Call of Overwatch – סיקור למשחק LawBreakers

אחרי המתנה לא קלה עבור פאטץ' תיקון, החלטנו לקפוץ אל תוך האקשן המהיר של LawBreakers

LawBreakers הוא משחק יריות גיבורים אותו תיכננו לסקור לפני זמן מה אבל ניסינו למצוא שחקנים במולטיפלייר של LawBreakers על ה-Playstation 4 ורק אחרי הפאטץ' האחרון, סוף סוף אנחנו שיחקנו במשחק היריות גיבורים החדש של חברת Boss Key Productions. אז השאלה הגדולה היא: האם הוא מצליח להתחרות עם המשחקים שבאו לפניו? אתם יכולים לנחש.

משחקיות

LawBreakers הוא משחק יריות גיבורים מולטיפלייר בלבד, בדומה למשחקים Overwatch, Paladins ו-Battleborn. אתם משתתפים במספר מצבי משחק שונים כמו: Domination ו-Capture the Flag, ובכל משחק את שולטים בלוחם אחר עם יכולות מאוד שונות. נשמע מאוד דומה לשאר המשחקים נכון?

אבל מה שעושה את LawBreakers שונה זה הניידות והמהירות. כמו שהכותרת אומרת, Lawbreakers מרגיש כמו Overwatch אבל עם חיילים מסדרת המשחקים Call of Duty (ליתר דיוק המשחקים החדשים שבעתיד). אתם יכולים לעוף בשלב, לקפוץ דרך חלונות ולרוץ במהירות על, כמובן שזה תלוי בדמות אותה אתם בוחרים.

השליטה והירי במשחק מרגישים מאוד חלקים וטובים. למרות שכמובן לוקח זמן להתרגל לניידות השונה בין הדמויות, כשאתם כבר רגילים ללוחם שלכם והיכולות שלו, אתם תמצאו את עצמכם עפים בכל הזירה במהירות ומחסלים אויבים מימין ושמאל. אפשר לראות שהדגש הכי גדול של המשחק נעשה על הניידות של הדמות שלכם ופחות הנשקים שלה, בגלל זה סוגי הקרבות והשלבים יותר מתרכזים בתנועתיות של הדמות שלכם.

אתם נלחמים ב-7 זירות קרב שונות ויש לכם 4 סוגי קרבות לבחירה: 1. Uplink-  תלחמו להשיג שליטה על ה-Uplink ולהוריד קבצים חיוניים מהבסיס של יריבכם. 2. Blitzball – אתם צריכים לעבוד ביחד כדי לתפוס את הכדור ולהכניס אותו אל תוך הבסיס של הקבוצה היריבה. 3.Turf War – הגרסה של משחק זה ל-Domination, בו אתם משתלטים על שלושה אזורים שונים על המפה. 4. Overcharge – קרב סגנון Capture The Flag, רק שבמקום דגל אתם מחזירים לבסיס שלכם בטרייה וטוענים אותה, אבל הקבוצה היריבה יכולה לגנוב אותה לפני שהיא נטענת עד 100% ולהטעין אותה בבסיס שלהם. אנחנו מצאנו את Overcharge הכי מהנה ומקורי, והעיצוב של המפות מאוד מתאים לקרב מסוג זה. למרות שמצבי המשחק מועטים, הם מאוד מתאימים לעולם ש-LawBreakers מנסה ליצור והדמויות שנלחמו בתוכו.

הדמויות

LawBreakers נותן לכם לבחור בין 9 לוחמים שונים, לפי הצד של הקרב בו אתם נמצאים:

  •  – Gunslinger (הדמויות Abaddon ו-Faust) –  אקדוחן מהיר שמסוגל להשתגר ממקום למקום.

 

  •  – Enforcer (הדמויות Axel ו-Kintaro) – חייל ה-Call of Duty של המשחק עם רובה סער, רימוני EMP ומשגר טילים.

 

  •  – Battle Medic (הדמויות Feng ו-Tokki) – חובשת עם משגר רימונים שמסוגלת להתעופף ולהגן על הסובבים אותה, בין אם זה עם בועת מגן או רובוטים מרפאים.

 

  • – Assassin (הדמויות Hellion ו-Kitsune) – מתנקשת מהירה שמסוגלת להתנייד בקלילות באמצעות כבלים ומחסלת אויבים מטווח קרוב עם סכינים.

 

  •  – Vanguard (הדמויות Maverick ו-Toska-9) – לוחמת מהירה שמסוגלת לשחרר הרס בשדה הקרב עם פצצות ותותח הידרה נייד.

 

  •  – Titan (הדמויות Bomchelle ו-Cronos) – הלוחם המפציץ במשחק, שמחסל קבוצות של לוחמים במכה באמצעות משגר הטילים שלו או הרובה המחשמל, שמאפשר לחשמל מספר לוחמים בו זמנית.

 

  •  – Juggernaut (הדמויות Aegis ו-Nash) – בתור הטנק של המשחק, ה-Juggernaut משתמש ברובה ציד עצום שמאפשר לו להסתער ולפרוץ דרך ההגנות של האויב.

 

  •  – Harrier (הדמויות Sunshine ו-Baron) – לוחם מהיר שיכול לרפא את בני בריתו או לחסל את האויב באמצעות רובה הלייזר הקטלני שלו.

 

  •  – Wraith (הדמויות Deadlock ו-Helix) – חייל קל ומהיר שמסוגל לנוע מהר והלתחמק בזמן שהוא מחסל את יריביו עם מכונת הירייה הקטנה שלו.

 

כל הלוחמים מרגישים מאוד שונים אחד מהשני ומספר פעמים מצאתי את עצמי מחליף לוחם בזמן משחק, כי הייתי צריך דמות ספציפית למצב מסוים במשחק. לכל דמות יש את המטרה שלה והן מרגישות די מאוזנות, אם דמות אחת חלשה מבחינת נשקים, אז הניידות שלה טובה יותר ומשפרת לה את הסיכוי לגרום נזק ליריב. בנוסף, התוספים הקוסמטים שתקבלו עבור הדמויות אחרי שתנצחו במשחק הם פשוט נהדרים, כל אחד מהם עם עיצוב שנראה די מגניב וזה פשוט כיף לקבל חבילות שמלאות בכל מיני תוספים.

הבעיה העיקרית עם הדמויות זה העיצוב שלהן והאישיות שלהן – כמובן שאין סיכוי להתחרות עם העיצוב היפה והבלתי נשכח של הגיבורים של Blizzard, אבל אפילו Battleborn הצליח להביא לנו מספר גיבורים בלתי נשכחים שמעוצבים מאוד יפה ופה רוב הגיבורים מרגישים די גנרים, אפילו שהם מדובבים עם קולות מגניבים. אם תקראו את סיפורי הרקע שלהם באינטרנט אז אולי תמצאו את עצמכם יותר מתעניינים בהם, אבל כמו ש-Overwatch עשה את הטעות בלא להביא לנו מצב שחקן יחיד, כך גם LawBreakers, רק שפה זה הרבה יותר מזיק.

גרפיקה ועיצוב

הגרפיקה של LawBreakers היא מצוינת, כל השלבים נראים יפיפיים וכל דבר שבזירה, מהיריות שעפות ביניכם והיריבים שלכם ועד השתקפות השמש על המתכת נראה נהדר. רק חבל שהזירות לא מעוצבות בצורה יותר יצירתית ומפורטת- כל השלבים מרגישים די גנרים בשביל הז'אנר וללא אישיות ופירוט כלל, ולמרות שיש בהם אזורים מאוד מגניבים שמאוד מחמיאים לסגנון המשחק, כמו האיזור של מגדל הפעמון בשלב Grandview, יש מספר פעמים שזה מרגיש שהשלבים לא מנצלים את הניידות וסגנון המשחק במלואו.

מוזיקה

המוזיקה היא טובה, המנגינה לפני ההתחלה של קרב מכניסה אתכם למצב הרוח הקרבי ובמהלך הקרב מוזיקה מאוד אנרגתית מתנגנת בזמן שאתם רצים ומחסלים את האויבים שלכם או בורחים עם הכדור, המוזיקה היא לא ממש מיוחדת אבל היא עושה את העבודה. הייתי רוצה לראות קצת מנגינות קליטות יותר בתפריט הראשי או בזמן ההמתנה למשחק הבא, אבל משחקי אקשן מסוג זה לרוב לא נותנים פסי קול בלתי נשכחים.

סיכום

LawBreakers מצליח לספק חווית משחק כיפית ומלאה באקשן באמצעות המשחקיות החלקה והמהירה שלו וגרפיקה נהדרת. אבל החוסר גיוון במצבי משחק, עיצוב גנרי והדמויות הנשכחות עוצרים מהמשחק להתעלות על שאר המשחקים בז'אנר ולמשוך חלק מהשחקנים של Overwatch ו-Paladins (שבחינם).

LawBreakers - ציון סופי

משחקיות - 7
הדמויות - 5
גרפיקה ועיצוב - 7
מוזיקה - 7

6.5

סביר

LawBreakers הוא משחק יריות עם גיבורים מלא בכיף ומהירות שדורש הרבה יכולת, אבל מספר מאפיינים כמו דמויות שכיחות, מעט מצבי משחק ועיצוב גנרי מונעים ממנו להעלות מעל האחרים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה