Life is Strange 2 – סיקור הפרק השלישי

האחים Diaz שבים אלינו עם המשך המסע שלהם, בפרק החדש של Life is Strange 2. האם הפינה הקטנה והשקטה שמצאו לעצמם האחים תחזיק מעמד לאורך זמן? או שמא הם ימצאו את עצמם ממשיכים בלית ברירה הלאה אל הלא נודע?

עוד בשני הפרקים הקודמים של Life is Strange 2, הבנו שמשפחה היא דבר חשוב ויקר. את הלקח הקשה הזה לומדים להם מידי יום האחים Sean ו-Daniel Diaz, הממשיכים לנדוד הלאה אל עבר מקסיקו. זאת לאחר הטרגדיה הנוראה שפקדה אותם, ורודפת אחריהם במשך כל יום, ככל הנראה לשארית חייהם. תוסיפו לכל העניין את כוחות העל הלא הצפויים של Daniel, וקיבלתם משחק מלא רגשות והחלטות לא קלות שמעביר בכם לא מעט מחשבות.

הפרק הפעם נקרא Wastelands, והוא מראה לנו את שני האחים בנימה טיפה שונה, ומעט יותר נינוחה מאשר שני הפרקים הקודמים. בין פרק 2 ל-3 עברו להם מספר חודשים, ואנחנו כעת מוצאים את Sean ו-Daniel במעין מחנה זמני/ ללא הגבלה שנועד פשוט להכניס להם עוד כסף לצורך השלמת המסע שלהם. באותו מחנה הם פוגשים בשנית ב-Cassidy ו-Finn, בהם נתקלו לראשונה בשוק החגיגי בפרק 2 של המשחק. מפה לשם שני האחים מוצאים את עצמם עובדים במעין חווה לא חוקית לגידול מריחואנה. המעסיק שלהם מזכיר להם מידי יום כי הם פה ועובדים וחיים על פי חסדיו.

אבל מהר מאוד בצלילה אל תוך הפרק, אנחנו רואים כי הדברים כרגיל מסתבכים להם, והאחים Diaz שוב מוצאים את עצמם מסובכים בצרות, מכף רגל ועד ראש. מה שהיה נדמה כמאוד פשוט והולך בקלות, ברגע אחד נתקל בפניה חדה ולא טובה, בלשון המעטה. בצל כל האירועים שסובבים אותם, Sean ו-Daniel רבים בפעם המי יודע כמה על כל נושא כוחות העל, ועל העובדה שעליהם להסתדר, למרות כל הסיטואציות הקשות והלא פשוטות. אין יותר מידי תנועה ועלילה מטורפת בפרק הזה, ואולי בגלל זה הוא הרגיש לי בעיקר קצר יותר.

מהר מאוד אנחנו מגיעים אל נקודת הרתיחה של הפרק, שמביאה אותנו למספר בחירות קשות, שמהן אין לחזור. מבלי יותר מידי לספיילר ולהרוס, בוא נגיד שזה יכול להיגמר בדיוק איך שאתם חושבים שזה יגמר. אחרי הכל ככה זה כשבסיפור מעורב פשע מאורגן, העומד מאחורי כל הנושא של גידול וסחר בסם המריחואנה. פושעים קטנים, שחושבים שהם גדולים על ילדים קטנים וחסרי אונים.

שורה תחתונה

אחרי שיצא לי לשחק בפרק הזה ובשניים הקודמים, אין לי מנוס אלא רק להשוות בין השלשה עד כה. הפרק הזה, Wastelands הוא הכי חלש נכון לרגע זה. אני מאמינה שהסיבה העיקרית לכך היא שהכל פשוט צפוי. גם הנקודות בהם אנחנו נדרשים לבחור מה לעשות, לא באמת מפתיעות, והתבאסתי שהסיטואציות והמצב לא איפשרו לי לבחור בצורה מעט שונה.

נקודה נוספת שבאה לא לטובת פרק 3 היא העובדה ששני הפרקים הקודמים התמקדו בעיקר בנושא המשפחה, וכיצד הטרגדיה הטרייה באה לידי ביטוי בחיים האישיים של שני האחים המסכנים. אני מודעת לכך שיש עוד שני פרקים שעתידים להגיע, אך אין זו סיבה להתעצל בבניית פרק שאמור לסמל את אמצע הדרך הארוכה והלא שיגרתית הזו. למרות כל העלילה הצפויה, הדבר היחידי שיצא טוב מכל הפרק הזה הוא הסוף, שבהחלט משפיע בצורה קשה על הפרק הבא במשחק Life is Strange 2.

Life is Strange 2 - פרק 3

ציון סופי - 7

7

יכול להיות יותר טוב

Wastelands, פרק 3 של המשחק Life is Strange 2 מציג לנו פאן שונה במסע של שני האחים Diaz, אבל גם מאוד צפוי.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה