Just Dance 2016 – יצאנו לרקוד – סיקור המשחק

Just Dance הוא כבר מזמן לא רק להיט מוזיקלי של Lady Gaga משנת 2008, אלא גם סדרת משחקי ריקוד פופולארית בעולם שפותחה על ידי חברת Ubisoft. המשחק הראשון בסדרה יצא בשנת 2009 בתור משחק אקסקלוסיבי לקונסות ה–Wii  והפך למפעיל מספר 1 במסיבות. בסתיו האחרון יצא המשחק השביעי בסדרה תחת השם Just Dance 2016.

הפורמט במשחק האחרון איננו שונה מהמהדורות הקודמות שלו, הוא נשאר אחיד לגמרי – לבחור שיר, לנענע בכל הכוח ולהביך את חברייך על ידי העלאת התנועות שלהם ליוטיוב או לפייסבוק.
אך ישנן גם מספר תוספות קטנות אשר מאפשרות לשחקנים חדשים להתחיל ללמוד כיצד לשקשק, ולמנוסים שבינינו, אתגרים חדשים.

תמונה 4

גם טומי התינוק רוצה לשחק?

עם תחילת המשחק הופיע מסך של בחירת גיל. בהשוואה ל– Just Dance 2015, בו המערכת לא זיהתה שחקים מתחת לגיל 6, במשחק החדש סידרו את אלגוריתם המעקב. עכשיו המצלמה מסוגלת לקלוט כל תזוזה של אדם באשר הוא, לא משנה מה גילו או גובהו. הרגישות של המצלמה כל כך גבוההף שגם אם אדם אחר יעמוד ליד השחקן המצלמה תקלוט אותו תהפוך אותו לשחקן נוסף. כמו כן אם השחקן עשה טעות המערכת תראה את הטעות כתנועה נכונה ורוב הפעמים תיתן את מירב הנקודות.
בזמן המשחק, ביצענו טעויות רבות על מנת לבדוק אם אכן מבצע המשחק תיקון לתנועות שלנו.
לאחר נפנוף ידיים, סיבוב רגליים ותנועות רבות ושגויות שמלוות בתנועות נכונות, קיבלנו את מירב הכוכבים והנקודות.
ברגע שתעלו דרגות קושי, דבר זה ישתנה ותאלצו להיות מדויקים יותר.

תמונה 2

חדש? לא כל כך

אחת מהאפשרויות שהופיעו לראשונה ב– Just Dance 2015 והמשיכה ל– Just Dance 2016 היא אפשרות משחק בשתי דרכים שונות. הדרך הראשונה למשחק (ובה אנו השתמשנו) היא בעזרת המצלמה של ה-Playstation 4. האפשרות השנייה שאותה לא יכולנו לנסות עקב חוסר אמצעים היא בעזרת Playstation Move . למי שאינו יודע זהו מכשיר שנראה כמו השלט של קונסולת Wii, ובעזרת חיישן צבעוני המערכת קולטת את התנועות של המשתמש.

אבל כמובן מכיוון שזה משחק חדש צריך גם להכניס משהו שונה- ב– Just Dance 2016 אפשר לשחק גם בעזרת הטלפון הנייד. לאחר יציאת האפליקציה שלJust Dance  איי שם בשנת 2014 שכל מה שהיינו צריכים כדי לשחק בה זה טלוויזיה עם חיבור לאינטרנט, אבל עכשיו אפשר להשתמש במכשיר הסלולרי כחיישן עם הקונסולות השונות. אך קחו בחשבון שיש חשש כי הטלפון עלול לעוף מן התנועות החדות שתבצעו, וכי למרות שדבר זה נשמע חדשני – לא מומלץ בעיקרון.

תמוהנ 3

מי אמר שהעולם לא עובד על כסף?

במשחק בגרסת 2015 שלו, הייתה אפשרות לקנות שירים ולשחק איתם כל עוד יש לך את המשחק עצמו. במשחק החדש לצערנו ישנה פונקציה חדשה שנקרתJust Dance Ultimate  (או "דרך נוספת של Ubisoft לקחת מהמשתמשים כסף"). Just Dance Ultimate הוא מנוי חודשי או שנתי לפי בחירת המשתמש, שפותח לנו אפשרות לשירים חדשים שרובם דרך אגב להיטים ידועים ומקפיצים.  לדוגמה, מאוד רצינו לרקוד לשיר,Gangnam Style  אבל לצערנו גילינו כי על מנת להנות משיר זה, נאלץ לזרוק עוד כמה דולרים בנוסף למה שכבר השקענו בקניית המשחק. אולי היינו שוקלים להשקיע ולקנות את השיר באופן חד פעמי, אך האופציה החדשה קיימת אך ורק להשכרה וכי לאחר תקופת הזמן בה בחרתם, תאלצו לשלם פעם נוספת.

אז איך המשחק?

ויזואליות –
למרות שמדובר במשחק בסיסי מאוד – בוחרים שיר ורוקדים, היוצרים לא חסכו מאתנו את סרטוני הרקדנים שמצטרפים אליכם לריקוד, צבעוניות התפריטים, ואפילו את הדמויות המשעשעות.
אם תבחרו בשיר של ניקי מינג' לדוגמה, לא תוכלו לפספס את הדמות הצבעונית עם הישבן הגדול שעליכם לעקוב אחר התנועות שלה, או שירים אחרים שבהם תרקדו דווקא מול דוב פנדה תוסס עם תנועות של מקצוען.
אפשר להגיד די בביטחון שהרבה יותר נחמד להביט בדמות משעשעת מאשר איש קו עם תנועות קבועות או חיצים בשלל צבעים, כמו משחקי קצב אחרים מהעשור הקודם.

תמונה 4-

משחקיות –

בתחילה חששנו כי מצלמת ה- PS אולי לא מספיק טובה למשחק מסוג זה, וכי אולי היה עדיף שנישאר בקונסולה המקורית של נינטנדו. אבל ברגע שהחלנו את המשחק ודפדפנו בין התפריטים, שלמען האמת לא היו כל כך ברורים למשתמש הבסיסי (ישנם הרבה שלבים ורמות, משימות וסתם משחקים), הצלחנו לבסוף לבחור את השיר שאליו נזוז והחלנו בבדיקה.
החיישן של המצלמה זיהה אותנו מידית ואפילו את העוברים ושבים, דבר שהיווה חיסרון עצום כאשר רצינו לשחק באופן יחיד והמשחק קלט אותם בתור שחקן.
חשוב לציין כי המשחק לא נועד לאנשים עם חדרים קטנים, וכי דרוש מרחק של מטר וחצי לפחות מן המצלמה אשר חייבת להיות מונחת בזווית שמכוונת אליכם.
אבל בסופו של דבר, גם החסרונות יכולים להישכח כאשר I'm Too Sexy מתנגן ברקע והישבן שלכם פשוט.. זז.

יתרונות

 • תפריטים צבעוניים.
 • דמויות משעשעות לרקוד איתן.
 • החיישן קולט מהר.
 • מותאם ל-PlayStation ול-Xbox, ככה שאין בעיה לאלו ללא קונסולת הנינטנדו.
 • שירים מעודכנים וחדשים.
 • שלבים בסיסיים למתחילים.
 • משימות ואתגרים על מנת להתקדם במשחק ולא סתם לזוז.
 • טוב מאוד לספורט.
 • ניתן להשתמש בטלפון כחיישן.

חסרונות

 • תפריט לא כל כך ברור למשתמש הבסיסי שאינו מכיר את המשחק.
 • דורש מרחב גדול יותר מאשר החדרים הבסיסיים, לפחות 1.5 מהמצלמה.
 • מרבית השירים הטובים (לדעתנו) נעולים ותאלצו לשלם עליהם.
 • אינו שונה במיוחד משנה שעברה.
 • מזהה אנשים שעוברים ומחשיב אותם כשחקן 2 – גם כשרוצים סולו.
 • רשימת שירים מוגבלת מאוד.
 • ניתן להשתמש בטלפון אך דבר זה מסכן את המכשיר במידה ותעיפו אותו בתנועה חדה.

תמונה 5

סיכום

לאחר שרקדנו הרבה, הזענו ואולי אף הורדנו כמה גרמים, אנו יכולים להגיד שזו גרסה מודרנית ל–Dance Dance Revolution שעליה גדלנו. המשחק מהנה מאוד בזכות האתגרים והמשימות שמעבירות את הזמן, וכמובן הכי חשוב מהכל – גורמות לנו לקום מהספה ולזוז לזמן מה.
אך בשונה מקודמיו, התאכזבנו מאוד שיכולנו להנות מרשימה מוגבלת של כ-40 שירים, מה שבטוח לא הספיק, בייחוד מהעובדה שכעת נאלץ לשלם בשביל להנות יותר.
אולי עדיף שפשוט נישאר עם הגרסה של שנה שעברה.

https://www.youtube.com/watch?v=nG-OkYZfPbA

Just Dance 2016

גרפיקה - 10
משחקיות - 7
מוזיקה - 5

7.3

מתאים לכל המשפחה

User Rating: 3.8 ( 2 votes)

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

תגובה אחת

 1. 'רוב השירים' שאותם אתה מכנה זה רוב השירים של שאר ה-JUST DANCES (מ-1 עד ל-2015) ובנוסף כל חודש מתווספים כ-10 שירים (חלקם מצבי משחק שונים וכדומה). למה כתבת שאין שום דבר חדש? הרי התמקדת רק על פונקציית הטלפון. יש לי XBOX ONE ואצלי לגבי התנועה השגויות (לא בדומה ל-PS4), זה X ולא PERFECT או GOOD. לעומת 2015 זה קפיצת דרגה משמעותית – כל כך הרבה מצבים חדשים ודרך להעביר את הזמן ועוד ועוד. אגב, לגבי המחיר, הוא זול יותר לעומת שאר 2015 ו-2014 (במחירהם המקורי). לפי דעתי 2014, כולל את מספר השירים והמצבים הגדול ביותר (100+) וגם המשתלם ביותר (ל-XBOX ONE רק 130 ש"ח). אם היית משחק בעבר היית רואה את השינויים המשמעותיים מפעם לפעם. אשמח אם תשים לב לחלק מהשגיאות שלך בכתבה.

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: