Mafia 3 Faster Baby!

Ride or Die – סיקור ההרחבה Faster Baby! של Mafia 3

בשנה שעברה, Mafia 3 סיפר את אחד מהסיפורים הכי חזקים שהוצגו במשחקים של 2016 (בעיניי הסיפור הכי חזק שהיה אי פעם במשחק וידאו) אך היה מלווה במשחקיות שחוזרת מאוד על עצמה אך בכל זאת, מאוד כיפית. בחודש מרץ, הגיעה לידיי (הרועדות מהתרגשות) ההרחבה הראשונה שנקראת Faster Baby! ומתרחשת במחוז חדש במערב New Bordeaux שנקרא Sinclair Parish שבו הדגש המרכזי הוא על אלמנטי נהיגה חדשים למשחק.

אז האם ההרחבה הזו הגבירה את ההנאה שלי מהמשחק או שהיא בעצם שמה לו ברקס רציני? הצטרפו אליי כדי לגלות…

הסיפור של ההרחבה מתחיל כאשר Lincoln Clay מקבל קריאה משדר הרדיו 'The Voice' שהיה גם בסיפור הראשי של המשחק. השדרן מבקש מ-Lincoln שיעזור לו בבעיה במחוז הסמוך לעיר – Sinclair Parish. מתוך "חוסר שביעות רצון" מהשריף הגזען במיוחד של המחוז (הממילא "לבן") הזה, תלונה בגין הפרת זכויות אזרח הוגשה לגביו. למרבה הצער, כל מי שתכנן להגיש תלונה על השריף "נעלם".


עכשיו Lincoln ו-Roxy (הבת של The Voice) צריכים להיכנס ל-Sinclair Parish ולפרק את האחיזה של השריף על המחוז. הסיפור של ההרחבה הרבה יותר פשוט מהסיפור של המשחק הראשי. הנבל, שריף Slim כל כך גזען וחשוך שזה מגיע לרמות של פרודיה בחלק מההרחבה. Roxy הרגישה כמו דמות מעולה ועמוקה שלא כל כך מדברת הרבה אבל השתיקות שלה העבירו המון מסרים. זה לא שלא אהבתי את הסיפור של ההרחבה, פשוט המשחק הראשי חילק את "חיי הגיימר" שלי לשתיים – לפני Mafia 3 ואחרי Mafia 3 וחבל שההרחבה לא תאמה את המשחק הראשי במובן הזה.

Faster Baby! לא מבזבזת שום זמן על ההסתגלות למצב של Sinclair Parish. ישר בנהיגה לתוך המחוז ניתן לראות שוטרים גורמים למספר שחורים לחפור בור (כנראה הקבר שלהם). שנייה לאחר מכן השוטרים מתחילים במרדף אחרי Lincoln ומתארים אותו כ"נהג חשוד" (מעניין למה). כל הקטע הגזעני בא לידי ביטוי בצורה הרבה יותר חריפה ובוטה בהרחבה הזו מאשר במשחק הראשי אבל זה בהחלט חשוב כדי להבהיר לשחקן כמה שמחוז Sinclair Parish זקוק להנהלה חדשה. בצורה ממש מוזרה, ברגע שנכנסים לתוך המחוז ומאבדים את השוטרים, הוא נראה כמו מחוז שקט ויפהפה שמנסה להסתיר את השורשים הגזעניים שלו במקום שבו אנשים נורמלים לא יראו אותם. זה בהחלט ניגוד מעניין שבא לידי ביטוי בהרחבה הזו והוא מציג יופי מסויים של תרבות גזענית מלידה שמנסה לקבל את העובדה שכל בני האדם שווים אך עדיין יש כאלו שלא מקבלים את זה…

הגזענות שמוצגת באווירת ההרחבה היא לא רק בשביל הריח, היא בהחלט בשביל הטעם גם. כל עוד Lincoln נמצא ב-Sinclair Parish, הוא תמיד נמצא במצב "Suspicious" מבחינת השוטרים ולכן צריך להסתובב ממש בזהירות במחוז.

העובדה ש-Lincoln נמצא תמיד במצב "Suspicious" הופכת את ההרחבה למעין משחק התגנבות בגודל של עיר שלמה שמחכה רק לו. חשוב לציין שאי אפשר להשתמש ב-Favors משאר הדמויות של המשחק הראשי במחוז החדש מכיוון שהוא לא מחובר מבחינת המשטרה ל-New Bordeaux. בעקבות זאת, מצאתי את עצמי מחפש שיטות משחק חדשות לגמרי וזה נתן אתההרגשה של משחק חדש לחלוטין.

בנוסף, הגיעו חידושים ששמתי לב אליהם במשחקיות הכללית של Mafia 3 ביחד עם ההרחבה. החידוש הבולט והכי נראה לעין הוא שכעת ניתן להאט את הזמן בזמן הנהיגה ברכב (בדיוק כמו היכולת של Franklin ב-GTA 5). זה בהחלט מקל על הנהיגה, במיוחד כאשר מתחמקים משוטרים גזענים שמוכנים לבזבז עלכם את כל הדלק והתחמושת בעולם סתם כי אתם שחורים. בנוסף, כעת ניתן לזרוק חומרי נפץ מהמכונית בזמן נסיעה. זו תוספת חמודה אבל אם נהיה כנים, לא באמת מצאתי הזדמנות לעשות את זה מכיוון שתמיד היה עדיף לירות במרדפים ש-Faster Baby! כוללת.

בעזרת היכולות החדשות הללו, מצפה לכם בתור שחקנים חוויה כוללת של 3-4 שעות של משימות סיפור בהרחבה. אלו בהחלט יכולות להיקרא משימות הסיפור הכי מהנות בכל המשחק וזה הרגיש לפעמים כאילו מקומן בכלל במשחק GTA ולא ב-Mafia 3. במשימה אחת לדוגמה, Lincoln ו-Roxy היו צריכים להסיח את דעתה של המשטרה על ידי גרימת הרס וחורבן עם המכונית מירוץ המשוריינת של Roxy ברחבי המחוז. המשימה הזו בהחלט גרמה לי לצעוק בהנאה על המסך שלי בזמן ששיחקתי בה. במשימה לאחר מכן מתנהל קרב יריות ענקי שלא יבייש שום סרט הוליוודי מצליח שבסופו מתנהל מרדף מכוניות עצבני לצלילי Cocaine Blues של Johnny Cash האהוב (באמת צריך לתת פרס ענקי למי שבוחר את השירים במשחק הזה). בהחלט נהניתי מכל משימה ורגע בהרחבה הזו מבחינת משחקיות ואני עד עכשיו מנסה להבין מדוע המשחק הראשי לא הגיע לכאלו רמות עם המשימות שבו.

לאחר סיום משימות הסיפור של Faster Baby! מקבלים כפרס אקדח חדש ומכונית. זה בונוס נחמד אבל תכל'ס, למי אכפת? לאחר סיום המשימות של ההרחבה, מקבלים גישה לחממת סמים שמהווה מיני-משחק של גידול מריחואנה. במשחק ניתן לבחור זנים של מריחואנה או אפילו לפתח (Nice) זנים משלנו כדי לפתח מוצר חזק יותר שיימכר יותר טוב. ניתן למכור את "הירוק" כדי להשיג "ירוק" אחר שישיג שדרוגים לחממה ועל ידי כך, לפתח זן אפילו שווה יותר. זה ממש משחק חמוד ותוספת מגניבה שכדאי לשחק כאשר הילדים לא בסלון…

בנוסף, נפתחת הגישה לסדרת משימות צדדיות חדשה שמאפשרת לחקור את המחוז החדש קצת יותר. בדומה למשחק הראשי, המשימות הצדדיות די משעממות ומסתכמות ב"לך לשם, תהרוג את זה ותגנוב את זה ותחזיר לפה." רק משימה צדדית אחת שוברת את התבנית הזו והיא המשימה שצריך להתרסק עם משאית לתוך מפגש של ה-KKK ולרצוח את כולם – שזה די מהנה.

שורה תחתונה
ההרחבה Faster Baby! היא כמו "אנטי-Mafia 3" יפהפה שכזה. הסיפור המעניין לא משתווה כמובן לסיפור של המשחק הראשי אך המשחקיות השתנתה בהרחבה ובזמן משימות הסיפור היא נשארת דינמית ובכך מביאה המון הנאה וכיוונים חדשים עם רעיונות לשחק.
במשפט אחד? אם אהבתם את Mafia 3 ורציתם אותו טיפה שונה וחריף יותר, ההרחבה Faster Baby! היא בדיוק מה שאתם מחפשים!

סיקור ההרחבה התבצע על ה-Xbox One דרך ה-Season Pass. ההרחבה (והמשחק הראשי כמובן) זמינה גם למחשב האישי ול-PlayStation 4.

Faster Baby! - Mafia 3

עלילה - 9
המחוז החדש - 10
הדמויות - 10
פסקול - 10
משימות צדדיות - 7

9.2

מושלם

ההרחבה הראשונה של Mafia 3 הופכת בהחלט את הנוסחה של המשחק הקודם. עלילת ההרחבה היא טובה אך לא יוצאת מן הכלל בזמן שהמשחקיות נתנה צעד רציני קדימה. מעריצי המשחק הראשי צריכים לרוץ לשחק בה ומהר!

User Rating: Be the first one !

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה