ספורט הדמים – סיקור למשחק Mutant Football League

רוצים חווית פוטבול קצת שונה ממה שאנחנו מקבלים כל שנה ב-Madden NFL? אז אולי Mutant Football League הוא בשבילכם

יש משחקי ספורט שאני מתחבר אליהם ויש כאלו שלא, אבל אם היו משחקים שתמיד מצאתי כייפים אלו משחקי ה-Street, כמו NFL Street ו-Fifa Street, שפשוט נתנו ספין חדש למשחקי הספורט האהובים ונתנו לנו לשבור את החוקים. לכן אתם יכולים לנחש את ההתרגשות ששמעתי על משחק האינדי Mutant Football League של Digital Dream Entertainment, שייתן לי לקחת את כל החוקים ולהשמיד אותם לאפר.

משחקיות

ה-Mutant Football League הוא כמו גרסה מגושמת יותר של משחקי Madden של EA, אבל הוא מפצה על המשחקיות המגושמת עם אלימות, פיצוצים והרבה דברים שלא תמצאו במשחק פוטבול רגיל.

אתם בוחרים קבוצה אחת מתוך כ-20 קבוצות, כל אחת עם הרכב ייחודי משלה שכולל שלדים, אורקים, חייזרים זוחלים (שמאוד מזכירים את חייזרי "הנוסע השמיני") ורובוטים. כל סוג שחקן שימושי למצבים שונים ובעל יכולות מיוחדות משלו, האורקים הם טנקים הגנתיים, החייזר מסוגל להפוך לכדור ולהתחמק מהתנגשות והשלדים קלים על הרגלים, בגלל שהם שלדים.

ה-Mutant Football League הוא עם חוקים זהים לליגת ה-NFL, אבל טיפה יותר אלימים- אתם יכולים להרביץ לשחקנים אחרים, גם אחרי שהמהלך נגמר, לתקוף את השופט והמגרש מלא בדוקרנים ומוקשים.

אחד הדברים הכייפים של המשחק זה שחוץ ממהלכי פוטבול רגילים, אתם יכולים להשתמש במהלכים מיוחדים שהם נגד חוקי המשחק, למשל: לשחד את השופט, לתקוף את השופט (אם אתם חושבים שהוא משוחד נגדכם), להפוך את הכדור לפצצה (עוזר למנוע חטיפה של הכדור), להפוך את הרץ לסופר מהיר והגדלה של אחד השחקנים ההגנתיים שלכם. לכל קבוצה יש קבוצת מהלכים שונה והיא יכולה להשתמש רק במהלך פעם אחת בכל מחצית. עוד מהלכים מיוחדים אפשר להשיג במהלך המשחק, אם הקבוצה שלכם משחקת מספיק טוב (זאת אומרת מספיק אלים).

ישנו גם מיני משחק שבו אתם יורים על שלדים של הקבוצה היריבה ממבט עליון, אני חושב שזה נותן לכם יתרון על הקבוצה היריבה ככל שאתם מחסלים יותר אבל זה די מרגיש מנותק מכל המשחק וסתם משהו קטן שהמפתחים החליטו להוסיף בלי קשר לכלום.

למרות שהמשחקיות של Mutant Football League הרבה יותר מגושמת ולא חלקה ממשחקי הספורט של חברת EA, כללי המשחק האלימים והמהלכים המגוונים מצליחים לפצות על זה. גם אם הלך לכם מהלך בגלל שליטה לא ממש טוב, פשוט תוציאו את העצבים על השופט.

אישיות וכיף

כפי שציינתי בקטגוריה הקודמת, המשחק מלא בכיף ויתן לכם את חווית הפוטבול הכייפית שחסרה לנו מאז NFL Street. לא רק שזה כיף להשמיד את הכל על המגרש אבל כל המהלכים והזירות פשוט מלאות בכיף והרסניות. מה שרק תורם לכיף של המשחק זה האישיות הקורעת שלו.

חוץ ממשחקי מילים ברורים של מונחים בליגת ה-NFL, המשחק מצליח לגרום לליגת המוטנטים להרגיש כמו ספורט אמיתי בעולם אמיתי, כאילו המשחק הוא חלק מיקום Warhammer, וזה הכל תודות לדיאלוגים מאוד מצחיקים של השחקנים בין מהלכים והקריינות המצחיקה שמתרחשת ברקע. המשחק מלא באישיות והומור שזה פשוט הופך את החוויה ליותר כייפית ובלתי נשכחת.

מצבי משחק

Mutant Football League כולל כמה מצבי משחק אבל הם יותר תפריטים שונים לאותו המשחק הראשי- 1.משחק מהיר מול המחשב או חבר. 2.משחק אליפות קצר עם קבוצות ותנאים שהמשחק הגדיר מראש. 3.ליגה עם קבוצה נבחרת, זה פחות או יותר משחק אחרי משחק עם האפשרות להשיג שחקנים חדשים.

ל-Mutant Football League אין יותר מדי מצבי משחק או גיוון, אלו שמצפים למשחק עם קריירה ארוכה ומבדרת כמו משחקי Fifa ו-Madden NFL יתאכזבו, זה אפילו יותר מאכזב בהתחשב באישיות הנהדרת שיש למשחק, סיפור הבנוי מסביב לעולם של המשחק יכול היה להיות ממש כיפי.

גרפיקה ותצוגה

הגרפיקה של המשחק לא משהו בהשוואה למשחקים אחרים- האפקטים של המשחק די מפוקסלים והמודלים של כל הדמויות לא נראים ממש טוב, אפילו מרובעים לפעמים והאנימציה היא לא הכי חלקה, יכול להיות וזה חלק מהקסם של המשחק, להראות כמו המשחקים של פעם, אבל אלו מכם שחשוב להם גרפיקה, מאוד יתאכזבו מהגרפיקה של המשחק. מה שכן, המשחק מאוד צבעוני והתצוגה הכללית שלו היא נהדרת ומאוד מתאימה לאישיות והעולם שהוא יוצר, זה באמת מרגיש כמו ליגת ה-NFL בעולם שמלא בשלדים ואורקים.

סאונד

הסאונד של המשחק הוא לרוב טוב- קולות השדרנים מאוד מתאימים למשחק והם מגיבים לרוב לכל מהלך, למרות שאין שחקנים מקצועיים במשחק שבשמם יקראו השדרנים. בנוסף, הקהל של האצטדיון נשמע די אמיתי, אבל זה קצת מאכזב שהם לא מגיבים למהלכים הכי טובים שלכם. אבל בהתחשב בתקציב המשחק, אפשר להבין את הסיבה לסאונד הלא מפורט והלא מגוון.

סיכום

Mutant Football League הוא משחק פוטבול כייפי עבור כל אחד שמחפש חווית ספורט שונה ממה ש-EA מציעה עם סדרת משחקי Madden.

התקציב הדל של סטודיו האינדי נראה לעין בגרפיקה, הסאונד והמשחקיות הנוקשת, אבל המשחק עדיין משדר הרבה אישיות וכיף. Mutant Football League הוא כיף מלא בדם,פיצוצים ואלימות.

Mutant Football League

משחקיות - 9
אישיות וכיף - 10
מצבי המשחק - 6.5
גרפיקה ותצוגה - 7.5
סאונד - 7

8

מעולה

Mutant Football League הוא משחק ספורט מגושם אבל מבדר, שמתאים לכל מי שרוצה קצת כיף ושגעון במשחקי הספורט שלו.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה