עוד קצת זמן – ביקורת לסדרה לוקי של Marvel

אל התכסיסים לוקי חוזר לעשות בלאגן בעולם הזמן של היקום של Marvel בסדרה השאפתנית ביותר של החברה עד כה

עם השקת שירות הצפייה של Disney, חברת Marvel זכתה למדיום נוסף בו תוכל להרחיב את יקום הסרטים שלה בזמן שמגפת הקורונה מנעה את יציאתם של סרטים מצופים כמו "האלמנה השחורה" ו"שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות". מה שנתן לנו סדרות מעולות כמו "הפלקון וחייל החורף", "וונדה וויז'ון" והסדרה שתחבר את הסדרות לסרטים העתידיים, "לוקי" עם טום הידלסון. אבל האם היא עושה זאת בצורה טובה? בואו נגלה.

הסדרה פותחת בדיוק איפה שעצרנו עם לוקי החדש שלנו, עם בריחתו בעזרת הטסרקט (אבן החלל) כשהוא מיד אחרי נעצר על ידי ארגון ה-TVA, ארגון שנועד לעצור כל מני חריגות בקו הזמן הקדוש ולאתחל את קו הזמן. הסיבה לכך? כל חריגה יוצרת זרם זמן חדש ויקום מקביל, מה שמוביל לקרבות בין קווי הזמן במלחמה נוראית שתוביל לכאוס ביקום. איך זה מסביר את מה שהנוקמים עשו והעובדה שסטיב רוג'רס חזר לעבר להיות עם פגי קרטר? לפי ה-TVA, זה היה אמור לקרות, כסת"ח מהיר מצד Marvel.

אחרי סצנת קליטה ב-TVA שמרגישה כמו מחווה לסרט "ברזיל", לוקי מתעדכן על העתיד שלו אם לא היה בורח, כולל מות אימו, ראגנארוק ומותו שלו בידי הטיטאן ת'אנוס. כל זה עם נציג ה-TVA מוביוס, אותו מגלם אוון וילסון, שמחליט לסמוך על לוקי במטרה שיעזור להם ללכוד רוצח שגורם ל-TVA צרות וקופץ בין עידן לעידן, לוקי מקו זמן נוסף. משם אנחנו מקבלים הופעות אורח אסגרדיות, רפרנסים לקומיקס הקלאסי של ת'ור ולוקי, וחשיפה מפתיעה שמובילה לסרט הגדול הבא של Marvel, ביחד עם WandaVision, הסרט Doctor Strange in Multiverse of Madness וככל הנראה מתחבר גם לסרט העתידי Spider-Man: No Way Home.

בלי לספיילר לכם, מכל הסדרות החדשות של Marvel, זה מרגיש ש"לוקי" לוקח הכי הרבה סיכונים והכי מצליח להרחיב את היקום של החברה, בגלל שאנחנו גם מכירים נבלים חדשים גדולים מהקומיקס שיהוו מרכיב חשוב בשלב החדש של היקום הסינמטי וגם מוכנס הקונספט של עולמות מקבילים ושינויים בזמן, משהו שחיכינו לו מאז ההכרזה על הרכישה של 20th Century Fox ודמויות הקומיקס שבבעלותה, מה שגרם לנו להאמין בקלות לסיפור של מיסטירו ב"ספיידרמן: רחוק מהבית".

כמו כן, למרות ש"פלקון וחייל החורף" צולם נהדר ו-WandaVision כלל הרבה יצירתיות עם הביסוס על סדרות סיטקום, "לוקי" הכי הרשים עם ההמצאתיות שלו בתחום הויזואליות והעיצוב של ה-TVA ועם הצילום המרהיב של הסדרה, שנותנת לנו מספר צילומים מדהימים שאפשר לשמור ולהפוך לתמונות רקע וסצנת אקשן מותחת שמתרחשת בסוף העולם.

הסדרה גם נותנת לטום הידלסון ממש לזרוח על המסך עם גרסאות שונות שלו, מצבים הזויים עבורו להתמודד ועלילה במשך 6 פרקים שממש נותנת לדמות שלו להתפתח ולשחקן להראות את טווח היכולת המלא שלו, ולשמחתי, עם עונה שנייה בדרך, זה לא נראה שניפרד מהידלסון בזמן הקרוב בתור אל הרמאות האהוב. הסדרה גם פותחת את הדלת לשילובו חזרה אל תוך יקום הסרטים לצד ת'ור כעת שהוא מעודכן בכל האירועים.

שאר השחקנים של הסדרה גם נותנים הופעה מעולה- אוון וילסון חביב ומשעשע בתור מוביוס ושאר הדמויות של הסדרה, בעיקר הנבלים שמאוד מעניינים ומשוחקים נהדר שתמשיכו להקשיב לכל מילה שלהם, אפילו אם יעצבנו אתכם.

הבעיה היחידה של הסדרה בעיניי שציינתי כבר קודם זה הגיון הזמן שלה. יש דווקא לא מעט דיבורים והסברים טובים לחריגות בקו הזמן, ה-TVA והחשיבות של אפוקליפסות, אבל עדיין פה ושם יש הרבה התעלמות מהשלכות בזמן, ספציפית כל האירועים שקרו עד כה ביקום הסינמטי. 

סיכום

למרות ש"לוקי" עדיין מבליט את הקושי של חברת Marvel לבסס חוקי מסע בזמן, מדובר בסדרה מעולה ומעניינת שמרחיבה בצורה משמעותית את יקום הסרטים לפני הסרטים הגדולים ביותר שלו. כמו כן, הסדרה נותנת לנו עוד קצת זמן עם הנבל האהוב מאסגרד.

לוקי

ציון סופי - 9

9

מעולה

מבדר, דרמתי, יצירתי ומוביל את הדרך לאירועים הגדולים ביותר של ה-MCU

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה