הבמאי ג’יימס גאן מפוטר על ידי חברת Disney

הבמאי האהוב ג’יימס גאן לא יביים עוד סרטים של “שומרי הגלקסיה”, לצערנו הרב

ישנם מספר במאים שאפשר להגיד שהם הגדירו את היקום הסינמטי של Marvel, ג’וס ווידון, האחים רוסו וג’יימס גאן, ולמרות שווידון פרש אחרי “הנוקמים: עידן אולטרון”, האחים רוסו וג’יימס גאן המשיכו די חזק לתת לנו סרטים על הנוקמים ושומרי הגלקסיה בהתאם. אבל, כעת נראה שנצטרך להתרגל לראות את שומרי הגלקסיה מנותקים מהבמאי שלהם ג’יימס גאן, כיוון שהוא פוטר מחברת Disney.

הסיבה לפיטורו? חשבון הטוויטר של הבמאי (אלא מה?!). גאן בעבר התלוצץ בחשבונו על נושאים כמו אונס ופדופילייה, אבל נראה ששום דבר לא נשאר קבור בעבר, כיוון שמספר אנשים חשפו את ציוצים אלו וסערה תקשורתית החלה לחוג סביב הבמאי שהביא לנו למסך הגדול דמויות אהובות כמו דראקס, רוקט רקון וגרוט.

חברת Disney, שלב ליבה הוא הילדים, נקטה בצעדים והודיעה כי היא מפטרת את הבמאי ושהוא לא ייקח חלק בסרטי “שומרי הגלקסיה” העתידיים. יושב ראש Disney Studios אלן הורן שיחרר הצהרה רשמית:

אי אפשר להגן על הגישות הפוגעניות וההצהרות שגולו בעמוד הטוויטר של ג’יימס והן מנוגדות לערכים של הסטודיו שלנו, וניתקנו את מערכת היחסים העיסקית שלנו איתו.

ציטוט לקוח מהלינק הבא.

נציגיו של גאן שיחררו הצהרה של יוצר הסרטים האהוב לגבי פיטורו מחברת הענק:

מילותי מלפני כמעט עשור, בזמנו, כשלו לגמרי וניסו להיות פרובוקטיבים. אני הצטערתי עליהן במשך שנים רבות מאז – לא רק בגלל שהן היו טפשיות, לא מצחיקות, לא מתחשבות ובהכרח לא פרובוקטיביות כמו שקיוויתי. למרות כל זאת, הרבה זמן, אני מבין ומקבל את ההחלטות העיסקיות שנעשו היום. אפילו אחרי כל כך הרבה שנים, אני לוקח אחריות מלאה על האופן בו התנהגתי אז. כל מה שאני יכול לעשות עכשיו, מאשר להצטער מכל ליבי, זה להיות הבן אדם הטוב ביותר שאוכל להיות: מקבל, מבין, מחויב לשיוויון, והרבה יותר מתחשב בקשר להצהרות הפומביות שלי וההתחייבות שלי לדעת הקהל.

לכל האנשים מהתעשייה שלי ומעבר, אני מציע את התנצלותי העמוקה. אהבה לכולם.

לינק להצהרה.

זה פשוט נורא לראות את גאן מסולק מסטודיו הסרטים של Disney, בעיקר אחרי שהוא נחשב לשם כל כך מוכר עם כותר ה-Marvel של החברה. אבל מה זה אומר לגבי הסרט השלישי של שומרי הגלקסיה ועתיד היקום הסינמטי? אני מניח שרק עם הזמן נגלה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה