חברת Marvel תובעת את יוצרי הקומיקס המקוריים

נראה שחברת Marvel חזרה להאבק על זכויותיה על דמויות הקומיקס האהובות

סטודיו Marvel, ענק הקולנוע שהביא לנו עשרות סרטי גיבורים איכותיים ואהובים, מהווה ככל הנראה את הנכס החשוב ביותר עבור חברת Disney. אבל לפני שכל גיבורי העל האהובים איירון-מן, ת'ור, ספיידרמן ודוקטור סטריינג' היו על המסך הגדול, הם כמובן היו בדפי הקומיקס שיצרו אנשים כמו סטיב דיטקו, ג'ין קולאן וכמובן סטן לי. עד שכמובן Marvel לקחה עליהם בעלות תחת המותג שלה ולקחה אותם למסך הגדול כמה עשרות שנים אחר כך. כעת נראה, שבעלות זו נמצאת בסכנה.

הצאצאים של שלושת היוצרים שציינתי (לי, קולאן ודיטקו) לצד היוצר של האלמנה השחורה דון ריקו, הגישו דרישה לסיום זכויות היוצרים של Marvel, כחלק מזכויותיהם לסיים זכויות יוצרים של הדמויות שלהם ולקחת בעלות בלעדית על יצירות של דמותם, אחרי שהיו בשימוש מספר שנים מסוים במפרסמים גדולים.

כעת חברת Disney ו-Marvel הגישו נגדם תלונה נגדית, ספציפית נגד דון ריקו, לארי ליבר, דון הק, פטריק דיטקו וקית דתוויילר, היות ואם התובעים יזכו, חברת Disney תצטרך להתחלק בזכויות אלו איתם, כמו כן את כל הרווחים המסיבים שלה מזכויות אלו.

נעדכן שיתפרסם הסדר כלשהו בין הצדדים או שהמקרה יגיע לבית המשפט.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה