חטא על פשע – ביקורת למשחק Mafia II: Definitive Edition

חברת 2K דואגת לנו למסע אל איטליה הקטנה של Mafia II בחידוש של המשחק כחלק מהשחרור מחדש של הטרילוגיה המלאה

כשגיימרים חושבים משחק פשע עם עולם פתוח, לרוב המשחק GTA קופץ להם לראש, אבל גיימרים שמחפשים קצת היסטוריה ואת עולם הפשע האמיתי יודעים שיש לפנות לסדרת משחקי Mafia של 2K, והמשחק שעבור רבים היה הפסגה של סדרה זו, הוא Mafia II שכעת קיבל Definitive Edition על ה-PlayStation 4, ה-Xbox One, המחשב האישי וה-Nintendo Switch כחלק מהשחרור המחודש של טרילוגיית המשחקים המצליחהאז בואו נתחיל את המסע של ויטו בדור הנוכחי.

מבחינת הסיפור, Mafia II הוא מצוין. המשחק עוקב אחרי ויטו סקאלטה, אמריקאי ממוצא איטלקי שחזר ממלחמת העולם השנייה וכעת נכנס בתקופה קשה זו של ארצות הברית אל תוך עולם הפשע, ועושה את דרכו במעלה סולם ההיררכיה של המאפיה עם השנים. המשחק כולל תהפוכות, הסתבכויות של ויטו עם החוק וכנופיות אחרות, דמויות בלתי נשכחות וסיפור במתרחש בזמן כמה עשרות שנים מההיסטוריה של ארצות הברית. 

בזמן שישנם רגעים שלא ממש דוחפים את העלילה קדימה, אנחנו עדיין מקבלים על המסך דמויות מאוד מעניינות שאנחנו נהנים להיות חלק מהעולם שלהן, וזה באמת עולם נהדר. 

עולם המשחק זו העיר ניו יורק של שנות הארבעים והחמישים, ובעולם זה תוכלו למצוא חנויות בגדים, חנויות נשק, בארים, מסעדות ושתי נקודות שיספקו לכם עבודה שתכניס לכם כסף, מגרש הגרוטאות של גרוסקי והנמל של דרק, בשניהם אתם יכולים להפקיד מכוניות שגנבתם ולקבל כסף, ואתם אמורים לקבל משניהם משימות במהלך המשחק, אבל למעט המשימות הראשונות, לא הצלחתי לתקשר איתם בכלל לאורך כל הסיפור, לצערי פשוט מדובר הבאג, אני מנסה לדבר עם גרוסקי ופשוט לא קורה כלום. 

לפחות עדיין יש את משימות המשחק המרכזיות ביחד עם כל ההרחבות ששוחררו למשחק, ואתם יכולים להעביר את הזמן בגניבת מכוניות, ירי חופשי בפומבי, שדידת חנויות ולברוח מהמשטרה. לברוח מהמשטרה יכול להיות קל אבל הרבה פעמים, בעיקר ברחובות הצפופים של העיר זה יכול להיות אתגר רציני, בעיקר עם מכניקת הנהיגה הנוקשה לעיתים של המשחק. 

אם כן תשימו את ידכם על רכב בעולם המשחק אז תוכלו לקחת אותו למוסך לתיקון כל המכות שהוא חטף לאורך הדרך, לצבוע אותו עם צבעים ודפוסים שונים, להחליף לו גלגלים ולכוונן את הרכב שיסע מהר יותר, הכל עולה כסף במשחק, משהו שקל מאוד להשיג, כך שזה נחמד לסדר לעצמכם רכב אישי ולאחסן אותן בחנייה שלכם בשביל שימוש במהלך אחת המשימות. 

במקרה ותגיעו לקרב יריות עם המשטרה או תהיו במשימה עם הרבה אקשן, תצטרכו לחסל את האויבים עם מגוון כלי נשק כמו בקבוקי תבערה, רובים, אקדחים ומקלעים. מערכת תפיסת המחסה והירי די נוקשות ולרוב לא ממש כייפיות כמו במשחקי Uncharted אבל הן מאתגרות ומתאימות למצבים השונים בסיפור. בנוסף, הסביבה מגיבה לירי שלכם במהלך המשחק כמו קופסאות, בקבוקים, עמודי בטון ודלתות שנשברים לירי הכדורים שלכם, כמו כן, מכוניות שאפשר לפנצ'ר ולפוצץ עם מספר כדורים שממוקמים טוב. 

משימות מסוימות ידרשו מכם להלחם עם הידיים ופה המשחק מכניס אתכם למצב אגרוף בסיסי שבו אתם יכולים להתחמק, לתת אגרוף קל או חזק, מכניקה בסיסית ודי מגושמת אבל מהנה ומאתגרת ברגעים ספציפיים בסיפור, אפילו אם האנימציה טיפה נוקשה, מה שמוביל אותי לפן החשוב בכל חידוש, הגרפיקה. 

Mafia II: Defentivie Edition כולל מספר חידושים גרפים פה ושם. הטקסטורות שופרו קלות, המודלים נראים חדים יותר עם יותר פרטים ואפקטים של אור וצל על גבי מכוניות נראים טובים מתמיד. מה שכן, אפקטי האור של פנסי הרחוב הוא נורא, עם טשטוש שנראה כמו אורות רחוב בערפל אבל בסופו של דבר אפקט זה מופיע בכל המשחק וזה פשוט גורם למשחק להראות מיושן ורע, ואפילו מקשה לנהוג לפעמים.

כמו כן, הרבה מהדמויות עדיין מעוצבות בצורה מאוד מיושנת עם אנימציה נוקשת ולא טבעית. בנוסף, מספר פעמים נתקעתי בגליצ'ים כמו דמויות תקועות והלוגו של 2K תקוע לי בפינה של המסך, ואף ניתקלתי בהאטה משמעותית שהובילה את הרכב שלי להתרסק. אין ספק שמדובר פה ביבוא של המשחק המקורי עם מאמץ מינימלי לחדש את הויזואליות, אבל עדיין ציפיתי לפחות למשחק נטול באגים וזה לא מה שקיבלנו.

לצערי הרב, סאונד המשחק גם סובל מחצי עבודה עם רעשים שלעיתים נתקעים ועם דיבוב בסאונד מונו מאשר סטריאו (גם בטלוויזיה וגם עם אוזניות) בכל סצנה של הסיפור. לפחות המוזיקה והקולות של המשחק עדיין נהדרים כמו אז- כל השחקנים נותנים הופעות מאוד מבדרת בתפקידים הסטראוטיפים שלהם, כמו כן, המוזיקה משנות ה-40 וה-50 היא מדהימה ועוזרת לבלוע אתכם בתוך העולם הקלאסי ומלא הפשע של Mafia II. 

Mafia II: Definitive Edition הוא משחק ששווה תשומת לב של כל גיימר שעוד לא חווה אותו, בעיקר בגלל הסיפור הקלאסי שלו והעולם המבדר שהוא יוצר תודות לדמויות והמוזיקה שלו, אבל שחקנים שמצפים לאותה רמה שאפשר לצפות ממשחקי עולם פתוח אחרים היום, ללא ספק יתאכזבו. 

החידוש מרגיש עם השקעה מינימלית ושחקנים שרוצים לחוות את סיפור הפשע של ויטו יצטרכו להכין את עצמם להרבה באגים וללא מעט תסכול, אין ספק שב-2K הוסיפו חטא על עולם הפשע של Mafia II.

Mafia II: Definitive Edition

ציון סופי - 6

6

סביר

אין ספק שזה נהדר לחוות את הסיפור של Mafia II, אבל דמויות מעניינות ופסקול נהדר לא מצליחים להסתיר את כמות הבאגים וחוסר השיפור הגרפי שנעשה למשחק עבור הדור הנוכחי.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה