משחק בליגה אחרת – סיקור למשחק Injustice 2

NetherRealm Studios נותנים לנו את המשחק הבא בסדרת משחקי המכות של גיבורי הקומיקס – Injustice 2.

Injustice 2 מחזיר אותנו לעולם הגיבורים של ליגת הצדק אחרי נפילתו משלטון של סופרמן הרודן, עם אותה מכניקת קרב ומספר שיפורים למשחקיות. האם המשחק מצליח להתעלות על קודמו ולהביא לנו את משחק ליגת הצדק האולטימטיבי ומשחק המכות הכי טוב של השנה? תמשיכו לקרוא ותגלו.

שחקן יחיד

Injustice 2 מספק את אפשרויות המשחק אליהן התרגלנו במשחק של חברת NetherRealm Studios. יש את הסיפור הראשי, בו אתם ממשיכים את הסיפור של המשחק הראשון- סופרמן כלוא אחרי שהשליט טרור בכדור הארץ ורצח מאות נבלים וגיבורים. לאורך הסיפור אתם מחליפים בין הדמויות מהצד הטוב של הסיפור וכל פעם נלחמים במישהו אחר. הרבה פעמים הקרב מתאים לעלילה ולא מעט פעמים הקרב הוא פשוט רנדומלי ומנותק מהעלילה כמו הג'וקר והפנס האדום.

משהו שדי אהבתי במשחק הראשון וחסר במשחק זה בסיפור הראשי זה רגעי האקשן הקצרים. למרות שאלו פשוט Quick Time Events, הרבה פעמים הם נתנו יותר אינטרקציה עם הסיפור מאשר קרב אחרי קרב, אבל לפחות במשחק זה יש מספר פעמים בהם אפשר לבחור בין שתי דמויות בסיפור איתן תלחמו ולסיפור יש שני סיומות שונים, משהו קטן שמוסיף לגיוון ומשחקיות החוזרת של Injustice 2.

הסיפור הראשי הוא מה שאפשר לצפות ממשחק על גיבורי העל של DC וקצת משעמם כמו הסיפור של Injustice: Gods Amongst Us, אבל ישנם לא מעט רגעים רגשיים בעלילה שעושים את הסיפור של Injustice 2 מעניין, והדינמיקה בין ברוס ויין וקלארק קנט היא פשוט נהדרת והפוקוס של הסיפור, כמו שזה אמור להיות.

חוץ מהסיפור הראשי, יש לכם את האפשרות לשחק כאחד הלוחמים של המשחק נגד שורה של אויבים, כמו במשחקי Mortal Kombat ולקבל סוף שמאויר בצורה יפה ספציפית עבור הדמות שבחרתם. חלק מהסיומות מרגישים קצת גנרים כמו של פלאש ווונדר וומן, אבל רוב קטעי הסוף של הדמויות הם ממש טובים ונותנים לנו רגעים מגניבים שהיינו מתים לראות בדפי הקומיקס.

 

אונליין

אחד המרכיבים הכי חשובים במשחק מכות זה המולטיפלייר, שמשוחק הכי הרבה אונליין נגד שחקנים אחרים. Injustice 2 נותן לכם את האפשרות להצטרף לגילדה ברשת עבורה אתם נלחמים ומשלימים משימות, ככל שהגילדה שלכם הכי חזקה ומצליחה, כך אתם מתוגמלים בציוד חדש עבור הדמויות שלכם, כמו צבע חדש, שריון, נשק ויכולות חדשות.

כמובן שיש את האפשרות להלחם נגד שחקנים אחרים ברשת ולהמשיך לעלות את הגיבורים שלכם בדרגות, ולעלות את הסטטוס שלכם בקהילה. הקרב רץ מאוד חלק ולעיתים נדירות מאט עקב החיבור הנורא שיש לנו באינטרנט של הארץ. בנוסף, אתם יכולים להכנס לחדרי קרבות בהם אתם משפרים את הדמויות שלכם ומתאמנים עם אנשים אחרים ברשת, שיוצר אווירת קהילה נהדרת עבור המשחק.

אחד המאפיינים החדשים של המשחק ואחד הטובים שלו זה המולטיוורס. כל יום יש לכם אפשרות להשלים משימות ברמות קושי שונות במימדים שונים של כדור הארץ. כל משימה דורשת שתבחרו דמות מסוימת ולהלחם נגד אויבים שלבושים שונה וברמות קושי שונות, למשל בעת יציאת הסרט "וונדר וומן" הייתה אפשרות לצאת למשימה בכוכב אחר שמצריך אתכם לשחק רק כגיבורת הסרט וונדר וומן.

המולטיוורס הוא תוספת נהדרת למשחק ומספק לכם הרבה דברים לעשות גם אחרי שסיימתם את הסיפור הראשי וגם מאפשר להרוויח הרבה ציוד עבור הדמויות שלכם, אליהם נגיע עכשיו.

דמויות

אתם יכולים לבחור לשחק בכל המצבים של המשחק (חוץ מהסיפור הראשי) בתור אחד מתוך 28 דמויות שונות: באטמן, וונדר וומן, סופרמן, סופרגירל, אקווה מן, צ'יטה, גורילה גרוד, סייבורג, החץ הירוק, הקנרית השחורה, הפנס הירוק, רובין, ברייניאק, החיפושית הכחולה, פיירסטורם, אשת החתול, הג'וקר, הארלי קווין, דדשוט, הפלאש, פויסן אייבי, ביין, Swamp Thing, ד"ר פייט, בלאק אדם, קפטן קור, הדחליל ואטרוסיטוס, וכמובן יהיו עוד דמויות בהמשך להורדה בתשלום.

כל דמות משחקת מאוד שונה ועם יכולת מיוחדת משלה, אתם תמצאו את עצמכם מאוד מהר בוחרים את האהובים עליכם, אבל מניסיון אין את הדמות הכי טובה, כל דמות יש לה את היתרונות והחסרונות שלה. הדמויות בעלות אישיות שמאוד דומה לקומיקס ומעוצבות בצורה מאוד טובה ומעניינת. אני פשוט אוהב את העיצוב שדמויות כמו פויסן אייבי וסופרגירל קיבלו, למרות שברוב החלקים של המשחק, העיצוב של הדמויות תלוי בכם.

במקרה ותרצו לחזק את הדמות שלכם או לשנות לה את המראה כשתלחמו במולטיוורס או אונליין נגד אנשים, אתם לאורך המשחק מקבלים קופסאות ציוד שמאפשרות לכם עשרות אלפי אפשרויות לחזק את הדמות, לשנות לה את המהלכים ולעצב את המראה שלה ככה שתראה כמו שאתם רוצים שתראה. זה אחד הדברים הטובים ביותר במשחק שימשכו עוד שחקנים ויאריכו את זמן החיים של המשחק, אתם מקבלים פה ליצור לעצמכם אלוף משלכם שאיתו תלחמו בכל תחרות.

מכניקת קרב

אם לא יצא לכם לשחק בעבר במשחק של Injustice, אז השליטה במשחק היא די קלה לתפיסה ובו בזמן דורשת הרבה השקעה בשביל להיות מומחה בה.

הסגנון משחק דומה למשחקי Mortal Kombat, בהם אתם יכולים לתת מכה נמוכה ומכה גבוהה, מכה שתעיף את האויב, לעשות הטלות, מתקפות מיוחדות וסופר התקפה. כל דמות יש לה התקפות מיוחדות משלה ויכולת מיוחדת אותה אתם יכולים להפעיל, למשל עבור בלאק אדם זה הפעלת שלושה כדורי חשמל שיגנו עליו ועבור החץ הירוק זה לירות חצים מסוגים שונים. זאת השליטה הבסיסית של המשחק.

אחרי שתשלטו במהלכים הבסיסים של המשחק, תלמדו איך להשתמש במד אנרגיה שלכם להתחמק, לחזק את ההתקפות שלכם, לבצע קומבואים מטורפים ולעשות את מתקפת העל של הגיבור שלכם שכוללת אירוע סינמטי מרהיב שמוריד הרבה ממד החיים של האויב.

הסביבה גם מהווה חלק משמעותי מהקרב- בכל שלב תראו ברקע חפצים איתם תוכלו לעשות אינטרקציה ויעזרו לכם להוריד ממד החיים של האויב, בין אם זה מכונית שסופרמן יכול לזרוק או חבל שהקנרית השחורה יכולה להשתמש כדי לבעוט ביריב שלכם, כל זירה כולל מספר חפצים מאוד שימושיים בקרב וכל דמות נעזרת בחפצים אלו בצורה שונה. בנוסף, יש לכם אפשרות באמצעות מכה חזקה להעיף את היריב דרך הקיר של הזירה ולגרום לו נזק מסיבי שמעביר אתכם לאיזור חדש של הסביבה.

למרות שמכניקת הקרב לא דורשת מאמץ ומורכבת כמו המכניקה של משחקים כמו Street Fighter V היא בהחלט בעלת שכבות ומאתגרת, שליטה מלאה במכניקה תהפוך אתכם לאלוף של משחקי הרשת.

גרפיקה ועיצוב

Injustice 2 הוא אחד המשחקים הכי יפים שתוכלו למצוא על המדף היום, לא רק שכל הסצנות נראות צבעוניות וחלקות, אבל המשחק עצמו נראה כל כך חי ואמיתי, כאילו אתם צופים בזמן אמת בקרב בין הפלאש וגורילה גרוד. בנוסף, ההבעות פנים של כל הדמויות נראות פשוט נהדרות, המפתחים עשו עבודה מצוינת עם התנועה של הדמויות ואיך שהן מדברות, במיוחד דמויות כמו הארלי קווין ופויסן אייבי.

אני חייב לציין שהעיצוב החדש של הרבה מהדמויות ושל כל השלבים במשחק מצוינים. כל שלב מלא בכל כך הרבה פרטים ולמרות שזה הכל נראה מאוד אמיתי, יש לזה עדיין את סגנון הקומיקס שראינו בסרטים כמו "באטמן" של טים ברטון ובדפי הקומיקס של הריצות האחרונות של DC.

סאונד ומוזיקה

המוזיקה של המשחק כרגיל נהדרת, זו המוזיקה שהתרגלנו אליה שפשוט מתאימה לסופרמן מתעופף בשמיים או וונדרוומן בקרב אפי, המוזיקות של השלבים גם נהדרות וגם מחמיאות לשלב בו אתם נלחמים, כמו מוזיקת הקרקס בשלב של הג'וקר.

הסאונד ממש טוב, כל התקפה ופעולה של הדמויות נשמעים ממש אמיתי והמדובבים עשו עבודה נהדרת עם כל הדמויות. וינס קונרוי חוזר כמובן לדובב את האביר האפל והוא עושה עבודה מצוינת כרגיל, ולמרות שאנחנו לא מקבלים חלק מהמדובבים המוכרים של דמויות כמו סופרמן, הארלי קווין והג'וקר (אותו מדובב בדרך כלל מארק האמיל), המדובבים המחליפים עושים עבודה ממש טובה בלהתקרב מאוד לקולות של המדובבים המקוריים מהסדרות המצוירות. בנוסף, הדמויות החדשות מדובבות מאוד בהתאם לאישיות שלהם מהקומיקס.

לסיכום

Injustice 2 הוא משחק מכות מצוין, אחד הטובים שראיתי בכל דור. למרות ש-NetherRealm Studios יכלו להוסיף עוד מספר דברים למכניקת הקרב של המשחק מאשר להשאיר אותה כמו שהיא מהמשחק הקודם, המשחק החדש כולל כל כך הרבה תוכן שזה לא משנה, אתם תמצאו את עצמכם מבלים שעות על גבי שעות של כיף על המשחק, בין אם זה נגד שחקנים אחרים או במולטיוורס.

עם עלילה מצוינת, דמויות חדשות נהדרות, גרפיקה מדהימה ודיבוב יוצא מן הכלל, Injustice 2 הוא באמת המשחק האולטימטיבי עבור חובבי קומיקס או עבור השחקנים שביננו שרוצים משחק מכות מעולה שיחזיק להם להרבה זמן.

ציון סופי

שחקן יחיד - 8.5
אונליין - 9
דמויות - 10
מכניקת קרב - 8
גרפיקה ועיצוב - 10
מוזיקה וסאונד - 9

9.1

מושלם

Injustice 2 הוא משחק מכות מדהים שכולל כמות מטורפת של תוכן ודמויות. נתמך על ידי גרפיקה מדהימה ומכניקת קרב חלקה, ויש לכם את משחק המכות הכי טוב שאפשר למצוא היום.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה