פעם שלישית גלידה – ביקורת הסרט ג’וני אינגליש 3

כשאיום חדש משתרע לו על גבי הממלכה וכאוס מוחלט הולך ב-MI7, עתידה של הממלכה המאוחדת והעולם כולו נח על כתפיו של לא אחר מאשר הסוכן אינגליש, ג’וני אינגליש. האם הוא יצליח להציל אותנו פעם נוספת? או שייתכן וגורלנו נחרץ? את הכל נגלה בג’וני אינגליש 3!

אני מוכרחה לציין שלא חשבתי שאזכה לראות עוד סרט המשך לעלילותיו של הסוכן המהולל ג’וני אינגליש. המבוגרים שבינינו בוודאי זוכרים את הסרט הראשון (שיצא לו אי שם בשנת 2003) שהיה מצחיק באופן מפליא ומרענן. זו גם הייתה העם הראשונה בה גילינו ש”מיסטר בין” בכבודו ובעצמו מצחיק עוד יותר ברגע שהוא פותח את הפה. הרעיון המקורי כמובן זה לבוא ולצחוק על כל סרטי ג’יימס בונד למינהם ולהראות לכולם שכל אחד יכול להיות סוכן סמוי, גם ג’וני המגושם שלנו. הסרט הראשון היה כל כך מצליח עד שבשנת 2011 יצא הסרט השני ששוב הוכיח לכל העולם כי עוד יש סיבה למסיבה. אבל כמו כל סרטי הקומדיה שזוכים להצלחה מסחררת, תיארתי לעצמי שהכיף ייגמר בסרט השני ושלא אזכה לראות עוד כותר בסדרה. נחשו עד כמה הופתעתי לגלות לפני כמה חודשים שהולך לצאת סרט חדש בסדרה לאחר ששוחרר הטריילר לג’וני אינגליש 3. ובכן ניחשתם נכון, הפתעה מוחלטת מלווה בהמון אושר.

רואן אטקינסון שבמהלך שנות ה-90 לא הפסיק להצחיק בתים שלמים ברחבי העולם וכל זה מבלי להוציא מילה אחת מהפה, חוזר לגלם את הסוכן הסמוי ג’וני אינגליס בפעם השלישית. לאחר שאירעה מתקפת סייבר שחשפה את זהות כל הסוכנים הבריטים של MI7. הדגל קורא לג’וני פעם נוספת והוא נזעק שוב להגן על הממלכה המאוחדת. זאת לאחר שהחליט להשאיר מאחוריו את חיי הסוכן החשאי ובחר להיות מורה בבית ספר מפואר הממוקם אי שם על אדמות בריטניה. במסגרת המשימה שהוטלה עליו לעצור את אותו האקר מיסתורי האחראי לאותה מתקפה פולשנית,מגלה ג’וני שזו לא משימה קלה כמו שחשב שהיא תהיה. מסתבר שאותו האקר מסתורי הוא לא הבעיה היחידה של ג’וני והוא והשיטות הישנות שלו נאלצים להתמודד נגד עולם טכנולוגי מפותח ומשוכלל במיוחד. כמובן שאל המשימה הזו מצטרף אליו לא אחר מאשר עוזרו הנאמן אנגוס בוף (המגולם על ידי בן מילר), שנדמה שבכל פעם מחדש הוא מציל את ג’וני ואת המצב.

ג'וני אינגליש 3
ג’וני בשירות המלכה שוב

מי מכם שראה את הסרטים הקודמים ואת מיסטר בין יודע שעם המשחק והקומדיה של רואן אטקינסון אין מה להתווכח. גם הפעם הוא מביא לנו את הדמות של ג’וני אינגליש כפי שזכרנו אותה מהשנים הקודמות, אידיוט מושלם שחושב שהוא יודע מה הוא עושה, ואיכשהו זה בסוף עובד לו. הרי לא סתם אטקינסון הוא אחד האנשים הכי מצחיקים ברחבי הממלכה המאוחדת. אל החגיגה בפעם השלישית ברציפות מתווסף לא אחר מאשר בן מילר, המגלם את דמותו של אנגוס בוף. הרי הסרט לא היה עובד טוב כל כך אלמלא בן היה מצטרף גם הוא בפעם השלישית למסיבה. תמיד טוב שיש מישהו עם ראש על הכתפיים שמסדר את כל העניינים בעוד שהבוס שלך עשה שטויות. זה מה שבן מביא לנו עם הדמות של בוף וגם בפעם השלישית הוא עושה זאת בצורה טובה, רצינית אך משעשעת לא פחות מזו של אטקינסון. מלבדו של בן, אף דמות אחרת בסרט הזה לא אמורה להיות רצינית במיוחד, אחרי הכל זה סרט פרודיה ולכן גם ההופעה של ג’ייק לייסי לא ממש לקתה בבעיות (אבל קחו בחשבון שהדמות צפויה מראש). תוסיפו אל המשוואה הזו שחקנים כמו אולגה קורילנקו (נערת בונד לשעבר) ואת אמה תומפסון האגדית ותקבלו קומדיה מוצלחת במיוחד.

אלו מאיתנו שראו המון סרטי ג’יימס בונד בחייהם וודאי יזהו כאן המון זוויות צילום שמודיעות לנו מראש כי על זה מדבר הסרט, ואנחנו לא מתביישים להראות את זה. היות והסרט הוא קומדיה שמבסס בתוכו גם אקשן ברור שיכלול בתוכו סצנות קרב, שבהחלט נראות טוב ואמינות לחלוטין, ופיצוצים. במחלקה הזו אין יותר מידי על מה לדון משום שכאן לא מתמקד הסרט, וזו מראש לא כוונת המשורר. מלבד אפקטים חזותיים משכנעים במיוחד אין לי באמת מה להוסיף ולהרחיב כל כך בנושא.

ההומר, השחקן המרכזי בסרט. מי שחשב שלג’וני נגמר הדלק בסרט השני של הכותר טעה ובגדול. נכון שההיסטוריה מלמדת אותנו שהחלק השלישי אף פעם לא עושה טוב עבור הכותר, אבל במקרה הזה ההפך הוא הנכון. אני יכולה להגיד לכם שרוב הסרט ישבתי ולא הפסקתי לצחוק. לא רק בגלל הסיטואציות החדשות שבהם ג’וני מוצא את עצמו, גם מאותן בדיחות ממוחזרות שמשיבות אותנו אחורה בזמן אל הסרט הראשון והשני בסדרה. בל זאת עברו הרבה שנים מאז אותם סרטים, אז קצת חזרה בזמן עם בדיחות לא מזיקה לאף אחד. ללא ספק רואן אטקינסון במיטבו (גם בגיל 63!).

Johnny English Strikes Again
מתוך הסרט “ג’וני אינגליש 3”

שורה תחתונה – כבר חודשים שלא יצא לי לראות בקולנוע סרט כה מבדר ומשעשע, אני באמת חושבת שכבר לא עושים כאלה. כשנגלה לי על קיומו של הסרט פתאום נזכרתי בשני הסרטים האחרים של ג’וני אינגליש. גם במהלך הצפייה בסרט הזה היו הרבה איזכורים לשני הסרטים האחרים, מה שגרם לי להעלות עוד יותר חיוך כי אומנם אתה יודע למה לצפות, אבל אתה לא יודע בדיוק איך או באיזה רגע נתון, מה שבטוח זה שג’וני הולך לפשל בגדול ואנחנו נהיה שם בשביל לצחוק על זה. נצלו את החג הזה בשביל לקחת את יקיריכם לראות את ג’וני אינגליש 3, ההנאה מובטחת.

ג'וני אינגליש 3

עלילה - 8
משחק - 9
ויזואליות - 9
הומור - 10

9

קורע

הסוכן הלא כל כך מוצלח ג'וני שב להציל את הממלכה המאוחדת בסרט ג'וני אינגליש 3

User Rating: 2.75 ( 2 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה