"להיות" ג'ון וויק – ביקורת המשחק John Wick Hex

John Wick Hex מנסה להכניס אותנו לנעליו של המתנקש המוכשר ביותר בתעשייה, האם הוא מצליח לעשות זאת בכבוד?

אין כמו ג'ון וויק.
עזבו את העובדה שהוא מגולם על ידי קיאנו ריבס שנחשב בעיני (ובעיני שאר תושבי כדור הארץ והגלקסיה בוא נודה באמת) לאליל וחביב התעשייה של השנים האחרונות, ג'ון וויק היה ויישאר בתקווה לסנסציה של אקשן חסר מעצורים לעוד שנים רבות קדימה.אחרי שקיבלנו 3 סרטי אקשן מפוצצים בכיכובו של המתנקש המקצועי ביותר שיצא לנו לראות על מסכי הקולנוע, הגיע הזמן לראות האם משחק מחשב בכיכובו יהיה מסוגל לאפשר לנו כשחקנים להרגיש ולחוות את היכולות של ג'ון וויק בצורה איכותית ואוטנטית ככל שאפשר. John Wick Hex הוא הניסיון הראשון של תעשיית המשחקים לעשות זאת, ואחרי שהעברתי מספר לא קטן של שעות עם המשחק, הגיע הזמן לגלות האם מדובר במשחק שעושה למלאכת האקשן והקרבות שידענו מסדרת הסרטים חייל או שמא מדובר במשחק בינוני ומטה שלאו דווקא שווה את הזמן והכסף שלכם.

אז ב-John Wick Hex נגלם איך לא את ג'ון וויק בכבודו ובעצמו. כמו בכל סרטי הסדרה, גם כאן המטרה העיקרית שלנו היא להביס גלים של אויבים בצורה מקצועית ומסוגננת במיוחד. 

המשחק הינו משחק אקשן אסטרטגיה הבנוי בצורת שלבים כאשר בכל שלב נוביל את ג'ון במסלולו אל סוף השלב. תוך כדי תזוזה יכולים להופיע מולנו אויבים ממספר כיוונים, דבר שיקשה עלינו להחליט על ניהול הפעולות שלנו במטרה לנקות את המסך מאויבים ולא לחטוף נזק או במקרה הגרוע יותר – מוות.

הדבר הראשון שניתן לשים הוא שהמשחק לא נח לרגע. המשחק כולל שני מצבי משחק, כאשר הראשון מאפשר לכם לחשוב ללא הגבלת זמן על הפעולה הבאה שלהם והשני מציב לכם זמן מוגבל להחלטה שלכם של 7 שניות בלבד. אם בתור התחלה חשבתי שמצב המשחק הפשוט יותר יהיה הדרך שלי לשחק, אני ממליץ לכם בחום לקפוץ ישר למצב המשחק הקשוח והמוגבל בזמן (או לפחות לעבור אליו אחרי השלבים הראשונים בהם תכירו את מכניקות המשחק) היות והוא ללא ספק הופך את המשחק למהיר, עצבני וקשוח הרבה יותר, וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים ממשחק כמו זה.

למשחק יש סוג של סיפור כאשר המשחק מציג לנו את ג'ון עוד לפני שפגש את אשתו הלן בניו-יורק, משמע שג'ון נמצא בשיא הקריירה שלו ולפני הפרישה שפותחת את הסרט הראשון. מעבר לכך המשחק מתחיל בשיחה קצרה בין ג'ון לבין Hex. הקס מספר שחטף שני אנשים (שני אנשים מוכרים מאוד לאלה מכם שראו את הסרטים שאף חזרו לדובב את הדמויות שלהם במשחק) והחביא אותם. ג'ון צריך למצוא אותם, מה שגורם לו להתחיל את מסע החיפוש וההצלה שלו ברחבי צ'יינה טאון במטרה למצוא את אדגר וו שייתן לו אור נוסף על החטיפה.

הסיפור של המשחק שם אבל בנינו הוא מאוד שולי וחסר עומק. הוא לא כולל הפתעות או טוויסטים כלשהם בעלילה, וברוב המשחק כמעט ולא נרגיש שיש סיפור שמקיף את המשחקיות עצמה.

המשחק עצמו כולו מנוהל בצורה של ציר זמן. כל פעולה שאתם או האויב שלכם יבצע מוגבלת בזמן הדרוש לביצוע אותה הפעולה. ציר הזמן מראה לנו איזו פעולה (שלכם או של האויב) תבוצע קודם ובכך יש לכם זווית נוספת על הדרך בה ינוהל הקרב ומה הדרך שאולי כדאי לכם לבצע את הפעולות שלכם. מוות משמעו שהקרב נגמר ותאלצו להתחיל את כל השלב מההתחלה, ואפילו שמדובר במשחק די קצר (לי לקח בערך 10 שעות לסיים אותו במלואו), השלבים עצמם יכולים להיות ארוכים מאוד כך שאם תמותו ללא ספק תרגישו את תחושת ההפסד שתגרום לכם להתחיל את השלב מההתחלה.

כמו בסרטים, ג'ון וויק מוכיח לנו במשחק הזה שכל האמצעים כשרים היות ויש לנו לא מעט אפשרויות בחירה ופעולות שונות שנוכל לבצע. נוכל לירות באויב ממרחק כאשר לכל ירייה אחוז פגיעה מסוים בהתאם למיקומכם אל מול האויב, נוכל לנסות ולהתקרב פנים אל פנים ואף נוכל לזרוק על האויב את הנשק שלנו עצמו במידה ותיגמר לנו התחמושת. כמו כן יש לנו מספר אפשרויות לקרבות פנים אל פנים, החל ממכות פשוטות, יכולת לחסום את האויב, יכולת להתגלגל ממנו אחורנית על מנת לשפר את המיקום שלכם ועוד. 

מעבר לכך יש מספר פעולות שנצטרך לבצע מפעם לפעם כגון מנוחה שתחזיר לנו את מד האנרגיה שלנו איתו נוכל לבצע פעולות שונות לאורך השלב וכן שימוש בתחבושת כדי למלא את החיים שאיבדנו. חשוב לזכור שכל פעולה שהיא במהלך המשחק לוקחת זמן ושבזמן הזה גם האויב מבצע פעולות, כך שתאצלו לחשוב פעמיים (או מהר מאוד אם אתם במצב המשחק הקצוב בזמן) לפני שתבצעו את הפעולה שלכם.

אם וכאשר תסיימו את השלב שלכם, תוכלו להפעיל בלחיצת כפתור סרטון קצר ומגושם במיוחד המציג לכם את הקרב והפעולות שביצעתם. זה אמנם לא משהו רע להגיד על המשחק, אבל הסרטון הזה מציג כל פעולה הכי קטנה שביצעתם לכל אורך השלב, כך שאם זזתם הרבה, עצרתם לנוח, השתמשתם בתחבושת או סתם התגלגלתם ממקום למקום, הסרטון יראה לכם הכל. באופן אישי זה הרגיש לי מאוד מגושם ומטופש לראות כל אחת מהפעולות שלנו, והייתי שמח אם הסרטון היה מקצר בצורה מסוגננת ומלאת זוויות וחיתוכים רק את מה שמעניין באמת וזה כמובן הקרבות והחיסולים שלנו.

בסופו של דבר ואפילו שבאתי עם ציפיות די בסיסיות ואף נמוכות למשחק, אני חייב לציין שכמשחק אקשן אסטרטגיה קטן וחביב, John Wick Hex הוא ללא ספק משחק טוב ומהנה, גם אם החוויה שנקבל ממנו די קצרה (לפחות במונחים שלי). יחד עם זאת המשחק מוכיח לנו בקלות שלא משנה כמה ננסה, אני לא חושב שיש דרך טובה באמת להכניס אותנו לנעליו של ג'ון וויק, אבל אני מכבד את הניסיון וללא ספק אכבד כל ניסיון עתידי לאפשר לי להיות מתנקש מרשים כמו ג'ון, ו-John Wick Hex הוא ללא ספק ניסיון מרשים ומהנה למדי.

John Wick Hex זמין היום לרכישה למחשב האישי, ה-PlayStation 4, ה-Xbox One וה-Nintendo Switch.

*עותק לביקורת הובא על ידי Good Shepherd Entertainment

John Wick Hex

ציון סופי - 8

8

מעולה

אמנם אף פעם לא נהיה כמו John Wick באמת, אבל עדיין מדובר במשחק אקשן אסטרטגיה מהנה במיוחד

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה