מה לעשות עם הפסקת התמיכה של חברת מיקרוסופט באקס פיי

מערכת ההפעלה ווינדוס XP היא אחת המערכת הפעלה הבולטות בשוק. המערכת שמהווה עד היום כשליש מכל המחשבים בעולם נחשבת לאמינה והאיכותית ביותר שיצאה עד היום ( קצת מוזר לא ? ) לפני ימים מספר כל המחשבים שלהם מערכת ההפעלה XP קיבלו הודעה על הפסקת פעילות.

מתחילת חודש אפריל מקבלים אחד אחד כל משתמשי חלונות XP הודעה המדווחת על אי מתן שירות מהתאריך ה-08/04/2014. השמעות הראשית של ההודעה היא ביטול העדכונים החדשים למערכת ההפעלה, ביטול השירות ועדכוני האבטחה הכל כך חשובים, שבזה נגע עוד מעט.
חברת מיקרוסופט יפסיקו לתמוך טלפונית בחינם ובתשלום עבור משתמשים בתוכנה מסוג זה.
כל החומרה החדשה בעיקר לוחות אם שיצאו לאחר תאריך זה יפסיקו לתמוך במערכת הפעלה מסוג Wibdows XP.
תוכנות צד שלישי, כדוגמאת חברת אדובי, נורטון וכו', יפסיקו את התמיכה של התוכנות שלהם במערכת ההפעלה

המשמעות המשנית שאותה יודעי דבר מספרים, מיקרוסופט מנסה להעביר את משתמשי מערכת ההפעלה חלונות XP לחלונות 8, הרי סיפרנו לכם שמספר המשתמשים של מערכת ההפעלה XP או כמעט שווה ערך לחלונות 8, מיקרוסופט אכן צריכה אותם.

הודעת ביטול התמיכה ב-XP כפי שהופיעה אצל המשתמשים
הודעת ביטול התמיכה ב-XP כפי שהופיעה אצל המשתמשים

בנושא הזה קיימות הרבה השערות ברשת, אחד הגדולות בהם שלדעתנו נכונות, מיקרוסופט משחררת שגיאות, וירוסים וכל דבר שיכול להפריע לשימוש הסביר של מערכת ההפעלה חלונות XP על מנת שמשתמשיה באמת יעברו לדורות הבאים של חלונות ( 8 או 7 ).
אחד הסיבות שפרסמה מיקרוסופט את ההודעה לכל משתמשיה, השמועות על הוצאת מערכת הפעלה Windows 9 והשמועות שחלונות 8 עדיין לא עומדת בציפיות החברה.

המלצות אבטחה לשימוש במערכת ההפעלה חלונות XP לאחר התאריך המייוחל, הינה מספר שלבים שיגרמו לכם אולי להמשיך להשתמש ב-XP.

1. הדבר הראשון שעליכם לעשות, אם אתם עדיין לא עושים זאת, הוא גיבוי. גיבוי הוא כלי יעיל למדי נגד מגוון של פעולות האקינג או השחתת קבצי מחשב על ידי וירוסים. למרות שמומלץ תמיד לעשות גיבוי תקופתי לקבצים שלכם, ללא קשר למערכת הפעלה בה אתם משתמשים, הרי ששימוש במערכת ההפעלה XP לאחר השמיני באפריל מיד שמה אתכם בסיכון גבוה יותר, וגיבוי הקבצים שלכם עלול להיות קריטי מתמיד.

2. הדבר הבא שעליכם לעשות הוא לוודא שמערכת ההפעלה שלכם מעודכנת. למרות שהחל מהשמיני לאפריל מיקרוסופט תפסיק לייצר עדכונים חדשים ל XP, כל העדכונים הישנים עדיין יהיו זמינים ועליכם להתקין אותם. דבר זה נכון גם למנהל התקנים (מנהל התקנים זו תוכנה שמאפשרת למערכת ההפעלה לתקשר עם סוגים שונים של חומרה). עדכונים למנהל ההתקנים ניתן למצוא באתר של יצרנית המחשב שברשותכם או באתר עדכוני התוכנה של מיקרוסופט.

3. בנוסף לעדכון מערכת ההפעלה ומנהלי ההתקנים, עליכם גם לוודא ששאר התוכנות על המחשב שלכם מעודכנות. פושעי הסייבר מנצלים פרצות באפליקציות כמו Adobe Flash, Adobe Reader וכמובן תוכנת הג'אווה של Oracle לעיתים קרובות כדי להוציא אל הפועל מתקפות סייבר. שמירה על תוכנות מעודכנות היא חשובה בדיוק באותה מידה כמו שמירה על מערכת הפעלה מעודכנת. גם תוכנות אחרות שבהן אתם משתמשים, כמו תוכנות ה Office של מיקרוסופט, דפדפני האינטרנט שלכם וכו' חייבות גם הן להיות מעודכנות לגרסה העדכנית ביותר שזמינה.

4. אם המחשב עליו מותקן ה- XP לא חייב להיות מחובר לאינטרנט, נתקו אותו מהחיבור או נטרלו את הגישה לרשת כך שהוא יהיה מחובר רק לרשת פנימית שאינה מחוברת לאינטרנט. דבר זה יבטיח שאיומים שמקורם באינטרנט לא יוכלו לתקוף את המחשב ויהפוך את זה לקשה לתוקפים פוטנציאלים להוציא ממנו מידע.

5. ודאו שעל המחשב יש תוכנת אבטחה חזקה ומעודכנת. קיימות הרבה תוכנות אבטחה ל XP, ורוב יצרניות תוכנות האבטחה עדיין מחויבות לתמוך בלקוחותיהן, גם אם הם עדיין משתמשים ב- XP, בשנים הקרובות. מומלץ להשתמש בתוכנת אבטחה שמשלבת הגנה על סמך חתימות בנוסף להגנה מבוססת התנהגות של קבצים חשודים (הגנה יוריסטית) שכוללת חומת אש, יחד עם אלמנטים נוספים של הגנה כדי לפצות על המחסור בעדכוני תוכנה של מיקרוסופט.
תודה לערוץ 7 על המידע

למען הסר ספק, למרות עלויות יקרות של שדרוג למערכות ההפעלה החדשות מ-XP, מאוד מומלץ לבצע מעבר זה, בעיות אבטחה הם סיבה טובה לכך, תמיכה iשירות גם כן.
כמו כן, ברגע שנמצאת פריצת אבטחה על ידי האקרים, מיקרוסופט לא תבצע שום פעולה למנוע אותה, מה שאומר, שהאקרים שידועים בחיבתם לפרסום פריצותיהם, יפרסמו לכל דורש את הפריצת אבטחה. הזהרו!

כיום תוכלו להנות ממערכת הפעלה Windows 7 בעלות מינימלית, חלונות 8 גם היא לא יקרה מאוד.

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

8 תגובות

 1. באמת מבאס שמפסיקים את התמיכה, מה עם אלו שרכשו את המערכת XP כמוני..
  אבל אין מה לעשות צריך להתקדם.. וזו הדרך של החברות להגיד לכם להזיז את התחת מXP ותתפסו את 8…

  • גם אני כמוך. רכשתי תוכנת אקס פיי מקורית במיטב כספי ולפתע הם הםסיקו את התמיכה.
   שוב, רכשתי חלונות 8.. שאני מבסוט ממנה כל כך .. אני שואל שאלה.. בשוק יש לחשושים על חלונות 9? האם לדאוג-? להתבאס שלא חיכיתי???

   • הרי כמובן זה ברור יצא וינדוס חדש בעתיד…לחכות? לא תמיד שווה.
    אם המערכת האחרונה שהייתה בה הייתה XP כמובן שהיה רעיון טוב לעבור ל8.
    אם הייתה ב7, תמיד מומלץ לחכות ולשמוע מה אחרים אומרים ואולי ללכת להתנסות איתה טיפה לפני שאתה קונה.
    בכל מקרה עד שהם יוציאו את החדש ואם ממש תרצה לקנות (כי לדעתך זה שווה את זה) אז תקנה….
    לפי מה ש Microsoft אמרו, הם הולכים לשדרג את חלונות 8, כמו שיש עכשיו 8.1 אז בעתיד יהיה 8.2 וכו'.
    כמובן שהדבר לא מאומת ויכול להיות שהם פשוט יגשו ל9, אבל אני לא חושב…

 2. רגע… אם אני משתמש בXP ויש לי אני ויורס של מקאפיי זה לא מספיק טוב .!.
  איפה יש הורדה לחדש של מקרוסופט

 3. חבר שלי יכול להשיג לי VISTA זה שווה למול XP ?

  • תאמת ויסטה זה כישלון…
   אבל אם אתה רוצה לשדרג את יכול, זה נחמד הויסטה.
   אם אתה יכול לארגן 7 או 8 אז כמובן עדיף.

השאר\י תגובה