מקרנים מקבלים חידושים – ממסך רגיל למגע?

מקרנים בבתי הספר הם לא דבר חדש, וכל שנה יש עלייה במספר הכיתות המצוידות במקרנים הכי טובים שהשוק יכול להציע.

אך בתי הספר לא מסתפקים יותר במקרן סטנדרטי, אלא הם מעדיפים מקרנים עם יכולות אינטראקטיביות, שבנוסף לכך יכולים להקרין מטווח קצר יותר. החברה המובילה בתחום, BenQ, שמיוצגת בישראל על ידי החברה גטר טק, לא התעלמה מהדרישות הללו, והשיקה בשנה האחרונה כמה דגמים שעונים לצרכים המודרניים יותר של הכיתות. בין המגוון הרב שהושק, אפשר למצוא מקרנים המותאמים לטווח קצר, שאפשרים הקרנה של 77 אינץ' למסך ממרחק קצר יותר מ-35 סנטימטרים. בנוסף לכך, אפשר להוסיף למקרנים יכולות אינטראקטיביות שמאפשרות למורה לשתף את התלמידים במהלכי השיעור ואפילו להפוך את המשטח שמוקרן עליו המסך מפאסיבי לאקטיבי!

לא רק זאת, BenQ הציגה בשנה האחרונה רכיב למקרנים, שמאפשר למשטח ההקרנה להפוך למשטח מגע, על מנת ליצור חוויה הדומה לחווית המשתמש בטאבלטים ובטלפונים החכמים. אך זוהי לא מילתה האחרונה של BenQ בתחום ההקרנה והמולטימדיה בחינוך! בתקופה הקרובה, יגיעו עוד פיתוחים בתחום, כמו הפצת תכנים בצורה אלחוטית, קישוריות למכשירים ניידים ואפילו מקרנים בעלי רזולוציות מסך של Full HD וגם 4K במקרני הטווח הקצר!
אין ספק שהחידושים הללו תורמים רבות לתחום הלימודים, שבעזרתם לימודי התלמידים יהיו חוויתיים יותר, ויעבירו את החומר הנלמד בצורה טובה יותר.

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה