Just Cause 4

זהב מתפוצץ – ביקורת המשחק Just Cause 4 GOLD Edition

Just Cause הייתה מאז ומתמיד לאחת מסדרות המשחקים המוקצנות ביותר וההזויות ביותר שיצא לי לשחק. ישבתי לבדוק את מהדורת הזהב של המשחק הרביעי בסדרה, בדגש על חבילת ההרחבה החדשה – “Los Demonios”

Just Cause 4 יצא בסוף שנת 2018 והכניס אותנו פעם נוספת לנעליו של ריקו רודריגז במסעותיו הנקמניים, כאשר הפעם מגיע רודריגז למדינה הבדיונית סוליס במטרה למצוא את אביו ולמנוע מארגון היד השחורה לשים יד על טכנולוגיה אותה פיתח אביו של רודריגז המסוגלת לשלוט במזג האוויר. במהלך המשחק יחבור ריקו לשלל חברי מחתרת, שכל מטרתם היא להפיל את הארגון הזדוני.

Just Cause 4 לוקח את כל מה שהיה טוב בשלושת המשחקים הקודמים, שופך על הכל בנזין, מדליק בגפרור וצופה בכל ההרס שנוצר. המשחק הוא ללא ספק בלאגן אחד גדול, שנותן לנו כשחקנים שעות על גבי שעות של הנאה רצופה, מפוצצת ומטורפת במיוחד.

יחד עם זאת, המשחק התקבל בדעות חלוקות בעיני קהל השחקנים והמבקרים, כאשר גם קובי רוזנטל, עורך הקולנוע באתרנו, הביע את דעתו על המשחק (תוכלו לקרוא את הביקורת שלו ממש כאן). במשך שמונת החודשים מאז צאת המשחק הוא קיבל שלל הרחבות ותוספות. כמובן שכמות גדולה של תוספות תגרור שלל גרסאות שונות למשחק, והתמזל מזלי לקבל לבדיקה את מהדורת הזהב של המשחק, הכוללת את הכאוס על כל גווניו באריזת מתנה מוזהבת ונוצצת.

 

אז מה כוללת גרסת הזהב של Just Cause 4? מלבד משחק הבסיס, גרסת הזהב כוללת גם את התוכן של המהדורה המהודרת של המשחק, שמוסיפה שני כלים חדשים למשחק. הכלי הראשון הוא למעשה שיפור של חליפת הכנפיים, שכבר קיימת במשחק הבסיס. החליפה החדשה כוללת מערכת נשק וסילונים, המאפשרת שלל שימושים חדשים בחליפת הכנף מלבד דאייה באוויר. הכלי השני הוא מטוס סילון בעל כנפיים מתקפלות וטכנולוגיה המאפשרת הסתרה של המטוס בעודו בשימוש.

בנוסף, רוכשי גרסת הזהב יקבלו לידיהם חבילה הכוללת שלוש גרסאות מוזהבות לחפצים שונים במשחק – חליפת כנפיים מוזהבת, מצב מוזהב ושוטגאן מוזהב.

מלבד לחבילות האלה נקבל גם את עונת התוכן של המשחק, שתתן לנו גישה מיידית לכל חבילת הרחבה שיש למשחק להציע, כולל הרחבות שיצאו בעתיד. עד כה למשחק יצאו שתי הרחבות. ההרחבה הראשונה עונה לשם “Dare Devils of Destruction“. בהרחבה זו, ריקו יעשה שימוש ברכבים משופרים הכוללים מערכות ירי במטרה להשלים שלושה אתגרי מרוץ וירי ייחודיים. עליכם לנהוג במהירות ובמקצועיות על מנת לעבור את כל האתגרים בציון גבוה ובזמן הכי מהיר. ההרחבה השנייה והחדשה ביותר שיש למשחק עד כה עונה לשם “Los Demonios” ועלייה אפרט בהרחבה כעת.

“Los Demonios” מציגה את הסיפור הבא: ארכאולוג המשויך ליד השחורה מוצא אי עליו ממוקם מקדש עתיק. איש היד השחורה נכנס למקדש העתיק ובכך משחרר לעולם עדר שלם של שדים. ריקו כמובן חוזה במתרחש ולוקח על עצמו את המשימה לעצור את הפלישה, יחד עם חברו חאבי, שכבר פגשנו במהלך המשחק.

ההרחבה מציבה לנו מספר משימות בהן עלינו להדוף את גלי השדים שפלשו לרחבי סוליס. נתחיל בשלילי – ההרחבה עצמה קצרה מאוד, ויקח לכם בערך שעה וחצי על מנת להשלים את כולה. בנוסף לכך, גיוון האויבים דל מאוד, כאשר רוב האויבים הם למעשה זבובים ענקיים מעופפים שיורים כדורי אש. חשוב לי גם מאוד לציין שהמשחקיות של ההרחבה חוזרת על עצמה מאוד, וכמעט כל המשימות עובדות בדיוק אותו דבר – חסל את המוקדים המשניים ולאחר מכן את מוקד הפלישה המרכזי. בנוסף לכך, יצא לי בהמון מקרים להגיע למצב בו כמות האויבים שנמצאת מולי עצומה, עד כדי כך שהמשחק עצמו קרס.

יחד עם כל השלילות הזו יש מספר דברים חיובים שההרחבה הזו מביאה איתה. הרעיון הכללי של פלישת שדים (הם לחלוטין נראים כמו חייזרים) הוא רעיון חדש ונחמד מאוד לסדרה. עקב כך שרוב האויבים מעופפים, על מנת להביס אותם בצורה הטובה ביותר תעשו שימוש רחב מאוד בוו האחיזה, שזה תמיד מבורך במשחק כמו Just Cause 4. בנוסף לכך, ההרחבה מציבה לרשותכם קשת מוצלבת שהפכה מהר מאוד לאחד מכלי הנשק היותר מוצלחים בהם יצא לי להשתמש במשחקי יריות. אך אם יש משהו שאני באמת מעריך בהרחבה הזו היא האיכות החזותית שלה. כל מהלך ההרחבה מציג לנו סביבות משחק מרהיבות, שנותנות תחושה טובה מאוד. לצערי כשמדובר על הגרסה של המשחק לקונסולת ה-PlayStation 4 הגרפיקה של המשחק באופן כללי לא מרשימה במיוחד, אך עדיין הופתעתי לטובה ממה שהוצג לי ב-“Los Demonios”.

JC4 DLC LD3

לסיכום, גרסת הזהב של Just Cause 4 כוללת בתוכה את חווית המשחק הטובה ביותר שתוכלו לקבל. הסיפור הראשי של המשחק נהדר, וכלל התוספות וההרחבות רק מוסיפות שעות רבות של הנאה ופיצוצים. שתי ההרחבות של המשחק בדגש על “Los Demonios” נהדרות אך לא מושלמות, ומציגות מספר דברים שלדעתי מפתחת המשחק יכלה לעשות טוב יותר. אם תרצו את החוויה המלאה של המשחק, גרסת הזהב היא ללא ספק הגרסה בשבילכם, אך הייתי ממליץ לכם לחכות להנחה משמעותית לפני רכישה. אם תרצו, ההרחבות עצמן נחמדות ודי משתלמות למחיר אם תחליטו לקנות רק אותן ללא כל תוספת נוספת.

Just Cause 4 GOLD Edition

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

גרסה נוצצת ועמוסה לאחד המשחקים היותר מפוצצים שיש, אך לאו דווקא שווה את ההשקעה.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה