Mortal Kombat 11

ברוכים הבאים לגיהנום – ביקורת הדמות ספון ב-Mortal Kombat 11

האם ספון הוא תוספת ראויה ל-Mortal Kombat 11?

אם יש משהו שכולנו אוהבים במשחקי מכות זה את האקסטרה אלימות, ובכל פעם שאנו מקבלים ממנה תוספת גדושה אז בכלל – כיף, ואם היא שייכת לעולם הקומיקס אז בכלל תענוג. מהנקודה הזאת יצאו מפתחי המשחק Mortal Kombat 11 והגישו לנו את אחת הדמויות היותר אלימות – ספון. השאלה אם הוא מספק את הסחורה וממטיר גיהנום על פני האדמה, או ששוב אנו נאלצים להתמודד עם דמות משוכפלת שרק נראית טוב.

כשזה מגיע למשחקי מכות, ולא משנה איזה מותג, אנחנו מוצאים את עצמנו מחכים יותר לדמויות ״החדשות״ מאשר למה שקורה עם שאר הדמויות הרגילות. תחשבו על זה, בין אם אתם מכורים ל-Mortal Kombat או Street Fighter או כל דבר שבו אנו פורקים עצבים על הדמות השנייה, ישנה תחושת מיצוי של הדמויות הוותיקות ובוער בנו הרצון למשהו שונה מהנורמה, דבר שהוליד את כל התוספות המיוחדות עוד מימי Soul Calibur.

חברת NetherRealm הבינה את הקטע הזה בצורה מושלמת ולצד הדמויות הוותיקות שכולנו אוהבים, אנו מקבלים בטיפטופים דמויות ״חד פעמיות״ שבאות לעשות ברדק בזירה ולהוסיף עניין, בין אם זה הטורף, סופרמן או דמויות של DC (שאח״כ הפכו למותג בפני עצמן). התוספת היחסית אחרונה שמגיעה אלינו הוא ספון שמגיע אלינו מצד אחד ממעמקי הגיהנום ומצד שני מיקום הקומיקס של חברת Image פרי מוחו של טוד מקפרלן. בקצרה ספון הוא אחת מדמויות האנטי גיבור היותר אפלות ומוצלחות שיש שמתעסק חזק בכל מה שקשור במלחמת האור והחושך או גן עדן ו גיהנום עם המגע הקודר של מקפרלן ואפילו פרנק מילר שבכל דבר שהוא נוגע – זה הופך לסופר אפל וקודר מבאטמן ועד "סין סיטי"), ועל אף סדרת סרטים יחסית כושלת ושולית הוא לא נעלם מהזירה וקהל המעריצים רק מתרחב (מה קורה אוהד?), וכעת מגיע תורו לעלות אל הזירה המדממת ולכסח במכות את כל מי שעומד מולו או נבחר בצורה אקראית.

הדמות של ספון במשחק Mortal Kombat 11 נותנת לנו עוד כמה שעות של אלימות מצויינת שמקבלת תרגום יפיפה ממה שראינו בדפי הקומיקס מאלימות פיזית מרהיבה וחלקה ועד השימוש בגלימה המסתורית שהיא סוג של דמות בפני עצמה. החגיגה האמיתית והמדממת מתחילה במהלכי הסיום, אמנם זה משהו שאנו רגילים אליו משאר הדמויות אבל אצלו זה באמת בא מכל הלב היישר אל הקרביים של המתמודד האומלל ששמע הרגע איך הכרוז מכריז על סופו.

השימוש ביכולות הקודרות של ספון במשחק מביא לנו עוד נגיעה מהנה שמותחת את המשחקיות עוד קצת (הרי כמה אפשר לטחון את המשחק עם כל מה שקורה מסביב?), אז בשביל שכולנו נבין אם באמת שווה להשקיע את הכמה שקלים הנוספים ועוד כמה שעות של אלימות שמעט חוזרת על עצמה, בואו נפרק את הדמות כמו שהוא מפרק את האויבים שלו.

במבט ראשון הדמות של ספון נראית אלימה, מאיימת, קודרת ומטורפת כמו שאנחנו רוצים, וברגע שאנו שומעים את הכרוז הכיף האמיתי מתחיל, אנו משתמשים בכל מה שהדמות של ספון יכולה להציע החל מהאגרופים ובעיטות ועד שימוש בגלימה, שרשראות לפנים ודוקרנים משוחררים את הדמות. בנוסף, למרות שהדמות נראית מסיבית וכבדה הוא נע יחסית בקלילות ועושה חשק לחזור שוב ושוב לעוד איזה קרב ולראות כמה נזק אפשר לעשות.

הוא מהמם! אי אפשר להגדיר את זה אחרת, כל דמות קומיקס שהצטרפה לעולם האלים של מורטל קומבט קיבלה איזה שינוי בשביל להתאים לעולם המשחק ואולי קצת לנתק מעולם הקומיקס, אבל לא במקרה של ספון, הוא נשאר אותו הדבר עם אותה תחושת אפלה שאנחנו אוהבים כולל הפה המטונף שעולם DC ו-Marvel מאוד אוהבים לצנזר.

כמו שאמרתי מקודם, ספון זז נפלא וכל פרט קטן עובד יופי, בין אם אלו העיניים הזוהרות או הגלימה המתנופפת, בשביל אחד כמוני שמאוד אוהב את ״הפרטים הקטנים״ (ועוד לא מעט אחרים) מה שקורה פה זה פשוט עבודה מצוינת ומושקעת. סחטיין עליכם. כשזה מגיע לדיבוב הדמות אני לא אהיה מופתע אם הקול שבוקע מאחורי המסכה האפלה יהיה לכם מוכר, חלקכם מכירים אותו מעולם הקולנוע וחלקכם מכיר את הקול מדיבוב אין ספור דמויות, קית׳ דיוויד שהוא אחד השחקנים היותר מצחיקים ויותר מוערכים שיש עושה עבודה מדהימה שמעבירה את היכולות של ספון עוד כמה שלבים קדימה.

כמה אפשר כבר לחרוש על הדמות? מסתבר שלא מעט אבל גם לא יותר מדי, הדמות של ספון בהחלט אלימה ויצירתית בדרכיה אבל גם כאן יש גבול לכמה שאפשר לטחון אותה לפני שרוצים לבדוק ולשחק עם דמויות אחרות (ואז לחזור לקלאסיות שאנחנו כבר כל כך מכירים). אבל כל עוד חוגגים עליו – ההנאה לא נגמרת. עד שהיא נגמרת.

התוספת של ספון לעולם של Mortal Kombat 11 היא לא פחות ממבורכת, היא מכניסה את היקום היחסית ניגשתי של Image אל עולם האלים הזה בלי הנחות וטוב שכך. הדמות של ספון בהחלט מעניקה שעות משחק נוספות ומדממות למשחק שלאט לאט הופך לעוד משהו על המדף בדרך לסיבוב הבא עם כמות מפנקת של הפתעות. קית׳ דיוויד מדובב את הדמות באופן מושלם ואזכרה עושה חשק למשחק עם הדמות בני עצמו בלי קשר ליקום של מורטל קומבט. מבחינת הקרבות – כיף, כיף, כיף עד שמתחיל להרגיש שזה חוזר על עצמו, אבל עד שזה יקרה יש זמן.

אם אתם רוצים לדעת מה אני חשבתי על המשחק הבסיסי, Mortal Kombat 11, תוכלו לקרוא את הביקורת שפורסמה באתר זה בקישור כאן.

*קוד לביקורת סופק על ידי חברת עדלי יונייטד, יבואנית Warner Bros בישראל.

Mortal Kombat 11

ציון סופי - 9

9

מעולה

בשתי מילים – כיף מגיהנום

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה