ג'ודי פוסטר תוקפת את סרטי גיבורי העל שמשתלטים על הוליווד

זוכת האוסקר ג'ודי פוסטר מתלוננת על ההצלחה של סרטי הקומיקס של היום וההשפעה הרעה שלהם על תעשיית הסרטים

השחקנית המפורסמת ג'ודי פוסטר היא אחת השחקניות המכובדות בהוליווד- עם עשרות סרטים בהם כיכבה כמו "שישי הפוך" בצעירותה ומספר סרטים מצליחים, ביניהם "שתיקת הכבשים" ו"הנאשמים" שזיכו אותה באוסקר, פוסטר השאירה חותם בתעשיית הסרטים ונחשבת לאחת השחקניות המכובדות בהוליווד. בימים אלו היא נמצאת יותר מאחורי המצלמה מאשר מולה עם בימוייה של אחד מהפרקים של עונה רביעית של "מראה שחורה" והיא מראה פתיחות לבימוי ומשחק במגוון רחב של ז'אנרים, אבל נראה שלא לסרטי קיץ מצליחים ובפרט סרטי קומיקס.

ג'ודי פוסטר במהלך ראיון מדברת על שנאתה לסרטים עם תקציב ענקי וההשפעה שלהם על התעשייה והצופים.

ללכת לראות סרט נהפך להיות כמו ללכת לפארק שעשועים. אולפנים מייצרים תוכן רע במטרה למשוך המונים ובעלי מניות, זה כמו תהליך ה-Fracking (תהליך בו משתמשים במים וכימיקלים בקידוח נפט כדי להשיג יותר נפט) – אתה מקבל הכי הרבה תמורה עכשיו אבל אתה הורס את כדור הארץ.

למרות שפוסטר לא ציינה סרטים ספציפים או אולפנים שתואמים לתלונותיה, היא כן התמקדה בז'אנר ספציפי, שבבעלות של חברות Marvel ו-DC.

זה הורס את מנהגי הצפיה של האוכלוסיה האמריקאית ואז בסופו של דבר של שאר העולם. אני לא רוצה לעשות סרטים שעולים 200 מיליון דולר על גיבורי על.

ציטוט לקוח מהלינק הבא.

למרות שאני יכול להבין את תלונותיה של ג'ודי פוסטר על כך ששוק הסרטים מוצף בסרטי גיבורי על וסרטים נמוכים באיכות כמו הסרט החמישי בסדרת סרטי רובוטריקים, שעדיין מצליחים בקופות הקולנוע יותר מכל סרט אחר, אבל אנחנו המבקרים והצופים בכללי יודעים להבדיל בין סרט קיץ מבדר לבין סרט באמת איכותי ואלו הסרטים המאוד איכותים שאנשים בסופו של יום לא שוכחים.

אם כל מה שמעניין את השחקנית זה להרוויח כסף, אז כן, היא אולי תצטרך לעשות סרט בז'אנר האקשן או הקומיקס, אבל סרטים אחרים כמו דנקירק מצליחים לשלב בצורה טובה את הדרמה עם האקשן ולהרוויח טוב מאוד בקופות הקולנוע (500 מיליון דולר) ואפילו סרט כמו זוכה האוסקר של שנה שעברה "אור ירח" הצליח להרוויח פי 16 מתקציב הסרט בקופות הקולנוע.

יכול להיות שבסופו של יום, גברת פוסטר פשוט מתלוננת שסרטי דרמה איכותיים לא מרוויחים כמו סרטי קיץ והקהל מעדיף סרטים עם פחות תוכן, ולמרות שמה שהיא אומרת הוא נכון, זה לא ממש חדש- גם בשנות ה-40 וה-50 הקהל הכללי הלך לראות יותר בקולנוע את סרטי הקאובוים של הוליווד מאשר סרטי איכות כמו "האזרח קיין". בנוסף, פוסטר צריכה לקחת בחשבון את ההשתנות של חווית הצפייה- היום הרבה מחובבי הקולנוע לא מרגישים שזה נכון לשלם כל כך הרבה כסף על כרטיס סרט, כך שאם הם הולכים לקולנוע, הם מחפשים שידהימו אותם ויזואלית. עם עליית מחירי הכרטיסים והאפשרות של צפייה בסרטים חדשים ברשת, אנשים הולכים לקולנוע בשביל חוויה ופחות בשביל איכות.

אני יכול להבין את תלונותיה של זוכת האוסקר, אבל בסופו של יום היא בעצמה הופיעה במספר סרטים קיץ, כמו "אליסיום". אבל מה היא מחפשת בתור שחקנית ובמאית? להשאיר חותם על תעשיית הקולנוע או לעשות הרבה כסף?

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה