לארי טסלר – ממציא טכנולוגיית "העתק הדבק" הלך לעולמו

לארי טסלר, שהיה לחלוץ מרכזי בתחום המחשוב בשנות ה-80, הלך לעולמו בגיל 74. בין פיתוחיו המרכזיים ישנה טכנולוגיית "העתק הדבק", בה משתמשים ברחבי העולם על בסיס יומי מיליארדים של אנשים

בין אם אתם משתמשים קבועים במחשב או מגיעים אליו פעם בכמה זמן, אני בטוח שהשתמשתם לפחות פעם אחת באחת הפונקציות המוכרות "העתק", "הדבק" ו-"גזור", שמאפשרות ניהול נוח ויעיל בעת כתיבה של מסמכים או בעת שימוש בסיסי במחשב שלכם.

הטכנולוגיה הזו נראית כל כך מובנת מאליה בימינו שלגיטימי שלא הכרתם עד רגע זה את האדם שעומד מאחוריה והוא לארי טסלר ז"ל, שהלך לעולמו בגיל 74 לאחר שנים רבות של קריירה בתחום המחשב. באופן הגיוני ועקב רצון לשמור על פרטיותו ועל פרטיות משפחתו סיבת מותו לא נחשפה. ההודעה על מותו פורסמה ב-Twitter על ידי מחלקת המחקר בה עבד בחברת Xerox לפני מותו.

טסלר התחיל את הקריירה שלו תחת חברת Xerox, אך רק כאשר גויס על ידי סטיב ג'ובס האגדי אי שם בשנת 1980 הצליח טסלר לממש את יכולותיו לקצה. טסלר בילה במשך 17 שנה עם חברו ג'ובס וחידד את כישוריו אפילו יותר, עד לרמה שבשנת 1993 הפך לראש מחלקת המחקר והמעבדה של חברת Apple. באיזור השנים האלה פיתח טסלר את הטכנולוגיה המוכרת לנו היום כ-"קופי-פייסט", המאפשרת לנו להעתיק ולהעביר טקסט בקלות ביעילות בין שני מקורות שונים על גבי המחשב שלנו.

לאחר פיתוח הטכנולוגיה המשיך טסלר לעבוד תחת חברת אפל, עד שפרש ממנה בשנת 1997. לאחר פרישתו מאפל עבר לעבוד תחת שלל חברות שונות, החל מ-Amazon ועד ל-Yahoo, עד שלבסוף חזר למקורותיו כעובד חברת Xerox.

אין ספק שלארי טסלר נחשב לגיבור וחלוץ בתחום המחשוב, שהצליח לשנות באמצעות טכנולוגיה אחת את פני עולם המחשבים לעולמי עד. סיפורו של טסלר היא הוכחה נהדרת לכך שגם אדם אחד לבדו יכול להשפיע על גורלם ועל חייהם של מאות, מיליוני ומיליארדי אנשים, גם אם זה אומר שכל מה שעשה הוא להקל על אנשים ברגעים הקשים של כתיבת המסמכים שלהם.
אז בפעם הבאה שאתם משתמשים בפעולת העתק הדבק, זכרו לכם שעומד מאחוריה אדם אחד, שעמל כל חייו כדי שעולם המחשבים יהיה לטוב, מתקדם ואיכותי יותר.

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה