מורשת של גיבורים – סיקור לגיליון הראשון של Marvel Legacy

אנחנו קיבלנו את גיליון Marvel Legacy #1 מהחנות קומיקס וירקות שבתל אביב לסיקור ולראות האם האיתחול של חברת Marvel שווה את הזמן שלכם

חברת Marvel החליטה להביא את היקום שלה להתחלה חדשה עם Marvel Legacy, בו בזמן שהיא ממשיכה סיפורים קודמים מהשנים האחרונות, כמו קפטן אמריקה בתור סוכן הידרה, והחלטנו לראות אם יש למה לצפות עם הריצה החדשה של Marvel.

הקומיקס מתחיל בצורה מאוד חזקה עם מבט לתקופה פריהיסטורית ובה אנחנו רואים את הנוקמים של העבר- הפנתר השחור, Star Brand, Sorcerer Supreme, הפיניקס, גוסט ריידר, איירון פיסט ואודין (אבא של ת'ור), בזמן שהם מגנים על כדור הארץ הפרמיטיבי מפני Celestiel, הם הורגים אותו וקוברים אותו, למרות שאודין מציע למסמר אותו לירח בתור אזהרה שאסור להתעסק עם כדור הארץ, אחד המשפטים המגניבים של החוברת (כל כך מגניב שלוקי חוזר עליו אחרי מספר עמודים).

אם יש דרך להתחיל מחדש ולמשוך קוראים חזרה, זו הדרך. אנחנו מקבלים מקבץ דמויות ממש מגניבות, שמבוססות על גיבורים מוכרים של Marvel ויש הגיון לקיומן בתקופה הזו, אנחנו יודעים שדני ראנד, גוסט ריידר, Star Brand, הפנתר השחור ודוקטור סטריינג' לא היו הראשונים מסוגם, אנחנו יודעים שהפיניקס הייתה בפונדקאים שונים במשך השנים ואנחנו יודעים שאודין הוא בן אלמוות, כך שזה הגיוני לראות את כל הדמויות האלו כשהעולם היה עדיין מאוד צעיר.

לצערי הרב, אנחנו לא נשארים עם הדמויות האפיות האלו וחוזרים לזמן המודרני, בו אנחנו רואים את גוסט ריידר של היום נמשך מסיבה מסוימת ל-Celestiel הקבור ו-Star Brand מנסה לעצור אותו ומיד אחרי זה אנחנו רואים את הנוקמים של היום במאבק נגד ענקי קרח שלוקי שלח כדי להשיג את אחד מאבני הנצח. זו דרך נחמדה מצד הכותבים ב-Marvel להראות לנו שהם לא שוכחים את כל מה שקרה בשנים האחרונות עם כל הריצות המרכזיות שלהם, אבל גם לא שוכחים את המקור של דמויות אלו.

שאר הגיליון מתעסק בעיקר עם הדור הנוכחי של הגיבורים כמו Ironheart ודדפול שמתעסקים בשלהם ומדברים על האירועים האחרונים שקרו בגיליונות של Marvel, כמו חזרתו של סטיב רוג'רס המקורי ודדפול כפושע מבוקש. אבל אז אנחנו מקבלים ארבע דמויות שעושות את חזרתן הגדולה (באופן מאוד מעודן) לדפי הקומיקס הצבעוניים וחושבים על המורשת שהם ישאירו מאחור- קפטן אמריקה יושב בדיינר ומהרהר על איך הוא הולך לנקות את התדמית שלו אחרי כל הבלאגן שהשאירו היידרה מאחור, בן גרים (The Thing) וג'וני סטורם (The Human Torch) מדברים על המורשת שלהם והאם מישהו יזכור אותם, שמרגיש כמו רמיזה לאיך שהם נשכחו בעולם הקולנועי של Marvel ודפי הקומיקס בשנים האחרונות, וחזרתו האייקונית של שותה הבירה האהוב עלינו, לוגן, אחרי שבקע מהאדמנטיום שעטף אותו.

אני חושב שזה נהדר ש-Marvel החליטה להתרכז בריצה זו על רעיון המורשת של הגיבורים, זה מרגיש כאילו החברה הקשיבה למעריצים והיא מנסה לתת כבוד למורשת של גיבורי על ותיקים כמו קפטן אמריקה, ובו בזמן, לאפשר לגיבורים חדשים ליצור את המורשת שלהם, כמו Ironheart. זה נושא מצוין שמשלב את החדש ואת הישן, ושכולנו יכולים להתחבר אליו. למרות זאת, הכתיבה התחילה להראות סימנים מדאיגים עם מעורבותם של לוקי, שומרי הגלקסיה, אבני הנצח והנוקמים החדשים והישנים, זה מתחיל להרגיש כמו עלילה מסובכת מדי כמו Civil War 2, שעלולה לפגוע במבנה הכללי של הסיפור.

מה שכן, האיורים פשוט מצוינים ומאוד מחזקים את העלילה והדיאלוג הנהדר. כל הצבעים והעיצובים פשוט מתאימים- הרגע שבו קפטן אמריקה בדיינר מרגיש קלאסי, בזמן שהרגע של ארבעת המופלאים מרגיש מאוד מעודן ומאוד מחמיא לדרמה של המילים של ג'וני ובן, והעיצוב של הנוקמים מתקופת האבן פשוט נהדר, אתם יודעים את מי הם מייצגים, אבל בו בזמן רואים כמה הם עתיקים. הציורים ב-Marvel Legacy #1, כמצופה מחוברת ראשונה בסיפור גדול יותר של Marvel,  הם פשוט מדהימים.

סיכום:

Marvel Legacy #1 מרגיש כמו טריילר למה שהולך להגיע, שזה טוב וגם רע- אנחנו מקבלים מספר רגעים אפים שגורמים לנו לרצות לראות מה הולך לקרות ולראות עוד מהנוקמים הפרי-היסטורים, אבל אנחנו גם מקבלים מספר רגעים רנדומלים (כמו דדפול, שרנדומלי בכל קומיקס שהוא מופיע), שמרגישים פשוט חסרי טעם בתמונה הגדולה ש-Marvel Legacy מתכנן עבורנו. למרות זאת, הגיליון הראשון משאיר אותנו עם הרבה רגעים בלתי נשכחים ועם תחושת נוסטלגיה.

Marvel Legacy #1

איורים - 9
דיאלוג - 8
עלילה - 7.5

8.2

מעולה

Marvel Legacy #1 היא חוברת ראשונה נהדרת לתחילת הריצה, עם ציורים יפיפיים ודיאלוג מצוין. החוברת נתנה לנו מספר רגעים אייקונים ומציגה מספר אפשרויות לכיוון העלילה, חלקם טובים וחלקם נראים מורכבים מדי, בוא נקווה ש-Marvel תשמור על זה פשוט ומבדר.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה