Minecraft Dungeons

“תן לו עם המכוש” – ביקורת המשחק Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons לוקח את אחד המשחקים המוצלחים ביותר בכל הזמנים לכיוון חדש ומעניין. ישבתי לבדוק את המשחק החדש ביקום של Minecraft

אם יש משחק מוצלח באמת בעולם הזה, זה ללא ספק יהיה Minecraft, שמכר נכון לרגע זה יותר מכ-200 מיליון עותקים מאז יציאת גרסת האלפא שלו אי שם בשנת 2009, ונחשב למשחק הנמכר ביותר בכל הזמנים (ויש אפילו סרט קולנוע שלו שנמצא בפיתוח). המשחק קצר את כל השבחים שאתם רק יכולים לחשוב עליהם, ונכון להיום מהווה אבן דרך משמעותית כמעט לכל שחקן שהוא. ישבתי לבדוק את Minecraft Dungeons, משחק חדש ביקום של Minecraft, המאפשר לשחקנים לחקור מבוכים ומפות גדולות בסגנון משחקי זחילת המבוכים.

כפי שציינתי ובניגוד מוחלט למשחקיות של Minecraft, ב-Dungeons אין שום זכר למנגנוני המשחקיות של המשחק המקורי. במשחק לא נקבל שום אלמנט הקשור בבנייה או ביצירה של דברים, והוא עוסק כולו בחקר המבוכים לצד איסוף ופיתוח דמות על ידי חפצים מוגדרים מראש.

נתחיל עם סיפור המשחק, כאשר הסיפור של Dungeons הוא אחד מסיפורי הרקע היותר משעממים ומיותרים ביותר שיצא לי להיתקל בהם. סיפור המשחק מספר על האילאג’ר, שהוא למעשה הכפרי (“Villager”) שאיבד את האות “V” לאחר שנודה מהקהילה בה הוא חי. האילאג’ר המנודה חוקר את העולם לבדו בכעס רב על כך שנודה מהכפר שלו, עד שהוא מוצא חפץ קסום המעניק לו כוחות. כעת הוא מנצל את כוחו לרעה, ואנחנו כ-“גיבורי העולם” נשלחים לעצור אותו.

הסיפור של המשחק כל כך שולי ומיותר שלא ממש הבנתי למה הוא שם. אין ספק שסיפור יכול להוסיף נדבך כלשהו של עומק למשחק עצמו, אבל בביצוע שקיבלנו ב-Dungeons אין שום סיבה מוצדקת לכך שיש למשחק הזה סיפור, מלבד הדחף לנסות וליצור עולם עמוק ורציני יותר וכן לקשר בין השלבים השונים של המשחק.

אבל הפגיעה הגדולה ביותר של סיפור המשחק היא העובדה שהוא משפיע באופן ישיר על אורך החיים של Dungeons. הסיפור של המשחק קצר, אפילו קצר מאוד. לא ייקח לכם יותר מכחמש שעות לסיים אותו, ולאחר חמש שעות אלה לא יישאר לכם יותר מידי מה לעשות מלבד לחזור ולחקור את המפות של המשחק שוב בדרגת קושי גבוהה יותר. אין ספק שיש אנשים שיצליחו לשאוב מהמשחק יותר מכחמש שעות, אבל באופן אישי המשחק מיצה את עצמו די מהר לאחר השלמת הסיפור.

Minecraft Dungeons

אם נשים את הסיפור בצד נקבל משחק זחילת מבוכים השואב את רוב האלמנטים שלו ממשחקי עבר באותו הסגנון, כאשר המרכזיים בהם הם ללא ספק Diablo, Torchlight ואפילו Left 4 Dead.

המשחק עצמו מונגש על ידי מפה ובה שלבי המשחק, כאשר בין כל שלב לשלב תחזרו לבסיס שלכם לטובת ניהול מחדש של החפצים שלכם, קניית חפצים חדשים ועוד.

כל שלב במשחק מציג אזור חקר שונה ומגוון, שזה ללא ספק אחד הדברים שהכי אהבתי ב-Dungeons. כל מפה שונה מאוד מקודמה, מה שהופך את חווית החקר לאיכותית ומהנה הרבה יותר. בכל מפה מסתתרות לא מעט תיבות וסודות, שיכולים בקלות להאריך את השהות שלכם בכל שלב במטרה לחשוף את כל הסודות שיש למפה להציע.

יחד עם זאת, בצורה שעדיין לא ברורה לי, מפות המשחק בנויות בצורה מעט מציקה. במקרים רבים בהם חקרתי את המפה בניסיון לחשוף את כל התיבות והסודות שלה, נתקלתי ביותר מידי פינות שנראו לי בקלות כמו פינות ששומרות בתוכן תיבה או סוד, אך בפועל מדובר בפינה שוממת של פיקסלים. כשזה קורה פעם או פעמיים זה עוד נסלח, אך כשהפינות חסרות המשמעות האלה קיימות בכל פנייה שנייה במפה, הן הופכות את חווית החקר להרבה יותר מעצבנת ולא מהנה.

מערכת הקרב ובניית הדמויות של המשחק מצוינת. בניגוד למשחקים רבים בסגנון, ב-Dungeons אין סוגי דמויות, מה שמאפשר לכם להשתמש באיזה חפץ שאתם רק רוצים ללא הגבלה.

כמות החפצים במשחק די גדולה ומגוונת, כאשר חפצים מסוימים יאפשרו לכם לרפא אתכם ואת חברי הצוות שלכם, וחפצים אחרים יספקו לכם כלי קרב חדשים.

ואם כבר מדברים על מערכת הקרב, מדובר במערכת די מהנה ואיכותית אם תשאלו אותי. המערכת המשחקיות מציגה יסודות בתר ושסף משובחים, כאשר המרכזי בניהם הוא לחימה פנים אל פנים ועל ידי חץ וקשת והתחמקות על ידי גלגול.

המשחק מציע מספר אויבים שונים, החל מהזומבים האייקונים, הקריפרים המוכרים ועד ליצורים חדשים וחזקים יותר שלא נראו עוד תחת העולם של Minecraft.

על כל הבסת אויב תקבלו נקודות ניסיון, שבסופו של דבר יעלו אתכם רמה. לצד עליית הרמה תקבלו נקודות שיאפשרו לכם לשפר את הנשקים והשריון שברשותכם. יש מספר נשקים במשחק, החל מחרבות פשוטות ועד לגרזנים ומקושים, לצד מספר סוגים של קשתות ושריונות. כל נשק במשחק מביא יכולת שונה למגרש, ויש דרגות לאיכות הנשקים שמוסיפה להם עוד יכולות.

בנוסף לנקודות הניסיון וההשקעה תקבלו אבני ברקת, המשמשים כמטבע המשחק. תוכלו לתת את האבנים שלכם לסוחרים שונים במחנה שלכם, שיספקו לכם חפצים חדשים או נשקים חדשים, בהתאם לרמת הדמות שלכם.

כל נשק מגיע עם מספר שדרוגים בהם ניתן להשקיע, הניתנים באופן אקראית לחלוטין לצד קבלת החפץ. לשמחתי הרבה במידה ותשקיעו מספר נקודות בחפץ אחד ובהמשך המשחק תקבלו חפץ חזק יותר ותרצו להשתמש בו, הריסה של החפץ המושקע שלכם תחזיר לכם את כל נקודות ההשקעה שהשקעתם על אותו הנשק, מה שהופך את חווית בניית הנשקים והדמות שלכם להרבה יותר קלילה וזורמת.

לצד הנשקים נקבל מספר לא קטן של חפצים, כאשר ניתן להשתמש בעד לשלושה חפצים בו זמנית, הניתנים להפעלה באמצעות לחיצת כפתור. החפצים מאפשרים לכם לבנות את הדמות שלכם בצורה שונה מאוד מדמות של חבר, מה שהופך את המשחק למגוון ובעל מספר לא קטן של אפשרויות בנייה ופיתוח דמות.

אחד הדברים עליהם שמו דגש רחב במשחק הוא היכולת לשחק במצב מרובה משתתפים. המשחק מאפשר לכם לחקור אותו באופן מלא יחד עם קבוצה של עד ארבעה שחקנים. חשוב לציין שאם תעשו זאת, המשחק ישלב את רמת הכוח שלכם לרמה אחת משותפת, דבר שיעלה את רמת הקושי של השלבים וישלח עליכם יותר אויבים. תוכלו לשחק עם חברים ברשת או על אותה הספה זה לצד זה.

בכל הקשור בגרפיקה ואנימציות אני חייב לציין שהופתעתי לטובה, כאשר המשחק מציג גרפיקה יפייפיה לצד אנימציות חלקות ומשובחות, והייתי שמח מאוד לראות את רמת הגרפיקה הזו מגיעה מתישהו ל-Minecraft המקורי. ללא ספק אחד הדברים שהכי אהבתי במשחק היא הגרפיקה שלו. גם הפסקול עושה עבודה נהדרת, והוא מציע מנגינות שמכניסות אתכם לאווירת המשחק המזכירות לכם בדיוק תחת איזה מותג אתם משחקים.

בסופו של דבר, Minecraft Dungeons הוא משחק מהנה למדי, אך נכון לרגע זה מדובר בחוויה מאוד קצרה של כחמש שעות בלבד, שאחריה לאו דווקא תרצו להמשיך ולחקור את מפות המשחק מחדש.. יחד עם זאת, מפתחת המשחק כבר הודיעה באופן רשמי כי היא מתכננת לשחרר בהמשך כשתי הרחבות חדשות, שיוסיפו עוד לא מעט תוכן למשחק, כך שזוהי בהחלט לא הייתה המילה האחרונה של Dungeons. אם אתם מחפשים משחק זחילת מבוכים איכותי ומהנה למשחק לבד או עם חברים, Minecraft Dungeons הוא ללא ספק אפשרות מצוינת ומהנה במיוחד, אך לאו דווקא האיכותית ביותר נכון לרגע זה.

*עותק לביקורת הובא על ידי בנדא מגנטיק.

Minecraft Dungeons

ציון סופי - 7

7

טוב

משחק קטן וחביב שבתקווה יהפוך לגדול יותר בעתיד.

User Rating: 4.1 ( 1 votes)

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה