נשמה, איפה אתה? – למצוא את אבן האינסוף האחרונה של Marvel

החלטתי לראות אם אוכל לנחש את מיקום אבן האינסוף האחרונה ביקום הקולנועי של Marvel לפני “הנוקמים: מלחמת האינסוף”. זהירות ספוילרים ל”הפנתר השחור”

האירוע הענק בתולדות ז’אנר הקומיקס ובכלל בתולדות הקולנוע קרב ובא, “הנוקמים: מלחמת האינסוף” של Marvel ככל הנראה יהיה אחד הסרטים הכי רווחיים בכל הזמנים והציפיות עבור הסרט גבוהות מתמיד עם הקדמת תאריך יציאתו.

גם אלו שלא אוהבים את סרטי הקומיקס של Marvel (אין לי מושג אם יש כאלה) יכולים להעריך את ההישג ש-Marvel עשתה עד כה- יצירה של יקום קולנועי וכתיבת סיפור אפי שנמשך במשך 10 שנים ומחובר על ידי עשרות סרטים שנכתבו ובוימו על ידי אנשים שונים, ובמרכז הסיפור שישה אבנים רבות עוצמה ובחור סגול גדול שמנסה לקחת אותן. כשת’אנוס הופיע בסוף “הנוקמים” ידענו שמשהו רציני הולך לקרות וחובבי הקומיקס שביננו התחילו לחשוב היכן אבני האינסוף האגדיות של הקומיקס ומתי נראה אותן על המסך הגדול.

האבנים הופיעו בדפי הקומיקס בפעם הראשונה בשנת 1972 בתור ה-Soul Gems ולמרות שצבען נראה ייחודי ודרך טובה לזהות אותן, הן לרוב שינו צבע במשך השנים בדפי הקומיקס ובמשחקי הוידאו, כמו משחק המכות Marvel Super Heroes. כך שהדרך היחידה לזהות איזו היא כל אבן זה באמצעות היכולות שלהן.

לאלו מכם שלא יודעים, 6 האבנים מכילות כוח עוצמתי בתחום אנרגיה מסוים- מציאות (Reality), עוצמה (Power), מחשבה (Mind), נשמה (Soul), חלל (Space) וזמן (Time), ומי שיאחד את כולן על כפפת האינסוף יוכל לשלוט ביקום כולו ולהיות בלתי ניתן לעצירה. אנחנו יודעים את מיקומן של 5 אבנים, אבל איזו אבן חסרה ומה המיקום שלה? בשביל זה התכנסנו היום.

האבן הראשונה עשתה את הופעתה בסרט “תור” בלי שאפילו ידענו זאת בתור הקוביה הכחולה התאת’רקט (שחשבנו שהיא הקובייה הקוסמית, גם מהקומיקס של Marvel) ולוקי השתמש בה בסרט “הנוקמים” לפתוח שער בחלל כדי להביא את צבא החייזרים שהחליט להשמיד את ניו יורק באירוע שנקרא עד היום בשם “התקרית”, כך שאפשר לנחש שאבן זו היא אבן החלל.

האבן השנייה שראינו אותה, למרות שלא ידענו שהיא אבן, הייתה בשרביט של לוקי שבה הוא השתמש לשלוט במוחם של אנשים כמו דוקטור אריק סלביג ו-Hawkeye, ואחר כך נהפכה להיות מקור הכוח והחיים של The Vision, אז אנחנו יודעים שזו אבן המחשבה.

האבן הבאה בתור היא האבן האדומה שהופיעה ב”תור: העולם האפל” בתור האית’ר והאלף הנבל של הסרט מלקית’ (למרות שתודו שלא זכרתם את שמו) התכוון להשתמש בה להביא חושך לתשע הממלכות. למרות שלא ידענו שהיא אחת האבנים, אנחנו יכולים להבין שזו היא אבן המציאות, בגלל שבחלקו הראשון של הסרט אנחנו רואים את השפעת האית’ר על הסביבה ואיך שהוא שובר את חוקי הפיסיקה, שובר את המציאות.

האבן הרביעית שראינו היא האבן הסגולה שפיטר קוויל, סטארלורד, מצא ב”שומרי הגלקסיה” ופה Marvel התחילה לחשוף את מקור אבני האינסוף. האבן הסגולה של הסרט היא אבן הכוח, היא מכילה כוח חסר גבולות שאם הוא משוחרר, למשל על פלנטה כמו שרונאן רצה לעשות בסוף הסרט, הוא משמיד את כל מה שעומד בדרכו.

האבן האחרונה שהגיעה למסך הגדול היא האבן הירוקה שאיפשרה לדוקטור סטריינג’ לנצח את השד דורמאמו באמצעות לולאת זמן באחד הרגעים האדירים ביקום הקולנועי של Marvel. אז זה די ברור שהאבן שבבעלותו של סטריינג’ היא אבן הזמן. מה שמשאיר אותנו עם אבן אחת בלבד, אבן הנשמה.

עד כה היו לא מעט ספקולציות לגבי מיקום אבן הנשמה- הרבה מעריצים האמינו שהיימדל (אותו מגלם אידריס אלבה) הוא בעצמו אבן הנשמה וזו תאוריה אפשרית, אבל מספר רב של אנשים, כולל אני, מאמינים שאבן הנשמה נחשפה לנו בסרט האחרון ש-Marvel הוציאה למסך הגדול, “הפנתר השחור”.

ב“הפנתר השחור”, כחלק מטקס המלוכה של המלך החדש של ווקאנדה, טאצ’אלה בלע במהלך טקס מיסטי את הפרח הסגול של המלוכה של ווקאנדה על מנת לתקשר עם אבותיו, המלכים של העבר, הוא תיקשר עם הנשמות שלהן. הפרח נוצר אחרי שמטאור ויברניום פגע בכדור הארץ ויצר את האנרגיה של הפנתר השחור. לכן אני מאמין שאבן הנשמה היא אותו המטאור שהוליד את ממלכת ווקאנדה ולכן טאצ’אלה וקילמונגר הצליחו לתקשר עם נשמות אבותיהם.

עדיין לא משוכנעים? מה אנחנו רואים בטריילר הראשון לסרט “הנוקמים: מלחמת האינסוף”? קרב ענק בווקאנדה- ראינו בטריילר שת’אנוס תוקף רק מקומות בהם נמצאות אבני האינסוף- אבן המחשבה אצל לוקי בסוף של “תור: ראגנארוק”, אבן הזמן אצל דוקטור סטריינג’ בניו יורק ואבן הנשמה ככל הנראה נמצאת בווקאנדה ולכן ת’אנוס תוקף את הממלכה האפריקאית.

אז כעת אנחנו יודעים מה המטרה הסופית של ת’אנוס ולכן ככל הנראה חלקו הראשון של אירוע אבני האינסוף יגיע לסופו בווקאנדה כשהטיטאן האימתי ישים את ידו על אבן הנשמה והאחרונה, ויהווה האתגר האולטימטיבי לגיבורים שלנו.

אשמח לשמוע את דעתכם על התאוריה שלי, איפה לדעתכם נמצאת האבן האחרונה ביקום הקולנועי של Marvel? וספרו בתגובות האם אתם גם מצפים בקוצר רוח לראות סוף סוף את אירוע הענק של חברת Marvel בבתי הקולנוע ב-26 באפריל.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *