Might & Magic: Heroes 7 – סיקור המשחק המלא

אם יש משחק שהייתי שותף באופן אישי לכל שלב ושלב בפיתוח, הן בתור כתב והן בתור גיימר, זה Might & Magic: Heroes 7 שאם לומר את האמת – היה יחסית חדש לי. עברתי דרך שתי הבטות שהיו פתוחות לקהל השחקנים שהזמין את המשחק מראש, סיקרתי את גרסאת ה- Preview של המשחק רגע לפני יציאתו, כתבתי על כל דבר קטן שהוסיפו למשחק כאן באתר, ואם יש משהו שאין סיכוי שהייתי מוותר עליו, זה בסופו של דבר להניח את ידיי על המשחק המלא ולסקר אותו רק בשבילכם, קוראי האתר. אז מוכנים לצאת לדרך? Ivan Griffin מחכה!

Might & Magic: Heroes 7

מה שקרה עם המשחק הזה, מבחינתי לפחות, זה שמשלב לשלב היה שיפור זעיר בפונקציות שכבר היו קיימות, ומה שכבר נכנס למשחק נכנס טוב. האנימציות, מצב הסינגל פלייר, הקרבות, מערכת המשאבים, החיילים והמבנים, הכל היה טוב. חוץ מדבר אחד – מצב מרובה המשתתפים של המשחק. זה דבר שקצת חבל לי משום שהיה פשוט בלתי אפשרי להפעיל אותו בצורה רציפה וגם עם יציאת המשחק אני בספק רב לגבי היכולת של החברה לפתח לנו מצב מרובה משתתפים כמו שצריך.
אז בואו נתחיל לדבר על מה יש במשחק, מבחינה עלילתית, מבחינה גרפית, בסאונד וכמובן במשחקיות.

Might & Magic: Heroes 7

מכיוון שהעלילה היא חלק משמעותי ואני מאוד התחברתי אלייה, נתחיל דווקא ממנה. העלילה תתרחש הפעם 200 שנים לאחר אירועי ה- Shades of Darkness, אירועים אשר נכללו בתוך חבילת הרחבה למשחק Might & Magic: Heroes 6 ששמה הוא גם Shades of Darkness. בנוסף לכך סופר שהעלילה הוגדרה 10 שנים לאחר ההתנקשות בחייה של המלכה Maeve Falcon(רצח אשר מוסיף לטווחי הזמן כ100 שנים לפני אירועי Heroes of Might & Magic 5) שהייתה הקיסרית של "האימפריה הפלקונית הקדושה"(או באנגלית Holy Falcon Empire). הסיפור מדבר על Ivan Griffin, הדוכס שעומד בראש הדוכסות הגריפית(או באנגלית Griffin Duchy), במרדפו אחר הכתר לאחר הפירוק של ה- Falcon Empire, אבל על מנת לצלוח את המשימה עליו להתאגד עם עוד מספר בני ברית נוספים – כאלה שהעולם לא ראה לפני כן.

בגרסאת הפריוויו נפגשתי באופן אישי אך ורק עם תומאס, שנשלח לתקן גשר אבל מחליט שהוא לוקח פיקוד, ולאחר שאסף כמות של חיילים, הוא יוצא להילחם בממלכה האוייבת שהשמידה את הגשר. עכשיו, לאחר שכבר ראיתי את העלילה כולה ואת האפשרויות השונות אני יכול לומר שהעלילה מרתקת במיוחד ומעניינת מאוד, מאיפה שלא תתחילו, לאן שלא תבחרו ללכת – אתם תהיו סקרנים כל הזמן להמשיך ולשחק, זהו חלק מאוד חזק של המשחק ואני נהנתי ועדיין נהנה להמשיך כל הזמן קמפיינים שונים, שכל אחד והייחודיות שלו ביחס לסיפור המרכזי.

אז לאחר שהסברתי לכם קצת על העלילה – תוכנה ומידת העניין שהיא תייצר אצל חובבי הסדרה, אסביר לכם על המשחקיות, שהיא החלק המרכזי ביותר במשחק ללא שום ספק, בטח ובטח מכיוון שמדובר במשחק אסטרטגיה.

Might & Magic: Heroes 7

בגדול במשחקיות אין שינויים גרנדיוזיים ביחס למשחקים קודמים והיא כוללת את אותם קרבות שמדמים, אפילו במעט, מעין שחמט כזה, שעלייך להצטייד כמיטב יכולתך על מנת להגיע אליו מוכן. יש לך אפשרויות תזוזה הרבה פחות מוגבלות מבשחמט ושיטת המשחק כמובן שונה יותר. אז שחמט או לא, הקרבות מצויינים וכיפיים, ואם אתם רוצים לקבל את חווית הקרב במלוא עוצמתה לכו עכשיו לאפשרות ה- Duel במשחק, תמצאו לכם פרטנר, ותקרעו אותו בקרב עצום עם כמות חיילים אדירה לכל אחד משני הצדדים שמה שבאמת יכריע אותו תהיה הטקטיקה והאסטרטגיה. אבלגם הקרבות הקטנים במשחק מהנים ואני לא מתכוון להמעיט מערכם, משום שהם יקדמו אתכם לאורך מפת המשחק בעודכם דוהרים לעבר אוייביכם.

אבל כפי שבוודאי ידוע לכם, במשחק אסטרטגיה יש יותר מסתם קרבות, ואני אדבר על האפשרויות המרכזיות שקשורות לקרבות פחות עד שנתרחק מתחום הקרב במשחק לגמרי – נתחיל דווקא ממשהו שכן קשור וזו האפשרות החדשה במשחק – גלגל היכולות. ריכשו, על פי בחירתכם, יכולות שונות, שישרתו אתכם בקרב ומחוצה לו. רק תתדאגו לצבור נקודות כל הזמן כדי שתהיה אפשרות לשפר.
מעבר לכך מערכת הבנייה מצויינת, יש קשרים הגיוניים בין כל מבנה ומבנה ולאט לאט למדתי עד כמה חשוב הנושא הזה עד שבניתי כמעט בכל סיבוב, במטרה כמובן להגיע למבנים החזקים ביותר שיספקו לי חיילים אדירים במחירים מופקעים כמובן. אגב בשביל לתחזק את נושא הבניין. תדאגו לאסוף משאבים שאתם רואים בדרככם וכמובן לכבוש מכרות, מנסרות ומה לא. זה חובה לנושא הבנייה ונושא הבנייה הוא חובה לנושא הפיתוח וההישרדות.

האפשרויות שעומדות לרשותכם, בסופו של דבר, הן:
-קמפיינים.
-מצב סינגל פלייר עם מפות שונות וכמויות שונות של מתמודדים(ניתן לשחק גם ברשת במידה ותבחרו בכך מראש).
-קרבות יחידים אך גדולים במיוחד(ניתן לשחק מול המחשב ומול יריבים בזמן אמת).

Might & Magic: Heroes 7
אז עד כאן לגבי המשחקיות. ומה בנושא הגרפיקה והשמע?
הגרפיקה עצמה נראית נהדרת יחסית לזה שמדובר במשחק אסטרטגיה. כל חיילי האוייב, גם בבגדים וגם בגוף, מושקעים מאוד ולכל דמות יש ייחודיות משלה, אין משהו שחוזר על עצמו במשחק וזה דבר מדהים. גם המבנים שתראו על המפה, וגם המפה עצמה, פשוט מושקעים מאוד והאנימציות הקטנות על פני המפה גם כן מוסיפים נדבך קטן ליופייה. הגיבורים אגב נבנו בצורה מרשימה מאוד, ואם להכליל, כל המודלים במשחק, באמת, בנויים בצורה יוצאת דופן ומכוסים על ידי טקסטורות איכותיות במיוחד, דבר שכיף לראות. אגב אם כבר מפה – אז גם המפות הקטנות של הקרב תוכננו היטב מבחינה גרפית ומפתחי המשחק דאגו שלא ישעמם לנו בעין במהלך הקרב כך שלא רק חיילי האוייב והחיילים שלנו ייחודיים ומרשימים במיוחד, אלא שגם המפה מושקעת והסלעים, העצים ובעצ, מה לא, שמונחים עלייה רק כמגנים עבור החיילים, בנויים בצורה טובה מאוד ולא ישעמם לכם לרגע בעין. הכל נראה טוב ובעיקר מרשים ומעניין. שאפו גדול בנושא הזה.

והסאונד? מדהים. בדומה למשחקי Sniper Elite, דואגים להכניס לנו כאן ב- Might & Magic: Heroes 7 את המוזיקה האפית והמדהימה כבר בשלב הקרדיטים המוקדמים עם עליית המשחק, כך שפשוט אין רגע משעמם, אני יכול להסתכל על סמלי החברות המפתחות לצלילי מוזיקה נהדרת שמכניסה אותי ישירות לאווירה קרבית. כמובן שיצרו עבור המשחק עצמו מוזיקה מעט שונה אבל לא פחות טובה – היא רגועה יותר, כך שאם שמעתם גם ממוזיקת הרקע בתפריטי המשחק ובקרדיטים וגם מן המוזיקה במשחק עצמו, סביר להניח שקיבלתם את האווירה המושלמת למשחק Might & Magic – תהיו קרביים, אך תשימו לב גם לדברים הפחות קרביים כמו בנייה ומשאבים, אף פעם אין יותר מידי מהם.
אגב המוזיקה הזו של המשחק היא אחת מאלו שאומרים עליהן שאפשר לשמוע אותן סתם כך, אפילו מחוץ למשחק, וזה דבר שהוא עילאי ולמען האמת לא יצא לי הרבה בחיי להיתקל במוזיקות כאלה אבל אם הפגישו אותי עם אחת כזאת כל שאני יכול לעשות זה להודות על כך ולהמליץ על זה גם לכם.

Might & Magic: Heroes 7

Might & Magic: Heroes 7 הוא משחק אסטרטגיה מצויין, שמשלב משחקיות, גרפיקה, סאונד וגם עלילה מעניינת. מה לעשות, לא כל התסריטאים הם מוכשרים אבל כאן באמת דאגו לכך שלא נתאכזב מהעניין הזה ושנוכל ליהנות ממנו בכל רגע. מומלץ בחום, אני אומר את זה בתור אחד שעבר הכל עם המשחק הזה.

Might & Magic: Heroes 7

עלילה - 8.5
משחקיות - 7
גרפיקה - 8
סאונד ושמע - 9.5

8.3

מעולה

User Rating: 4.3 ( 1 votes)

אודות Lidor

השאר\י תגובה