עוד עונה ועוד טאצ'דאון – ביקורת למשחק Madden NFL 20

הקיץ הגיע ואיתו משחק פוטבול נוסף מבית EA עם Madden NFL 20

למרות שאינו פופולרי כמו כדורגל וכדורסל, בישראל יש לא מעט אוהדים של ליגת הפוטבול האמריקאית. לא מפתיע בהתחשב באסטרטגיה הנדרשת בכל מהלך, אצטדיונים ענקיים, ספורטאים מרשימים ואירוע הסופרבול שזוכה למאות מיליוני צופים מסביב לעולם. כך שיש כמובן קהל למשחק Madden NFL 20 של EA, אבל השאלה היא מה המשחק חידש משנה שעברה והאם הוא אפשרות טובה לשחקנים מתחילים.

מצב המשחק המפורסם ביותר של Madden NFL 20 הוא "Face of the Franchise", שבדומה למצב הקריירה של WWE2K19, מאפשר לכם ליצור דמות משלכם ולהתחיל קריירה בפוטבול מכללות עד ליגת ה-NFL. חלק מהדיאלוגים הם די מגוחכים והייתי רוצה לראות עוד אפשרויות לעיצוב הדמות שלי, אבל המצב מהנה, עם הרבה אפשרויות של ניהול קריירה וקבוצה ומספק לשחקנים מצב לשחקן יחיד שיאפשר להם להכיר את מערכות המשחק במטרה לכבוש את הסופרבול. בנוסף, יש לכם ארבעה סוגי שחקנים מתוכם תוכלו לבחור ולפתח את יכולותיהם, מה שמעלה את הרצון לשחק במצב זה שוב.

כמובן שמצבי המשחק הרגילים נמצאים גם פה כמו משחק מקומי מהיר ומשחק הרשת. אבל אנחנו גם זוכים לשובו של מצב ה-"Ultimate Team", שהפעם מרגיש לי הרבה יותר נגיש לשחקנים חדשים שרוצים להכנס למצב איסוף הקלפים. כעת שחקנים יוכלו להשלים משימות ואתגרים על מנת להרוויח פרסים, והתפריט של מצב זה הרבה יותר קל לניווט ולמעקב. בנוסף, שחקנים יוכלו לנסות להשלים אתגרים ולהשיג את הציון הטוב ביותר כדי להרוויח עוד חבילות קלפים ומטבע משחק.

מצבי המשחק מגוונים מספיק ונותנים לשחקנים ותיקים משהו מוכר ואהוב עם שיפורים קלים, ולשחקנים חדשים משהו נגיש יותר ומבדר. אבל הייתי רוצה לראות עוד אופציות משחק בעתיד. אולי זו בקשה שלעולם לא תתגשם אבל הייתי רוצה לראות מצב משחק בסגנון NFL Street.

משחק הפוטבול עצמו עדיין מהיר ואיטנסיבי כמו שנה שעברה, עם בחירה נוחה של מהלכים, החלפת שחקנים ומסירה לשחקנים. תנועת השחקן שלכם מרגישה די חלקה ורק לעיתים רחוקות נתקלתי בבאגים במהלכי המשחק. מה שכן, אני חושב שיש צורך בשיפור בבינה המלאכותית של השחקנים בהם אתם לא שולטים, זה לא שהם טיפשים ורצים בצורה לא הגיונית, אבל אני עדיין חושב שאפשר טיפה לשפר את ההתנהגות שלהם שירגישו יותר כמו שחקנים אמיתיים שקולטים מה קורה מאשר בובות לשליטתכם.

משהו שמוסיף לא מעט פלפול למשחקיות של Madden NFL 20 היא אפשרות ה-"Superstar X-Factor", יכולות מיוחדות שמקבלים השחקנים הגדולים ביותר ב-NFL ומופעלות רק אחרי שהשחקן הוא "נמצא בזון", זאת אומרת ביצע מהלך ספציפי כמו מסירה ארוכת טווח מוצלחת שמשפרת את טווח הזריקה של קוורטרבק או הגברת יכולת התפיסה של הרץ האחורי אחרי שהוא תפס מספר מסירות של הקוורטרבק. תכונות אלו הופכות את הכוכבים הגדולים של הליגה לייחודיים יותר והן מוסיפות הרבה לאסטרטגיה של המשחק, בעיקר עם זה שהיכולת נעלמת אחרי שהשחקן הופל.

חוץ משחקנים שיש להם "Superstar X-Factor", ישנם שחקנים שהם פשוט כוכבי על ויש להם יכולת ספציפית כמו אלווין קמארה שיש לו את היכולת לבצע פניות חדות יותר ויש לו סיכויים יותר טובים להשיג את הכדור בעימותים מול שחקני הקבוצה היריבה, סקון בארקלי שיכול לבצע התחמקויות וסיבובים מהירים יותר בזמן נשיאת הכדור ומלווין גורדון שיש לו את יכולת ה-"Pin-N-Pull Guru" שמאפשרת לו לחסום יותר טוב מרוב השחקנים בכל סוגי המהלכים.

בכללי אני חושב שהמשחקיות שופרה ומרגישה יותר מציאותית. vמהלכים מהירים יותר וכך גם המעברים ביניהם, ככה שצריך פחות להמתין ולהכנס ישר לאווירה. בנוסף, דברים כמו קפיצת השחקנים לתפיסת הכדור והצמדות המגנים לשחקן שתופס מרגישים יותר מציאותיים וחלקים יותר, למרות שהאינטליגנציה של המחשב עדיין צריכה עדכון.

בדומה לסדרת FIFA של EA, אין ממש צפי לשיפור גרפי משמעותי ב-Madden NFL 20 ולרוב אין צורך.

אפקטי האור והצל על המגרש וקסדות השחקנים נראים נהדר ואפקטי מזג האוויר שנראים על השחקנים ועל המגרש, כמו עקבות השלג שהשחקנים שלכם משאירים במשחק מושלג עדיין מצליחים להרשים אותי. אבל עדיין נתקלתי באנימציות מקוטעות ואני חושב שהמפתחים צריכים להמשיך לשפר את האנימציה של הקבוצה בצדי המגרש, שיגיבו יותר מציאותי להתקרבות השחקנים.

אבל חוץ מזה, הגרפיקה נראת נהדר, בעיקר על מסך גדול והתצוגה הכללית של המשחק היא מצוינת ומצליחה להרגיש מאוד דומה לשידורי ה-NFL האמיתיים.

סאונד המשחק הוא לא רע בכלל. לשמוע את קולות השחקנים והקהל עדיין מצליח לבלוע אתכם אל תוך אווירת המשחק הגדול, בעיקר בכל המהלכים הטובים שלכם כמו זריקה ותפיסה של 40 יארדים.

מוזיקת התפריט גם לא רעה וצלילי המעברים במצב הקריירה מצליחים ללכוד את התצוגה של ליגת ה-NFL.

הדבר היחיד שהתאכזבתי ממנו בסאונד זה הקריינים – לא נראה שנעשה איזשהו שיפור בקריינות מאז שנה שעברה. הם עדיין עושים עבודה טובה אז שחקנים חדשים לא ממש ירגישו בהבדל, אבל הייתי רוצה לראות טיפה שיפור וגיוון בקריינות השנה.

Madden NFL 20 חוזר בעונה נוספת עם מספר שיפורים לחבילה הכללית.

שחקנים ותיקים אולי יתאכזבו טיפה שאין שינוי משמעותי ניכר ומצבי משחק ממש חדשים (כמו NFL Street), אבל המשחק עדיין יספק להם את בידור הפוטבול שהם רוצים עד שנה הבאה שבתקווה תרחיב בהרבה את אפשרויות המשחק והבינה המלאכותית. מה שכן, שחקנים חדשים יצליחו בקלות להתחבר למשחק, ללמוד את כל המאפיינים ולכבוש את המגרש.

Madden NFL 20

משחקיות - 8.5
גרפיקה - 8
פסקול - 7.5

8

טוב

למרות שאני ועוד שחקנים רבים מצפים לחידושים נוספים מ-Madden, המשחק של השנה מצליח לשפר את חווית המשחק משנה שעברה ובו בזמן להיות נגיש לשחקנים חדשים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה