הסיפור שאינו נגמר – סיקור המשחק Kingdom Hearts 3

ללא ספק מדובר באחד מהכותרים המצופים ביותר של השנה, Kingdom Hearts 3. האם ההמתנה הארוכה לאירוע הקרוסאובר המקורי באמת השתלמה? אחרי הכל לא כולנו בשלב הזה זוכרים או יודעים מה הקשר בין Sora, Donald ו-Guffy.

הזקנים שבינינו ככל הנראה זוכרים את הפעם הראשונה בה פגשו בכותר המדובר. באותו הזמן היה מדובר בדבר מאוד מקורי שטרם נראה כמותו קודם לכן. אחרי הכל באיזה עוד משחק תזכה לראות את Sephiroth ו-Piglet מתקיימים באותו המשחק. זו הייתה ללא ספק עוד יצירת מופת של חברת Square Enix, ששברה את השוק עם שיתוף הפעולה שלה ושל Disney. מאז הכל היסטוריה. האם הכותר האחרון שמר על הייחודיות ושמר על כבוד הסדרה? זה מה שהלכנו לגלות.

משחק שמעל עשור אני ועוד רבים אחרים ממתינים לו, מאיפה מתחילים לסקר דבר שכזה? משחק שברגע שנעימת הכותר הכל כך מוכרת החלה להתנגן ברקע בפעם הראשונה שהתחלתי לשחק בו, ליבי נדם לרגע. מסע כה ארוך שלקח לי מספר ימים על מנת להגיע לסיומו, כרגע אחד לפני הסוף עוד מתרוצצת בראשי השאלה הקשה מכל, מה צפוי בסוף? האם זה הוא הסוף של הסדרה כולה? האם עלי להיפרד לשלום לתמיד? כפי שכבר הבנתם, הגיע החלק האחרון במשחק, בו אף הזלתי דמעה. אבל אל תדאגו, אני לא כאן בשביל לספיילר לכם את ההנאה שבסיפור. ככה שאתם יכולים להיות רגועים, משום שהביקורת אינה מכילה שום ספויילר בשום צורה.

עכשיו ברצינות, אחרי ההתרגשות המלווה בשמחה, הבנה ורגעים לא קלים שלאחר מכן, באתי לסקר עבורכם את המשחק והחוויה הכוללת שלו.

עלילה

עבור החברה הוותיקים יותר בקהל, עלילת Kingdom Hearts 3 לוקחת חלק אחרי מאורעות Kingdom Hearts: Dream Drop Distance. המשימה שרובצת על Sora, החברים שלנו ועלינו היא לאחד יחדיו את שבעת המאסטרים של האור, במטרה לסכל את תוכניותיו של מאסטר Xehanort ו-Organisation 13.

מי מכם שטרם יצא לו שלחק בסדרה קודם לכן, או חדש לגמרי לכותר המוצלח זה הולך ככה. מדובר במשחק JRPG בו אנחנו מגלמים את הנער Sora. הוא מטייל ברחבי העולמות השונים של Disney, כשעל הדרך הוא נלחם באויבים ויישויות מרושעות. אתם יודעים, מציל את היום. אבל מתחת לפני השטח מדובר בסדרה ארוכה המערבת בתוכה מספר גדול ורחב של דמויות, המתרחש על פני דורות. כמה מנקודות המפתח של הסיפור המורכב הזה מכילות את המאבק המתמשך של האור נגד החושך, נסיעה במרחבי הזמן ואפילו בין מציאויות שונות.

הכותר החדש בסדרה מביא אותנו אל חוויות חדשות, ועולמות שכמותם לא ראינו קודם לכן. מלבד הדמויות המוכרות והאהובות של Disney, הסיפור מביא אותנו גם אל העולמות הצבעוניים של Pixar כמו Toy Story ו-Monsters Inc. בין היתר המסע שלנו יכלול גם את העולמות של Big Hero 6, Frozen ו-Tangled, כשכל אחד ואחד מהם מביא איתו את שלל הדמויות האייקוניות שלו.

כמובן שמעבר לטיולים השונים שלנו ברחבי העולמות בתוך המשחק, יש גם את המשך העלילה הישירה של הסיפור. עלינו לעצור את מאסטר Xehanort ואת ה-Organisation 13 מהלשלים את המזימה הזדונית שלהם. לשים סוף ללחימה המתמשכת בין כוחות האור לבין כוחות האופל.

משחקיות

ובכן, במרוצת השנים זכינו לקבל משחקים רבים של הסדרה. כל אחד ואחד מהם הציג בפנינו משחקיות, שברוב המקרים הייתה דומה למקור, אך גם מעט שונה. נדמה שעבור המשחק הזה נעשתה עבודה עם חקר רב, משום שהפעם הרגיש שקיבלנו את כל הדברים הטובים שאי פעם רצינו לשמר מכל המשחקים הקודמים בסדרה. את הדברים הלא טובים הותירו בחוץ, מה שבהחלט מחזק את חווית המשחק והקסומה של סדרת Kingdom Hearts.

נתחיל מהמובן מאליו, תפריט הפקודות הכה מוכר והאהוב עלינו. התפריט מכיל בתוכו התקפות, קסם, פריטים ולינקים. כל כפתור שכזה מוביל אותנו אל תת רשימה המאפשרת לנו לבצע דברים אחרים במשחק.

  • תחת התקפה יש לנו את פקודות ההתקפה של Sora.
  • קסם נותן לנו מגוון רחב של קסמים שונים בהם אנחנו יכולים להשתמש במהלך הקרב, כמו ריפוי, קרח, אש וכו’, על כל מגוון סגיהם. זאת בהתאם לרמה שלנו והיכולות שפיתחנו במהלך המשחק.
  • פריטים מאפשר לנו להשתמש בכל מיני מוצרים שונים, אותם אספנו לאורך המשחק. מדובר בפריטים כמו שיקויים למילוי החיים שלנו, או מילוי נקודות הקסם שלנו. ישנם פריטים המסייעים לנו בהשבה של שניהם בו זמנית.
  • כפתור הלינקים מאפשר לנו למעשה לזמן דמויות מוכרות של סרטי Disney, על מנת שיסייעו לנו במהלך הקרב. לכל דמות היכולות המיוחדות שלה.

מי מכם שמעוניין לעשות לעצמו חיים קלים יותר, יכול להתאים לו באופן אישי קומבינציות שונות של כפתורים ופריטים בתפריט מותאם. ככה כל אחד מאיתנו יוצר עבורו את התפריט הנוח לו ביותר על מנת לחסל כל אויב העומד בדרכינו.

למשחק הוכנסו מספר חידושים שכמותם לא נראו קודם לכן בסדרה. אחד מאותם חידושים הקיימים ב-Kingdom Hearts 3 זו היכולת של להב המפתח שלנו לשנות את הצורה שלו. במשחק קיימים מספר להבים דמויי מפתח. כל להב שכזה מקנה לנו גישה ליכולות והתקפות שונות בהתאם ללהב בו אנו משתמשים באותו רגע נתון.

יכולת נוספת הנקראת בשם Shotlock, מאפשרת לנו למעשה להתמודד נגד האויבים שלנו. הרעיון הוא לייצר סט של התקפות אחת אחרי השניה, על מנת להשמיד את אותם אויבים אחד אחרי השני. היכולת הזו משמשת לנו גם כאמצעי להגיע ממקום אחד לשני במהירות רבה יותר. זאת במידה והדבר מתאפשר מבחינת הסביבה בה אנו נמצאים.

למשחק נוספו גם אטרקציות, שההשראות אליהן נלקחו היישר מפארק השעשועים. אלו למעשה התקפות הנראות כמו אטרקציות שנועדו לסייע לנו להילחם נגד כל מי שיבוא כנגדינו.

מי מאיתנו שמעוניין בלרקוח משהו חדש מהפריטים השונים אותם אספנו במהלך המשחק, יכול לעשות זאת במטבח של Remy (החולדה מהסרט Ratatouille).

המשחק ברובו הוא במתכונת עתיקת ימים ומוכרת. כל עולם בו אנחנו נמצאים הוא למעשה עולם פתוח, ולנו יש את החופש לטייל בו. בכל עולם שכזה אנחנו יכולים לרוץ, לקפץ, לטפס על הקירות ואפילו להשתגר ממקום למקום. כמובן שאנחנו לא נמצאים כאן רק על מנת לטייל ולהתפעל מהנוף השובה של כל עולם, אלא גם להציל אותו. העולמות השונים מכילים בתוכם את הדמויות האהובות מסרטי Disney ו-Pixar השונים, כשלכל מקום שכזה יש עלילה וסיפור משלו. הסיפור בדרך כלל מסופר כקיים בסרט, עם תוספת של Sora, Donald, Goofy וצרות המלוות ליקום שלהם. האויבים שלנו משתנים בהתאם למקום בו אנחנו נמצאים בו. ישנם קלים, ויש גם כאלה שקלים הרבה פחות. בעודנו כמעט ומסיימים את העלילה של כל מקום בו אנו דורכים בו, מסופקים לנו גם קרבות בוסים מרהיבים ביופיים. חלקם לא פשוטים כלל. מזל שתמיד עומדים לצידנו חברים טובים, המסייעים לנו בכל קרב.

בכל עולם אליו אנו מגיעים גם קיימים מספר מיני משחקים, שנועדו להשב לנו תחושת הקלה. אותם מיני משחקים מגיעים בשלל צורות, כאשר לכל עולם יש את המשחקים המיוחדים שלו. עוד חידוש נחמד שלא היה קיים במשחקים קודמים, וגם זה נועד בתור בונוס למעריצים, מדובר ביכולת הקסומה של צילומי הסלפי. Sora והחברים יכולים כעת להצטלם ולייצר תמונות סלפי משעשעות, במהלך כל המסע הארוך בו אנו נמצאים.

גרפיקה ואווירה

עם זמן המתנה כה ארוך, באה גם אחריות גדולה, ונדמה ש-Square Enix בהחלט סיפקה לנו משחק מרהיב ביופיו. הגרפיקה ב-Kingdom Hearts מעולם לא נראתה טוב כל כך. נכון שהסדרה גם בתחילת דרכה נראתה מעולה ומרשים, אבל הזמן עושה את שלו. לראות את כל הדמויות המוכרות מהכותר ומהסרטים השונים באות לחיים פעם נוספת במשחק, באיכות שאין שניה לה. ממש כמו לצפות בסרט אנימציה מודרני של Disney (תקחו לדוגמה את Frozen), אתה פשוט נהנ מכל רגע בו אתה משקיף על המסך בזמן המשחק.

לצד הגרפיקה המרשימה שלו, Kingdom Hearts 3 מביא איתו גם ארסנל לא קטן של דמויות. מה שיפה לראות זה את המדובבים המקוריים נותרים נאמנים לסדרה, וממשיכים לדובב את הדמויות המוכרות, המרצדות לנו בפלטפורמות השונות לאורך השנים. Haley Joel Osment המגלם לנו את הכוכב הראשי בסדרה Sora, עושה זאת באופן מושלם כתמיד. Bill Farmer כ-Goofy שתמיד שם להגן עלינו. Tony Anselmo כ-Donald עם הקול המרגיז שתמיד דורש כתוביות עם כל מילה שהוא מדבר. הרשימה עוד ארוכה ואם אמשיך זה עלול להיראות כמו רשימת תודה בלי נגמרת. אבל באמת שהדיבוב טוב ובהחלט תורם לאווירה הכללית כולה.

אציין גם את העובדה שעבור כל עולם הובאו ברוב המקרים גם המדובבים המקוריים של הדמויות השונות מהסרטים.

כמובן שלכל זה מתווספות הנעימות הקלאסיות של סדרת Kingdom Hearts, אותן ניתן לשמוע ולזהות בקלות במהלך כל המשחק כולו. דבר שבהחלט גורם לתחושת נוסטלגייה אדירת מימדים.

שורה תחתונה

לא משנה אם אתם מריצים וותיקים של סדרת המשחקים המופלאה הזו, או שחקנים חדשים המתחילים את דרכם במסע הארוך הזה. Kingdom Hearts 3 הוא ללא ספק אחד המשחקים שהיה שווה להמתין עבורם כל כך הרבה שנים. האנימציה המרהיבה, הדמויות האייקוניות והעלילה המורכבת הם אלו שגרמו לכולנו להתאהב במשחק הזה אז, וגם כיום.

באמת שמעטים הדברים שלא אהבתי במשחק. עבורי כל המיני משחקים החבויים ברחבי העולמות השונים במשחק לא ממש עשו לי את זה, ואפילו אגיד שבעיני קצת מיותרים. אותו הדבר תקף לגבי המעבר בין העולמות, בו אנחנו נמצאים בספינה, שלא ברור לי למה מתעקשים על כך שהמסע לאותם עולמות יהיה מצועצע שכזה. מעבר חד וחלק היה עושה את העבודה. עוד דבר שקצת הפריע לי אלו האויבים, החברה הממש רעים. אלו שכבר יצא לנו להיתקל בהם בעבר ולהילחם נגדם. הפעם המפגשים עימם הרגישו לי קלים יותר (ואת המשחק שיחקתי על הרה הקשה ביותר). אני לא יודעת אם זה לאור העובדה שכבר נלחמנו בעבר נגדם ונצחנו. אולי זה מה שגרם לקרב נגדם להיות קל יותר?

אבל נדמה כי המפתחים ב-Square Enix לקחו הרבה פידבקים ממעריצים של הכותר, מכיוון שבאמת הורגש הפעם כי נלקחו כל החלקים הטובים מהמשחקים הקודמים ואת הרעים הותירו בחוץ. ה-AI מתפקד בצורה טובה יותר, כי החברים בקבוצה שלנו באמת מסייעים הפעם. קרבות הבוסים תמיד שונים זה מזה, ואתה פשוט מוצא את עצמך נדהם לרגע ממה שנגלה לעיניך באותה עת. העולמות השונים נותנים לנו לחוות דמויות ועלילות שונות. אני רק אגיד שבעולם של שודדי הקאריביים מאוד כיף לחוות את מלוא המובן של להיות פיראט.

מה שהכי מדהים מכל אלה, זה מה שמגיע אחרי שסיימנו את כל המעברים בין העולמות השונים של Disney ו-Pixar. זו החוויה האמיתית. לראות את כל העלילה המסובכת והמורכבת של סדרת Kingdom Hearts מתחברת מחלקי פאזל שונים, לתמונה אחת גדולה ומושלמת. משחק פשוט מעולה עד כדי כך, שהוא עורר אצלי המון דברים שלמרות כל השנים הללו, לא הייתי מוכנה אליהם.

המשחק זמין כעת. תוכלו לרכוש אותו החל מ-59.99$ עבור ה-Playstation 4 וה-Xbox One.

Kingdom Hearts 3

עלילה - 9.5
משחקיות - 9
גרפיקה ואווירה - 10
טוויסטים לא צפויים - 8.5

9.3

מעולה

Sora והחברים שבים לטייל בין העולמות השונים של Disney ו-Pixar על מנת להציל את כל העולמות מפני המזימה של מאסטר Xehanort.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה