lenovo legion gaming academy

אקדמיית הגיימינג של Lenovo בעיצומה, סיקור ההתקדמות

אז המחזור השני של האקדמייה הגיע למחציתו, ומה יש לנו לגלות על מה הם עושים השנה ואיך התלמידים עוברים את התהליך עד כה?

אקדמיית הגיימינג של Lenovo הגיע לשבוע השלישי שלה מתוך ארבעה. נסיבות אישיות מנעו ממני לסקר את השבועות הראשונים, אבל הייתי במפגש השלישי של האקדמייה ואני חוזר עם המון המון מידע. אקדמיית הגיימינג של שנה שעברה התמקדה במשחק Fortnite, יחד עם הפופולריות הגוברת שהייתו לו בזמנו (ושעדיין ממשיכה עד היום). השנה הם שמו מיקוד על המשחק החדש של חברת Riot Games (היוצרים של המשחק המצליח League of Legends) Valorant. משחק זה מזכיר מאוד את Overwatch, יחד עם קבוצות, אובייקטים, וגיבורים בעלי תפקידים ויכולות שונות. במהלך המפגש שהתקיים השבוע דיברתי עם מספר שחקנים וגיליתי רמות שונות ומגוונות של יכולות ביניהם. חלקם רק התחילו את המשחק והגיעו לאקדמייה מתוך רצון ללמוד אותו לעומק ולהשתפר, וחלקם כבר הגיעו מיומנים מהבית ומחפשים את הנקודות העדינות שהם לא הכירו ותחרות קשה ומאתגרת בשדה הקרב מול שחקנים ברמה שלהם.

אבל למה אתם שומעים אותי מברבר על האקדמייה, כאשר יש לנו מישהי מבפנים? בדיוק כמו שנה שעברה, צוותתי אל אחד המשתתפים השנה, ואני חושב שהכי טוב שנשמע את החוויה מתוך נקודת ההשקפה שלה.
אז הכירו את יסמין, בת 18 מעפולה. שחקנית וותיקה ומיומנת לגילה אשר הגיעה לאקדמיה מסיבות שיפורטו בקרוב.

ש: "אז יסמין, מאיפה התחיל האהבה שלך לגיימינג? את זוכרת באיזה גיל זה היה?"
ת: "אני זוכרת את אחי הגדול משחק במחשב, משחקים כגוון Minecraft ומשחקי יריות למיניהם, והחלטתי שאני גם רוצה לנסות. ומשם זה כבר התקדם, אני זוכרת שאחד המשחקים הראשונים שלי היה Team Fortress 2 (ישן אני יודע אבל טוב עד היום) ומשם התאהבתי".
ש: "ולגבי משחקים, איזה ז'אנר היית אומרת שאת הכי נמשכת אליו, הכי נהנית ממנו, ולמה?"
ת: "הז'אנר שלי מאז ומתמיד היה משחקי יריות, ואני אוהבת מאוד משחקי רשת. אני פחות טיפוס של סינגלים, אני מעדיפה את האנרגיות והמשחקיות הקבוצתית, להכיר אנשים, ללמוד מהם, לבחון את היכולות שלי מול שחקנים מיומנים אחרים. זה ממש מהנה עבורי".
ש: "משחקי רשת מכילים שחקנים אמיתיים מרחבי העולם. מה לגביך? האם את משחקת עם חברים מהילדות שלך, או חברים שהכרת ברחבי הרשת, איך זה התנהל אצלך?"
ת: "אצלי זה היה לבד בהתחלה. לא היו לי חברים שמשחקים במשחקים האלו אז, אז התחלתי לשחק לבדי. הכרתי מספר אנשים ברשת, אבל גם למדתי שיש לי חברים בכיתה שמשחקים באותם המשחקים, אז התחברנו והתחלנו לשחק ביחד. בנוסף לכך חלק מהאנשים שהכרתי ושיחקתי איתם ברשת המשיכו להיות חברים שלי עד היום, ואנחנו ממשיכים לשחק יחד".
ש: "ועכשיו לשאלה שכל גיימר נשאל לאורך חייו לפחות פעם אחת: מהו המשחק הכי טוב ששיחקת בו עד היום? ואני גם אוסיף, מהו המשחק הכי מהנה ששיחקת בו עד היום? הם לא חייבים להיות אותו משחק, אני סקרן לשמוע מה יש לך להגיד".
ת: "הכי טוב והכי מהנה אה? המשחק הכי מהנה ששיחקתי בו בחיי היה דווקא Elder Scrolls Online. אני יודעת, דווקא לא יריות, אבל מה אני אגיד? אני נהנית מאוד ממערכות של גריינד ולוט, ואוהבת להשקיע שעות ארוכות עבור חפץ עוצמתי שאני אוכל ליצור ולראות את ההשפעה שלו. עכשיו להכי טוב ששיחקתי? Valorant. ללא שום ספק. אני נהנית ממנו כל כך שאני מקדישה לו מספר שעות טובות כל יום".
ש: "הקדמת את השאלה הבאה שלי, כמה זמן באמת את משחקת ב-Valorant כל יום? כמה מזה זה בשבילך וכמה זה חלק משעורי הבית של האקדמיה?"
ת: "הייתי אומרת בממוצע בין שעתיים לשלוש כל יום, למרות שהיו לי מקרים של יותר. אני זוכרת יום אחד בו הקדשתי קרוב ל-12 שעות ביום למשחק, זה היה יום טוב. בנוגע לאקדמיה, קשה לי להפריד זאת מזמן המשחק הרגיל שלי מתוך ההנאה הרבה שאני שואבת מהמשחק".
ש: "12 שעות? זה באמת לא צחוק. איך שמעת על המשחק הזה לראשונה? מה הצית את הניצוץ הזה?"
ת: "חברים שלי שיחקו בו והכרתי אותו דרכם במקור. הם הצליחו להשיג מפתח לבטא (אני לצערי לא) ובהתחלה לא הבנתי, חשבתי שזה חיקוי של Overwatch. לקח לי זמן מאוד קצר לאחר שהתחלתי לשחק בו על מנת להתאהב."
ש: אם אנחנו מזכירים את Valorant כבר, איך בדיוק שמעת על אקדמיית הגיימינג עצמה?"
ת: "במקרה לגמרי. נתקלתי בפוסט פרסום שלה בטיקטוק או באינסטגרם, ואמרתי ננסה, מה יש לי להפסיד. שלחתי את הפרטים שלי, והם יצרו איתי קשר. והנה אני פה כבר בשבוע השלישי".
ש: "זוהי השנה השנייה של האקדמיה, ואני סקרן לשמוע איך היא הולכת ומתקדמת. ספרי לי קצת מהחוויות של הלימודים שלך ומה אתם עוברים".
ת: "יש לנו שיעור אחד בשבוע במתחם של NOM וכל ער הזמן אנחנו בבית, משחקים ומתקדמים תחת ההנחיות שאנחנו מקבלים בסוף כל שיעור. השבוע היה לנו מיקוד על היכולות השונות של הקלאסים השונים ומה הם מסוגלים לעשות, כמו גם איך אפשר להשתמש בהם בצורה יעילה יותר. השיעורים קצרים וקולעים, ואחריו אנחנו מתאמנים בקבוצות כדי למקסם את הידע החדש בשטח".
ש: "את נהנית בכללי מזמן הלימודים שלך באקדמיה? מרגישה שאת מרוויחה מלהיות פה?"
ת: "תראה אני אהיה כנה. אני כן נהנית מהזמן לי פה, אבל קיוויתי לרמה גבוהה יותר של למידה. הם עוברים איתנו על הבסיס ומיישרים קו עם כולם, אבל אני לא באתי לפה עבור זה. אני כבר מכירה את הבסיס, אני רוצה להשתפר ברמה גבוהה יותר ולהתמודד מול שחקנים יותר מאתגרים".
ש: "אני יכול להבין זאת. אני מבין מדוע הם מיישרים קו כי אין לדעת מהי הרמה של השחקנים שיגיעו, אבל אני גם יכול להבין אותך. את משקיעה פה את הזמן שלך, ואת קיווית שהוא יושקע באמת למתוח את היכולות שלך לקצה תחת ההנחייה של האקדמייה. זאת שנה שנייה שלהם, יכול להיות שהם עדיין לומדים איך בדיוק לעשות זאת. בינתיים אני מקווה שתמשיכי להנות מהלימודים, ובהצלחה עכשיו!".
ת: "תודה, הגיע הזמן להראות להם עם מי הם מתעסקים".

לאחר הראיון ליוויתי את יסמין במהלך שעתיים האימונים שהיו להם שם. צפיתי בה בקלות מציבה את עצמה כשחקנית הטובה ביותר בקבוצה שלה, וצפיתי בה גם לוקחת פיקוד ומתקשרת מה היא רוצה וחושבת הקבוצה שלה צריכה לעשות על מנת לנצח. והם אכן ניצחו לבסוף, 13 לעומת 11. אני אחזור גם בשבוע הבא ואראה איך היא השתפרה עוד מאז.

בינתיים אני שמח לראות איך אקדמיית הגיימינג מתקדמת ואיך התלמידים מתמודדים איתה, ואני מקווה שבשנה הבאה גם נראה אפילו רמה גבוהה יותר של למידה ושחקנים.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה