משיח עונה שניה – ביקורת פרקים 1+2-"רוצים עוד חתיכה ממשיח"

משיח כובש המסכים (שלנו בבית)

"משיח" הגיע לתודעתנו לראשונה בסדרת סרטונים שפורסמה ביוטיוב וזכתה לקבל אתחול לעונה מלאה ומעולה שראינו. הסדרה עוסקת במשיח, מנהל אורחן כושל במועצה המקומית "גוש אשכול" שמנסה לטפס בחזרה לפסגת הבמה. משיח, היא ללא ספק אחת הדמויות הגאוניות שראינו על המסכים, יש לה חוש הומור מפולפל שכל הבעת פנים שלה ומשפט שהיא אומרת, בסגנון דיבורה הייחודי והמעט גס (שמזכיר את מירי מ"אחד העם 101") גורם לקהל להתפקע מצחוק. הדמות מעוצבת ברוח שנות השמונים וחסרת מודעות עצמית באופן מובהק. יותר מזה, משחקו של אודי כגן ראוי לשבח וללא ספק הופך את הסדרה לאהובה כל כך.

ישנן דמויות בולטות בעלילה כגון: זיו (עמית איצקר) – קלידן ויד ימינו של משיח, שמערכת היחסים בין השניים משעשעת אך דוחקת אותו לצד, מירב (דנה איבגי) – טבחית שבהמשך ממונה למנהלת המטבח, ארמונד מנחם-סיוון (אבי קושניר) – אחראי מלאי המקפיאים של האורחן, טניה (נטשה מנור) – מנקה ובהמשך מנהלת מערכת יחסים עם ארמונד. כל אלו שחקנים מובחרים בתעשייה, אך למרות זאת "משיח" היא אחת מהסדרות בהן הדמות הראשית היא העליונה על השאר וממנפת את הסדרה. בביקורת זו, אפרט על העונה השניה ביחס לעונה הראשונה שהציבה רף מאוד גבוה ותגלו: מה מצפה לכם?

משיח- מעבר לשיא?

העונה השניה מתחברת לאירועים של העונה הראשונה, בכך שאנו רואים את מירב מתנהלת עם ההיריון השני שלה. ניכר כי הסדרה בחרה לחלוק את אור הזרקורים עם עוד דמויות על חשבון הופעת משיח, בהן מירב וארמונד. דמויות חביבות אבל לא דמויות שבסדרת קומדיה כדאי להתמקד בהן יותר מדי, כי הן לא מספיק מצחיקות כמו משיח. מירב היא לא דמות מאוד קומית, לעומת ארמונד שכן מצליח להצחיק אותנו במספר סצינות, בשל היותו אדם זקן שמתנהג בצורה לא שגרתית. הסדרה ללא ספק תהיה בסכנה אם משיח לא יתפוס יותר מקום ביתר הפרקים, כי הוא הסיבה המרכזית לאהבת הסדרה הזאת.

העלילה אכן ממשיכה את מסלולה בצורה נכונה, אבל היא תפלה, לא מאוד מצחיקה ובמיוחד לא מבריקה כמו העונה הראשונה. היא לוקה בחסר בעיקר בגלל היעדר נוכחותו של משיח וגם זיו שמספק רגעים משעשעים. מלבד זאת הדיאלוגים משעממים וגם ההתקדמות איטית ולא סוחפת. השירים שאיתם הופיע משיח היו מצחיקים פשוט בגלל חוסר המודעות של משיח, ולא כי הם קולעים בדיוק לסצנה או כי יש סיפור כלשהו מאחוריהם. בעונה הראשונה היו מספר שירים מקוריים שהיו מצחיקים במיוחד וגם גרמו לקהל לצלול לעלילה בצורה זורמת וכיפית. ההתקדמות האיטית בעונה השניה בולטת בכניסה הרדומה מאוד והלא חגיגית כיאה לפתיחת עונה שניה. בעונה הראשונה הרגשתי שהייתה התלהבות סביב הדמות הראשית, שהוא דמות גרנדיוזית עם עבר, שירים ותהילה זמנית והרבה נשבו בקסמו.

סיכום

כפי שציינתי, העונה השניה מותירה רושם מאוד עייף ומתאמץ להצחיק. דבר שחבל, לאור ההצלחה האדירה של העונה הראשונה ודמות שהיא ללא ספק מבריקה ומקורית. לא אספיילר לכם, אבל אגיד שהפרק השני היה יותר טוב מהראשון, אבל עדיין לא טוב במיוחד. הפרק השני, על אף כישלונו יגרום למעריצי "משיח" להרגיש מעט אופטימיים. העונה השניה מאכזבת בעיקר מכיוון שהיא לא משקפת את יכולות המשחק המרשימות של אודי כגן, דמותו חסרה וחוש ההומור הנדיר דעך. העונה השניה נראתה לי סתמית, ילדותית ומורידה הילוך. אני מקווה שהפרקים הבאים יצליחו להשתפר ולהחזיר לנו את משיח במלוא תפארתו.

פרקי העונה השניה של "משיח" זמינים לצפייה בסלקום tv והסדרה תשודר בקשת 12

 

משיח עונה 2

עלילה - 8
פס-קול - 6
משחק ושחקנים - 7
הופעת משיח - 5

6.5

מאכזב

התחלה איטית ומאכזבת, אפשר רק לקוות לשיפור בפרקים הבאים

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה