סיקור של חודש מאי בעולם הקומיקס

חודש מאי הגיע לסיומו ואיתו אנחנו נותנים לכם סיכום לכל מה שקרה בדפי הקומיקס

חודש מאי תמיד נחשב לאחד החודשים הכי חשובים בעולם הקומיקס, בעיקר בגלל יום הקומיקס החינמי שנכחנו בו וסיקרנו עבורכם. אבל חוץ מיום הקומיקס, נחשפנו להרבה אירועים וחדשות מ-Marvel ו-DC, אז החלטנו לרכז עבורכם את כל מה ששמענו וראינו.

קפטן אמריקה ממשיך לשבור לנו את הלב

במקום לפרק את כל הדברים הנוראים שקפטן אמריקה החדש עשה החודש למספר חלקים, החלטנו לרכז לכם את כל הזוהמה שהמעריץ מספר אחד של הידרה עשה החודש.

תחילה קיבלנו את האיחוד של הנוקמים, הפעם תחת פיקודו של קפטן הידרה, על מנת לחסל מפלצת ענק שמאיימת על העיר, שהוביל בסופו של דבר למראה המזעזע של ת'ור, Scarlet Witch, Vision, דדפול, Taskmaster, אנט-מן ו-Superior Octopus מכים למוות מפלצת ברחוב שמתחננת לרחמים.

המעשה ה"הירואי" הבא של הקפטן ואחד המזעזעים, הוא כאשר הפטיש של ת'ור הייתה חופשיה מידיו של אל הברק והקפטן החליט להוסיף כלי נשק חדש לאוסף שלו. אם עוד לא התעצבנתם מבגידתו של הקפטן, על בטוח תתעצבנו מזה, כי האירוע הזה פשוט זורק מהחלון את החוק הבסיסי של מיולניר, רק מי שראוי יכול להחזיק אותה. זה נכון שהקפטן פעם היה ראוי להשתמש בפטיש בגלל שהוא איש מכובד עם לב טהור, אבל גרסה זו של הקפטן בגדה בחברים שלה והרגה מאות אנשים, וכעת גם מחזיקה בפטיש האגדי של ת'ור. אם לא חשבתם שהגיבורים של Marvel בצרות, אתם בטח חושבים זאת עכשיו.

קפטן אמריקה ממשיך להראות למה הוא הבן אדם הכי נבזה בעולם הקומיקס של היום עם ראיון טלוויזיוני בו הוא נשאל על דעתו על ה-Inhumans והוא בצורה הכי נאצית שאפשר, מסביר ש-Inhumans לא זכאים ליחס אנושי אבל עדיין מקבלים זאת בתאי המאסר. כל זאת שקר כמובן ואנחנו מקבלים תמונות מזעזעות של ניתוחים ומאסר לא הומני של זן ה-Inhumans. נראה ש-Marvel החליטו שאם אנשים ישנאו את קפטן אמריקה החדש, הם ישנאו אותו כמו היטלר.

לבסוף, ננסה לסיים על טון קצת חיובי וזו תלבושת ההידרה של הקפטן. בפוסטר פרסום חדש מ-Marvel לגליון 10# של Secret Empire, אנחנו רואים את סטיב רוג'רס לובש את שריון ההידרה החדש שלו מעל ערמה של גיבורי על שנפלו לרגליו. למרות ששריון זה מייצג את כל הרוע בעולם, אנחנו חייבים להגיד שהוא נראה די מגניב, אבל חבל שהם לא החליפו את ה-A על הקסדה שלו ב-H, רק בשביל להדגיש שהוא מייצג את הידרה עכשיו ולא אמריקה, אבל אולי אלו רמזים לנאמנותו האמיתית? נגלה בהמשך.

אז בחודש אחד הקפטן הצליח להשחיט את הנוקמים, הפטיש של ת'ור, לכלוא את ה-Inhumans כמו חיות ולסדר לעצמו שריון חדש ונוצץ. אני חושב שאני מדבר עבור כולם כשאני אומר שאנחנו לא רוצים לראות מה יקרה בחודש יוני.

ברוק חוזר בתור Venom

אחרי קרב איתני בין פרייס, הפונדקאי החדש של החייזר השחור, לבין העקרב וספיידרמן, Venom החדש נמלט על מסוק של FBI והשאיר את ספיידרמן להקים צוות אנטי-סימביוט שכלל את אדי ברוק.

התוכנית לעצור את Venom הייתה פשוטה, ספיידרמן ישכנע את הסימביוט שהוא רוצה להתאחד עימו שוב וברגע שיתנתק מגופו של פרייס, ה-FBI יחד עם ברוק ישתמשו בנשקים קוליים ויאחסנו את הסימביוט בבידוד.

התוכנית עבדה אבל מה שספיידרמן לא ציפה שיקרה זה שברוק ינטרל את אחד הסוכנים לאחר מכן ויתאחד עם החייזר הטפיל השחור בשביל להפוך ל-Venom המקורי והאהוב. אפשר להגיד שמצפה לנו עלילה מעוד מעניינת בגיליון הבא של Venom.

Marvel מצטרפת ל-ComiXology Unlimited

שירות הקריאת קומיקס של Amazon רץ מאז 2013 וכולל מעל 100 אלף גיליונות קומיקס, רומנים גרפים ומנגות לקריאה, ובשנה שעברה נפתח המנוי החודשי שנקרא Unlimited שמאפשר גישה לכל החומר במספר פלטפורמות שונות כמו אנדרואיד, IOS והמחשב.

כעת, מנהל ComiXology, דיויד סטיינברגר, הכריז כי Marvel מצרפת לשירות מספר כותרים נבחרים כמו: ג'סיקה ג'ונס, ספיידרמן, הפנתר השחור, שומרי הגלקסיה וסדרות אהובות ביקום מלחמת הכוכבים. בנוסף, אוגדים כמו Civil War גם יהיו זמינים בשירות החדש.

זה תמיד נחמד לראות את Marvel נותנים גישה לקומיקסים שלהם בפלטפורמות נוספות ובשירותים שונים, מנויי ComiXology על בטוח מאושרים מחדשות אלו.

סדרת קומיקס חדשה בכיכובו של Nightwing

בסדרה חדשה של Nightwing, דיק גרייסון מגיע לעתיד של היקום של DC, אבל לא כדי להציל אותו, אלא להעלים לגמרי את כל כוחות העל שבעולם באישור הממשלה. הסדרה החדשה בשם Nightwing: The First Order, שמה את הגיבור הצעיר בראש צבא של חיילים מוכשרים שאומנו לחסל ולעצור כל גיבור או נבל עם כוחות על. הנה התקציר לסדרת הקומיקס החדשה:

Nightwing: The New Order הוא הסיפור של עולם עתידני ללא "כלי נשק" – בו כוחות על חוסלו או הוצאו מחוץ לחוק. האיש האחראי לכך? לא אחר מאשר דיק גרייסון, הידוע גם בתור Nightwing, עכשיו המנהיג של יחידה ממשלתית שנקראת ה-Crusaders שאחראים על לצוד את שארית הגיבורים. אבל כאשר מתרחשים אירועים שמפנים את ה-Crusaders נגד משפחתו של גרייסון, הגיבור שנודע כרובין לשעבר חייב להאבק יחד עם האנשים שהוא צד שנים נגד המערכת שהוא עזר ליצור.

האומנות של הקומיקס נראת מאוד מגניב והרעיון נשמע די מעניין, בין אם הקוראים יאמינו למניעים של דיק, תלוי לגמרי באיכות הכתיבה של הסדרה.

קומיקסים חדשים של מלחמת הכוכבים

מייס וינדו, אחד מאבירי הג'די החזקים בהיסטוריה של מלחמת הכוכבים מקבל קומיקס משלו ויהיה באורך חמישה גליונות. הקומיקס החדש מבית Marvel ישים את הג'די בתחילת מלחמת המשובטים ומיד אחרי הפרק השני בסדרת מלחמת הכוכבים. הנה תקציר:

מעל 1000 דורות, הג'די היו שומרי השלום בגלקסיה…אבל עכשיו, בשחר של מלחמת המשובטים, הם מוצאים את עצמם בתפקיד חדש: גנרלים בצבא של הרפובליקה. בזמן שמייס וינדו, אחד הלוחמים הכי גדולים של הג'די, מנהיג יחידה קטנה של אבירי ג'די אל הקרב, הג'די צריכים לקבל את תפקידם החדש, או להעלם לנצח אל תוך האלימות הסובבת אותם.

למרות שזה יהיה כיף לראות שוב את סמואל ל. ג'קסון עם חרב אור סגולה מחסל צבאות של רובוטים, העלילה של הקומיקס נשמעת די גנרית ומשעממת. במקום להתרכז בשלב בהיסטוריית הג'די בו ראינו את שומרי השלום כבר בעשרות קומיקסים וסדרות מצוירות, הקומיקס יכל להתרכז באביר הג'די בצעירותו או איזושהי הרפתקה בודדת וקשוחה.

לפחות קומיקס אחר ככל הנראה ייתן לנו משהו חדש וכיפי, וזה גיליון קומיקס חדש בשם Cassian & K-2SO. קומיקס שמציג איך שני המורדים האהובים מ"רוג אחד: סיפור מלחמת הכוכבים" הכירו בזמן שהם נלחמים עבור המחתרת ונכנסים להרבה צרות.

אחרי שראינו את קסיאן, מורד קשוח שרוצח בדם קר, ואת האנדרואיד הסציני K-2SO יחדיו, פשוט התאהבנו בהם בסרט וזה יהיה נהדר לראות את הסיפור של השניים וקצת ללמוד על הדמויות האלו שזכינו להכיר לזמן מאוד קצר.

הקומיקס החדש שנקרא Star Wars: Rogue One – Cassian & K-2SO נראה ונשמע די מגניב, ואם יצליח אז אולי יפתח את הדלת לסדרה שלמה עבור הצמד.

לסיכום

היו לא מעט אירועים מסיבים בעולם הקומיקס של חודש מאי. למרות שנראה ש-Marvel היו בכותרות כל החודש, ב-DC קרו הרבה דברים מדהימים בריצות הנוכחיות של Flash ו-Batman שפשוט לא רצינו לעשות לכם ספוילרים פה, אז במקרה ועוד לא יצא לכם להתעדכן, אנחנו מציעים שתלכו לקרוא כי אפשר להגיד בלב שלם שזו אחת הריצות הכי טובות של DC בשנים האחרונות.

אנחנו בינתיים נשמח להמשיך לעדכן אתכם כל חודש על מה קורה בעולם הקומיקס ותמיד תזכרו, זה לא קיר רביעי אם דדפול לא יכול לשבור אותו.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה