של החברות הסודיות כמו האילומינטי כאיום שבסופו של דבר יוכל להפיל את המלוכה בבווריה. לא ידוע בוודאות מה קרה לקבוצת האילומינטי שכללה מעל 2000 חברים בכל רחבי אירופה. בשנים הבאות ועד עצם היום הזה היו טענות על תיאוריות קונספירציה שהאילומינטי עדיין קיים. שהם מאחורי אירועים כמו המהפכה הצרפתית וההתנקשות בג'ון קנדי. שהם הסתנו לממשלות בכל רחבי כדור הארץ, ושהם שולטים ומשנים אירועים גדולים בעולם, כדי ליצור "סדר עולם חדש" עם ממשלה גלובלית בשליטה על כל האנושות. אבל כפי שצוין, אין שום ראיה שהאילומינטי המקורי מבווריה שרד את הדיכוי ב1785.

היום יש די הרבה אירגונים שטוענים ליהיות האילומינטי האמיתי. לאף אחד מהם כמובן אין שום הוכחה אז אתם תצטרכו פשוט להאמין להם. שלא כמו האילומינטי המקורי שניסה להשאר חברה סודית, האירגונים המודרניים האלו לא מפחדים מלהפוך את הקיום שלהם למאוד פומבי. אתרים ורשתות חברתיות מוקמים ונופלים, בדרך כלל למטרה היחידה של משיכת חברים חדשים.

הקבוצה התחילה עם רק 5 חברים ב1776 והתכנית הייתה שחמישתם ישתמשו בשמות בדויים במקום שמותיהם האמיתיים, וגם נתנו שם סודי למסדר "פרפקטובלס" ולא האילומינטי.
זה גם נורא מעניין שבימים אלו האילומינטי מאוד מזוהים עם תיאוריות קונספירציה, והם מופיעים בהרבה צורות של התקשורת כקבוצה שאורבת בחשיכה ומושכת בחוטים מאחורי הקלעים. בגלל שהסיבה שהאילומינטי נוצר מלכתחילה הייתה להתנגד לאמונות תפלות, השפעות הדת על חיי הציבור, והכי אירוני, ניצול כוח ממשלתי לרעה. הרעיונות עצמם שהם התנגדו אליהם מלכתחילה הם מה שאנחנו טוענים שהם מאחורי כיום.

אז, מה הופך את האילומינטי לכל כך מיוחדים? כי כמו שציינתי היו הרבה חברות סודיות אחרות בזמנו, וכולן נסגרו ב1785. ובכן, כנראה שרעיון האילומינטי צץ לפני השטח מחדש על ידי כמה ספרים כביכול מומצאים, ואני מניח שגם קצת מזל. ב1798 ספר בשם "הוכחות לקונספירציה" פורסם, עם התיאוריה שהאילומינטי שרד, ומייצג קונספירציות בינלאומיות. הספר היה די פופולרי בזמנו, אבל אחרי כמה עשורים, התיאוריה דעכה. זה לא היה עד המאה ה20 בשנת 1975 שסדרת ספרים חדשה בשם "The Illuminatus! Trilogy" החזירה את התיאוריות בחזרה לחיים, ויש המון אנשים שמאמינים שהספר הוא אמת. מאז, תיאוריות הקונספירציה הפכו ליותר פופולריות מאי פעם.

וכמובן שבשביל הבדיחה, אמריקאי צעיר מיוטה רכש את הדומיין itanimulli.com שזה הilluminati מאוית הפוך, והפנה אותו לאתר הNSA האמירקאי. ואלי לא היה כך? אולי הכל זה סיפור כיסוי תחת? אולי אני צוחק על זה רק כדי להסיט אתכם מהעובדה שכל מה ששמעתם על האילומינטי, נכון.
לא… אני סתם צוחק.. או שבאמת?  טוב נו, אני צוחק.. הכל כדי להסיט חשד 🙂

אם שמעתם על האילומינטי קודם לכן, סביר להניח שראיתם את הסמל הזה המון פעמים.

הסמל הזה נקרא "העין שרואה הכל". אבל זה תאמת לא הסמל של האילומינטי. הם משתמשים בסמל או לוגו שנקרא הינשוף ממינרווה.

אז, למה הסמל כל כך מקושר עם האילומינטי? אף אחד באמת לא יודע מי הראשון שהפיץ את הסמל בצתורה הזו, אבל די קל לראות למה. הרבה דתות לפני האיללומינטי משתמשות בסמל של עין כדי לסמל את אלוהים, או ישות אלוהית. הדוגמה הכי מובהקת היא "העין של הורוס" סמל מצרי עתיק של הגנה וכוח. ולכן אנשים חושבים  שהסמל של העין בא להגיד שהאילומינטי צופה בכל צעד שלנו.

 

אז בואו רגע נדבר על כל תיאוריות הקונספירציה שאנחנו שומעים עליהן המון. מה בדיוק אנשים מאמינים שהאילומינטי עושה? לדוגמה, חלק מאמינים שווישאופט הגיע לארצות הברית לאחר שהאילומינטי נאסר בבווריה, הרג ג'ורג' וושינגטון, והחליף אותו כמתחזה. ולכן הציור על שטר הדולר האמריקאי הוא לא של הנשיא האמיתי, אלא של המתחזה. וכן, אפשר להגיד שהיו להם תווי פנים דומים, אבל באותה תקופה כולם נראו ככה. אני רציני, חפשו בגוגל תמונות של אנשים מהמאה ה18, זה הזוי. ומה שהכי הזוי זה לחשוב שאפשר להחליף בכלל את הנשיא בלי שאף אחד ישים לב. אנחנו מדברים כאן על החיים האמיתיים ולא על סופרמן בו אם אתה שם משקפיים אתה אדם שונה.
זו כמובן רק תיאוריה אחת מתוך אלפים. אנשים אומרים שהם מאחורי אסון התיאומים, ההתנקשות בJFK, שהם זייפו את הנחיתות על הירח, ושהמון סלבריטאים חברים באירגון.  והתאוריה הכי מזוהה עם האילומינטי היא מה שנקרא "סדר העולם החדש" ההנחה שהם הסתננו לממשלות ולחברות גדולות שמהוות חלקי מפתח בחברה, בשביל בסופו של דבר שלהשתלט על העולם וליצור ממשלה אחת עולמית.

יש הרבה תיאוריות מגניבות, ואני ממליץ לחפש באינטרנט על האילומינטי עם אתם מחפשים קריאה מעניינת. אני לא יכול לאשש בכלל שהאילומינטי קיימים, ואני בכלל חושב שזה מה שנקרא "for the lulz" או "בשביל הצחוקים".

אם יש לכם שאלות על האילומינטי תכתבו בתגובות ואשמח לענות.

אודות מערכת האתר

7 תגובות

 1. שלום עמית,
  מוזר שאתה יודע כל כך הרבה נתונים יבשים על האילומינטי אבל לא מוכן בשום אופן לחבר את הקצוות…למה המסדר הזה היה סודי? אם אין מה להסתיר אז למה הסודיות? חשו לזכור שכל הרעיון של המילה קונספירציה היא לגרום לך לזלזל ולשלול את התיאוריה על הסף…הרי כול השליטים שלנו אנשים הגונים, טובי לב, רוצים רק טוב, רוצים שלום, תמימים שונאי כסף….
  די להיות תמימים…אתה יכול פקפק בכל.תיאוריה כזו אבל מספיק הרעיון של "סדר עולמי חדש" שאותו אי אפשר להכחיש בשום דרך מאחר שהוא חוזר על עצמו כמעט בכל נאום של נשיאי ארהב…אז מה?גם זה קונספירציה?גם זה רק בדימיון שלנו? הגיע הזמן להתעורר

  • מה שדור אמר.
   ויכול ליהיות שאני חבר ואני כותב את הכתבה הזו כדי להטעות? ויכול ליהיות שבכלל האתר הזה הוא מסווה לגיוס חברים לאילומינטי, לעולם לא תיהי בטוחה בעולם הזה 🙂

 2. הילה, המסדר היה סודי מכיוון שבמאה ה-17 הדת עדיין שלטה וכל הרעיון של הארה היה אסור בהחלט ואנשים משכילים היו נידונים למוות.

 3. נכון, זה מה שהיה בעבר. אבל מה עם מה שקורה היום? האם ידעת שכל שנה האנשים החזקים והמשפיעים ביותר בעולם (נשיאים, כלכלנים, מנכלים מתחומים שונים כמו גוגל ופייסבוק ועוד ועוד) נפגשים באופן סודי, ללא ידיעת הציבור, בסתרי סתרים (עד שנחשפו לפני כמה שנים) ודנים על מה שנקרא "הסדר העולמי החדש"…למה כל הסודיות ?? מה הם מסתירים? וזה ממש רק קצה הקרחון..
  זה ברור לי שכל הרעיון של אילומינטי נשמע מופרך ומטורף..אבל אם תעשה מחקר רציני בנושא או אפילו כנס ליוטיוב ותבדוק על אילומינטי תגלה שיש יותר מידי דברים שקורים שפשוט לא מסתדרים…החל במסרים שמעבירים לנו בשטיפות מוח בטלויזיה (כבר בגיל מאוד צעיר!! יצא לך פעם לצפות בערוץ דיסני?!) וכלה במצב הכלכלי שלי ושל רוב האנשים במדינה…עובדים עלינו בעיניים ואנשים כמוך שלא מוכנים להסתכל ומעדיפים לתקוע את הראש באדמה רק מחמירים את המצב.

 4. הילה מה את משקיעה בילדים בני ה16 האלה … אם למישהו פה יש ספק שחברות סודיות שולטות בעולם על ידי רשת של בנקים מרכזיים וממשלות בובות .. תרשמו new world order ביוטיוב ושיהיה לכם דרך צלחה . הם קיימים ושולטים לכולנו בחיים בין אם אתם מאמינים שזה קורה או לא .. הם כמובן מעדיפים שלא.

  • עוגיפלצת, אף פעם לא שללתי את העובדה שישנן חברות סודיות, סך הכל אמרתי שאם האילומינטי – חברה סודית ספציפית אחת – עדיין קיים (דבר ממש לא סביר), מייחסים אליו הרבה שטויות.
   כאן אני הולך אחרי המשפט "We work in the dark to serve the light.". אני מאמין שקיימות חברות סודיות, אבל לא בקנה מידה עולמי

 5. טשטש פשטותי

  אנחנו אמנם קיימים אך לא שולטים לכולם בחיים.
  עדיין.

השאר\י תגובה