corona - קורונה וירוס

לקוף הזה חסרות כמה בננות – ביקורת המשחק Monkey King: Hero is Back

האם Monkey King: Hero is Back מצליח להיות טוב או שמא מדובר בעוד משחק בינוני שרק מבוסס על סרט?

משחקים המבוססים על סרטים נוטים להתחלק לשתי קטגוריות – בינוניים או גרועים. בשנת 2015 יצא סרט האנימציה הסיני Monkey King המתרכז בסון ווקונג, אל הקופים המיתולוגי. לאחר ארבע שנים אנו זוכים לקבל משחק המבוסס על הסרט ועל דמותו של האל.

כששמעתי שהולך לצאת משחק המבוסס על האגדה הזאת, מי שהווה את ההשראה הכמעט בלעדית לדמותו של גוקו ממותג Dragon Ball, עניין אותי האם המשחק יגרום לי להכיר מעט את המיתולוגיה של הדמות ומה הפך אותו לסמל פופולרי בתרבות ובמיתולוגיה הסינית.

סיפור

הסיפור של המשחק מתחיל באגדה על סון ווקונג, אל הקופים שהיה אחראי על השמירה על השקט השלווה בין עולם האלים לעולם בני האדם. אבל לאחר שהרגיז את בודהה, הלה כלא אותו בתוך קרחון קרח ולקח ממנו את כל כוחותיו. חמש מאות שנים לאחר שהוקפא, סון ווקונג מופשר על ידי נער צעיר שנכנס בטעות למערה בה הוא שכן. לאחר שהביס את המפלצות אשר רדפו אחר הנער, סון מצטרף לנער למסע על מנת שהאלים יסלחו לו ולהשיב לעצמו את כוחותיו.

על פניו הסיפור הוא סיפור אגדות סטנדרטי ככל שניתן לעלות על הדעת, ולמען האמת הוא לא מתפתח מעבר לכך. לאורך המשחק לא תמצאו נקודות מפנה שידהימו אתכם או יגרמו לכם להלם. חבל שהסיפור הוא כה פשטני.

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק אמנם כן נראית טוב מאוד וכמה מהנופים אכן מרהיבים, אך כמעט כל עיצוב המפלצות נשאר זהה. הגרפיקה הרגישה לי כמו משחק שיכול להתאים בדיוק בין דור הקונסולות הקודם לנוכחי – לא מרהיבה ועוצרת נשימה כמו בלא מעט משחקים מודרניים, אבל גם לא נוראית ובלתי נסבלת.

סאונד וצלילים

אחד הדברים הפחות חזקים המשחק הוא הסאונד והצלילים שלו. קטעי המוזיקה אכן בעלי לחן קליט שיכניס אתכם לאווירה של אגדה סינית עתיקה מלפני אלפי שנים. מה שבאמת גורע מהחוויה הוא הדיבוב ותנועות השפתיים של הדמויות. את המשחק שיחקתי בדיבוב ליפנית, ונראה שהקולות פשוט לא תאמו את תנועות השפתיים, והיו אף מקרים בהם הדיבוב הופיע רק אחריהן. גם כשניסיתי להחליף את שפה לדיבוב לאנגלית הבעיה נשארה. די מאכזב.

משחקיות

אם הסאונד הוא אחד הדברים הפחות טובים של המשחק, אזי שהמשחקיות היא בהחלט מהצדדים החלשים שלו.
הסיפור של המשחק גורם לנו לחשוב ולצפות שסון ווקונג יגדל במהלך המסע שלו וילמד לשלוט בכוחותיו או ילמד מהלכים חדשים, מה שבפועל קורה, אבל נעשה בצורה כל כך לא מספקת.

לאורך המשחק תמצאו את עצמכם מטיילים ברחבי העולם בזמן שאתם מביסים מפלצות, לומדים מדי פעם קסמים חדשים וזהו. חלק גדול מאוד מהזמן תמצאו את עצמכם בכלל בקטעי מעבר שבהם פשוט תלכו ותלכו ותלכו עם המון דיבורים ברקע מבלי שיהיה שום דבר מרגש או אינטרקטיבי שתוכלו לעשות. הדפוס המאוד חזרתי הזה של משחק נמאס עליי בשלב מסוים. גם כשתגיעו לקרבות הבוסים, תגלו שהם בסך הכל עוד מפלצת טיפה יותר חזקה שתביסו עם קצת קסמים ובעיטות. המשחקיות בהחלט מרגישה כמו משהו שמתאים למשחק מדור הקונסולות הקודם או אפילו שני דורות אחורה. חזרתית ומאוסה בשלב מסוים.

סיכום

Monkey King: Hero is back הוא פשוט משחק משעמם. הסיפור שלו מתחיל בצורה שעשויה לעניין אתכם מעט בעולם המיתולוגי המהודר של סון ווקונג, אך במהרה מאוד תגלו שהמשחק פשוט חוזר על עצמו שוב ושוב. קטעי הפעולה לא הרשימו אותי במיוחד, וקטעי המעבר בהם ישנו דיבור על העלילה והמתרחש פשוט ארוכים ומייגעים.

יכול מאוד להיות שאם המשחק היה יוצא לפני שני דורות של קונסולות, או אפילו בדור הקודם, הוא יכל להיחשב משחק טוב. אבל לאחר שהתרגלתי כבר למשחקים מעט יותר מתוחכמים בדור הקונסולות הנוכחי, כאלה שבאמת גרמו לי לרצות להמשיך ולגלות את כל עולם המשחק, Monkey King: Hero is back הוא פשוט משחק חזרתי וסביר.

Monkey King: Hero is Back זמין כעת לקונסולת ה-PlayStation 4 ולמחשב האישי.

Monkey King: Hero is Back

סיפור - 7
משחקיות - 4.5
סאונד וצלילים - 5
גרפיקה - 8

6.1

סביר

אם היה יוצא לדור הקונסולות הקודם או שני דורות אחורה, ייתכן שהיה יותר זכור. היום הוא פשוט חזרתי וסביר

User Rating: Be the first one !

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *