LEGO Marvel Super Heroes 2

לחשוב בתוך הקופסה – סיקור המשחק LEGO Marvel Super Heroes 2

האם LEGO Marvel Super Heroes 2 מצליח להתעלות על קודמו?

LEGO Marvel Super Heroes 2 הוא משחק לגו טוב. הוא משלב צוות גדול של גיבורי על בהם תוכלו לשחק עם המשחקיות הידועה של סדרת משחקי לגו. המשחק לא חף מבעיות, בעיקר הסיפור הבינוני והמשחקיות המוגבלת שלו. בהשוואה למשחקים קודמים כמו LEGO Marvel Super Heroes, שמהמשחקיות שלו הייתה מגוונת ומהנה ו-LEGO Batman 3, שנהנה מסיפור ממש טוב, LEGO Marvel Super Heroes 2 הוא משחק די מאכזב.

LEGO Marvel Super Heroes 2

היכולת לספר סיפור טוב מעולם לא הייתה הצד החזק של משחקי הלגו. ברוב המקרים הם מספרים מחדש סיפור שכבר שמענו אלף פעם בצורה מצחיקה וילדותית יותר. לעומת זאת כבר היו משחקים כמו LEGO Batman 3, שהסיפור בו היה לא רק משעשע אלא גם יוצא דופן באיכותו. סיפורו של LEGO Marvel Super Heroes 2 מתרחש כארבע שנים לאחר המשחק הקודם, למרות שבפועל אין ביניהם כל כך הרבה קשר. המשחק נפתח עם קרב בין שומרי הגלקסיה לבין קאנג הכובש, שמנסה לכבוש כוכב לכת כלשהו. שומרי הגלקסיה מצילים את תושבי הכוכב, קאנג הורס את הכוכב וטס לכדור הארץ ושומרי הגלקסיה עוקבים אחריו כדי להזהיר את הנוקמים. כשהם מגיעים לשם Kang כבר הפך את כדור הארץ למגרש המשחקים הפרטי שלו, עיר ענקית בשם כרונופוליס, שמורכבת מעולמות ואזורים שונים ביקום של Marvel. המעבר בין האזורים השונים הוא מהנה במיוחד שכן העיר בנויה בצורה של עולם, המעבר מניו-יורק למצרים מעולם לא היה מהנה יותר.

LEGO Marvel Super Heroes 2

במהלך המשימות השונות שתבצעו בעיר תוכלו לצרף אליכם גיבורים נוספים, בדרך כלל בהתאם לאזור בו אתם נמצאים. כך תוכלו להגדיל את כמות הדמויות העומדת לרשותכם. גם הנבלים של אותם העולמות נמצאים במשחק. באופן די מפתיע יש כמה גיבורי על מוכרים שבולטים בהיעדרם כמו: וולברין, דוקטור דום ודדפול. למען האמת אין בכלל דמויות מ”אקס-מן” או מ”ארבעת המופלאים”.

LEGO Marvel Super Heroes 2

ב- LEGO Marvel Super Heroes 2 יש שני מצבי משחק עיקריים. מצב המשחק הראשון הוא העולם הפתוח של כרונופוליס, בו תוכלו להסתובב חופשי באמצעות תעופה, מכוניות או ברגל. תוכלו להשלים משימות צדדיות כמו חידות, מרוצי מכוניות ועוד. התעופה במשחק שהנוכחי טובה בהרבה מזו במשחק הקודם, אך השליטה במצלמה עדיין בעייתית. מצב המשחק השני הוא מצב המשחק העלילתי, בו אתם מוגבלים מבחינת התנועה שלכם ומבחינת חברי הצוות שתוכלו לבחור. גם הפעם תוכלו לשחק שוב בשלבים השונים כדי להשיג דמויות חדשות ודברים נוספים. כמו ברוב משחקי הלגו תוכלו לשחק בשני מצבים המשחק עם עוד חברים גם מקומית וגם באמצעות הרשת.

השלבים עצמם הם שילוב בין חידות פשוטות, קרבות משעממים נגד אויבים חלשים וקרב בוס בסוף השלב. בחידות מטרתכם העיקרית היא לשבור כל מה שזז בתקווה שיצוצו החלקים המקפצים שמעידים על כך שעליכם לבנות משהו, ואז להשתמש בו כדי להתקדם לחלק הבא בשלב. מדי פעם אתם תתקעו בניסיון למצוא מה צריך לשבור, אבל זה נחמד שמדי פעם יש אתגר.

LEGO Marvel Super Heroes 2

המערכת שנמצא בבסיס כל משחקי הלגו ב-12 השנים האחרונות (מאז צאתו של המשחק LEGO Star Wars: The Video Game בשנת 2005) עדיין פה והיא עובדת לא רע, אבל היא נמצאת במצב של קיפאון רציני. הפסקול הוא די דומה לזה של שאר המשחקים (מבוסס על זה שהופיע בסרטים או בסדרות הטלוויזיה שעליהן הוא מבוסס), העיצוב מאוד דומה וכך גם הגרפיקה (בכל זאת מדובר בלגו ואין מה לעשות בנידון). שיחקתי בכל המשחקים של לגו שיצאו מאז שנת 2005 ולמען האמת די נמאס לי מהם. יכול להיות שזה קשור לגיל, יכול להיות שזה קשור לזה שאין לי זמן ויכול להיות שאני כבר לא אוהב לאסוף דברים. אבל התשובה המפחידה באמת היא שיכול להיות שאין למשחקים האלה מה להציע, נגמר להם הסוס בדיוק כמו שקרה ל-Call of Duty לפניהם.

LEGO Marvel Super Heroes 2

חשוב לציין שבגלל שביתת איגוד השחקנים האמריקאי (SAG-AFTRA) נגד 11 ממפתחות משחקי הווידאו הגדולות, רוב המדובבים מהמשחק הקודם לא מופיעים במשחק הנוכחי. השביתה בינתיים נגמרה אבל אנחנו נתקעו עם משחק שהדיבוב בו ממש גרוע.

מעבר למה שכבר כתבתי אין לי ממש מה להוסיף. LEGO Marvel Super Heroes 2 הוא משחק חביב שמודע למגבלות שלו. הסיפור משעמם והמשחקיות קצת שחוקה אך הוא עדיין מהנה.

LEGO Marvel Super Heroes 2

משחקיות - 6.5
פסקול ודיבוב - 5.5
סיפור - 5.5
גרפיקה ואנימציה - 7

6.1

סביר

LEGO Marvel Super Heroes 2 הוא לא משחק שמחדש הרבה או עושה משהו יוצא דופן. הוא פשוט עוד משחק LEGO

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה