NBA 2K18 – סיקור משחק – גרסת המחשב

העונה החדשה והמרתקת של ה-NBA יצאה לדרך שבוע שעבר וזה אומר שהגיע גם העת לחזור לסדרת משחקי הכדורסל המשובחת ולסקר את NBA 2K18. נתחיל אולי בגילוי נאות: אני משוגע ל-NBA, מאלה שקמים באמצע הלילה ובזמן הפלייאוף הם זומבים שלא ניתן לתקשר איתם. אני מכיר את רוב השחקנים ויש לי ניסיון של 30 שנה של NBA אחורה, הייתי בשלושת הגמרים האחרונים של ה-NBA ואני מעודכן ברמה שעתית. אז למה אני מספר את זה? כי זה יכול להיות גם יתרון בסקירת המשחק וגם חיסרון. מבחינת היתרון, זה מאפשר לי לנתח את המשחק לפרטי פרטים ולהבין עד כמה המשחק קרוב לדבר האמיתי, מצד שני, אני כנראה Hardcore Fan וזה אומר שהסיכוים שאני לא יאהב לגמרי את המשחק, הם קלושים.

איך שאני רואה את זה, יש 2 דרכים לסקר משחקים שיוצאים כל שנה. דרך אחת היא להשוות את המשחק למשחק הקודם בסדרה ולהבין אם הוא מצדיק את השידרוג והקנייה המחודשת. דרך שניה, הדרך שבה אני בחרתי, לסקור את המשחק כמשחק Standalone ולהסתכל עליו כמשחק שלם ולא עוד כותר בסדרה ארוכת שנים של משחקי NBA 2K. טוב אז אחרי כל הברבורים וההקדמות, האם NBA 2K18 מספק את הסחורה? הם המחיר שווה את החוויה? בואו נתחיל לצלול לעומק.

אז NBA 2K18 הוא בעצם שילוב של כמה משחקים, כל מוד הוא שונה משמעותית מהאחרים. יש לנו את המוד הרגיל שמאפשר לכם לשחק לבד או עם חברים ברשת, במגרש כדורסל אמיתי או בפארק. יש את המוד של MyTeam שהוא של סדרת אתגרים עם בניית קבוצה אידיאלית עם אפשרות לקבל שדרוגים דרך חבילות קלפים (כן, אנחנו נדבר על נושא המיקרו-טרנזקציות), יש את MyCareer שמאפשר לכם לפתח שחקן משלכם, לגדל אותו, לקדם אותו בליגה, להתחרות איתו נגד אנשים ברשת וכו' ויש את את MyGM שמאפשר לכם לנהל קבוצה משלכם, פה תצטרכו לקחת את התפקיד של המנכ"ל, לגייס שחקנים, לפתור סכסוכים, לנהל את התקציב של הקבוצה, בקיצור מוד של Manager לכל דבר ועניין.

Play Now
אז מבחינת המוד הרגיל של Play Now שמאפשר לכם לצלול ישר למשחק NBA, תמצאו פה את כל הפיצ'רים שתרצו, תקבלו Roster שמתעדכן כל הזמן עם הקבוצות הכי טובות בליגה, כולל קבוצות עבר מפוארות. סט חדש של קבוצות הוא בעצם קבוצות שמייצגות את השחקנים הכי טובים אי פעם מכל דור כדי לייצר קבוצה. ככה תוכלו לנסות את השחקנים הכי טובים של הלייקרס משנות ה-50 ועד היום אל מול נניח השחקנים הכי טובים של בוסטון בכל הזמנים. המוד של Blacktop חוזר ויאפשר לכם לשחק 1 נגד 1, 2 נגד 2, 3 נגד 3 או 5 נגד 5 הפארק בסגנון של כדורסל רחוב. תוכלו כמובן להתחרות ברשת עם שחקנים מכל העולם, הוא להקים קבוצה עם חברים שלכם או לשחק פשוט אחד נגד השני. זה המוד שמתאים יותר ל-Casual Players, אלה שרק רוצים לבוא ולשחק מידי פעם ולחשוב שהם השחקנים הכי טובים בעולם. בנוסף פה תמצאו גם את ה"אוניברסיטה" , זה שתלמד אותכם לשחק מהמהלכים הכי בסיסים ועד להרצת תרגילים שלמים מורכבים בהגנה ובהתקפה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


My Team

פה אתם מתחילים עם כמה חבילות קלפים שיתנו לכם כמה שחקני מפתח, כמה שחקנים חופשיים (Free Agents), מאמן, מגרש, כדור ואפילו גופיות כאלה ואחרות. המוד בעצם מורכב מאתגרים בכל מיני רמות, הח'ברה ב-2K מעדכנים את האתגרים שם בתדירות די גבוהה, המטרה היא לצבור שם XP ו-VC (המטבע הוירטאולי במשחק), לקנות חוזים כדי לשמר ולשפר את השחקנים שלכם, בעזרתם תוכלו גם לקנות חבילות קלפים שונות שאפשרו לכם לקבל עוד שחקנים שווים. האתגרים הם בעצם מצבים מסומים שאתם צריכים להתגבר עליהם, למשל: אתם ברבע הרביעי, 3 דקות לסוף בפיגור 6 ואתם חייבים לחזור לנצח את המשחק כאשר הכוכב שלכם פצוע או לא משחק. לאחר שתבנו קבוצה רצינית, או לפחות חשבו ככה, תוכלו לקחת אותה ONLINE ולשחק נגד שחקנים אחרים תמורת XP ו-VC ואפשרות לקבל קלפים נדירים. כמובן שגם פה ניתן לרכוש VC או חבילות קלפים מיוחדות בעזרת כסף אמיתי, כאמור מיקרו-טרנזקציות… המוד הזה הוא מאין הפסקה מעניינת בין רק לשחק על המגרש עם אלמנטים של ניהול למי שלא ממש רוצה להיכנס למוד המורכב של MyGM, זה לא אומר שהוא קל. האתגרים בהתחלה מצחיקים אבל הרמה עולה מהר וה-VC ממש לא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MyGM
המוד הזה הוא מוד Manager לכל דבר, יש פה כמה אופציות , מהניהול קבוצה של ממש דרך ניהול של ליגה שלמה או ניהול עונה בודדת, פלייאוף וכו'. בכל אחד מהמצבים תצטרכו לראיין שחקנים ומאמנים, לנהל את פנקס הצ'קים שלכם, לעבור על גרפים מורכבים עם סטטיסטיקות מסובכות, הכל בניסיון לנסות ולהיכנס לנעליים גדולות של מנהל של קבוצה (או ליגה). תוכלו לבחור חוזי פרסומות, להתסכל במבט מלמעלה, להתערב באימונים של המאמן ובטקטיקות שלו או אפילו לקשור את השרוכים ולרדת על למגרש ולשחק את המשחקים עצמם כמו במוד של Play Now. גם בתור אחד שדי מבין ב-NBA, מצאתי את המוד הזה יחסית מסובך, לוקח זמן להיכנס אליו אז תקחו את זה בחשבון, אחרי שנכנסים אליו, כל ניצחון, החתמה של שחקן או תואר כזה או אחר מהווה תחושת סיפוק טובה מאוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MyCareer
אולי השינוי המשמעותי ביותר בניגוד למשחקים הקודמים בסדרה הוא המוד הזה. נכון שהמוד הזה כבר קיים הרבה מאוד שנים אבל עושה רושם שהפעם לקחו אותו לגבהים חדשים. מלבד העובדה שיש פה סיפור (לא מרשים במיוחד) של שחקן צעיר בתחילת דרכו, יש הרבה אלמנטים של רשתות חברתיות. בניגוד למשחקים הקודמים, תוכלו להסתובב פה בשכונה, להתעדכן מה אומרים עליהם ברשתות החברתיות, לבקר בחנות NBA ולחלק חתימות, ללכת לאימונים של הקבוצה כדי להשתפר, ללכת להתאמן עם חברים שלכם בחדר כושר שכמובן משפר לכם את השחקן, לשחק במגרשים בפארק, להתחרות על הטבעות, לענות על שאלות טרוויה, לשחק כדורסל חובבני, לשנות תספורות, קעקועים ומה לא. כמות התוכן פה היא די גדולה והתרשמתי מאוד לטובה, זה נותן הרגשה כאילו אתה שחקן אמיתי, למרות שאחרי שני אימונים קיבלתי את ההזדמנות לשחק כבר עם לברון ג'ימס וללבוש גופיית NBA אמיתית (מה שרחוק מאוד כמובן מהמציאות), עדיין העבודה מול הסוכן, ביצוע כל מיני עבודת צד ושיפור תמידי של השחקן, השאירו אותי בתמונה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מבחינת Design יש פה כל מה שאתם יכולים לבקש ממשחק כדורסל, גם ב-NBA 2K!*יש פה את כל השחקנים, כל הקבוצות, כל המודים של Offline ו-Online האפשריים, גם MyGM וגם MyCareer יכול לספק אין ספור של שעות משחק, המשחק עושה עבודה טובה בשביל להכניס אותכם בהדרגתיות לעניינים כי ללא ספק מדובר פה במשחק שהוא לא קל. החסרון העיקרי פה הוא השימוש הבלתי נסלח במיקרו-טנרזקציות. תוכן שהיה חינמי כבר לפני 10 שנים עכשיו חסום מאחורי VC והרבה VC , כל תספורת, קעקוע הוא נעל חדשה שהם נטו קוסמטיקה יעלו לכם הרבה כסף. אם היינו נשארים בקוסמטיקה מצבנו היה טוב אבל בשביל לעלות בדרגות ולשפר את השחקן שלכם, אתם צריכים המון VC ועושה רושם שהח'ברה ב-2K דאגו שתהיה לכם רצון עז לבזבז עוד כסף בנוסף ל-60 דולר שכבר שמתם על המשחק. לא Cool ממש לא Cool!

מבחינת Gameplay, אין חדש תחת השמש, זה מה שמייחד את הסדרה הזאת והופך את NBA 2K18 לאחד ממשחקי הספורט הטובים אי פעם. כל שחקן מרגיש יחודי, הכדרור המיוחד של קיירי אריינג, הזריקה המיוחדת של ג'ימס הארדן, התנועה היחודית של לברון ג'ימס ועוד. הדיוק פה הוא מדהים, ההרגשה היא ששחקנים הם ממש מראה וירטואלית של עצמם במציאות. האניציות מעולות, יש מגוון רחב של תרגילים, יכולת השליטה על מה שהשחקן שלכם עושה היא הזויה, תוכלו לבקש חסימה משמאל ואז לבקש מהשחקן שלכם "להתגלגל" פנימה או החוצה והכל בלחיצת כפתור אחת. יש פה הרבה לחיצות ללמוד אבל ברגע שמשתלטים עליהם, תרגישו שחקני NBA לכל דבר ועניין.

גרפיקה וסאונד, פה יש ניגודיות די גדולה. ה-Soundtrack הוא מה שאתם מצפים, ביטים של היפ הופ עכשיוי , די טוב אבל לא משהו שאני אזכור להרבה זמן בניגוד למשחקים קודמים כמו NBA 2K12 שה-OST שלו עדיין צרוב לי במוח. הטקסטורות של השחקנים עצמם נראות די טוב, למרות שהבעות הפנים שלהם לא משהו, כל מי שלא שחקן (שדרנים, קהל, שופטים וכו') נראים נוראיים במקרה הטוב, מפחידים במקרה הפחות טוב, יוטיוב כבר חגג על הנושא, תהיו בטוחים. החוויה והגרפיקה של להיות בתוך אולם NBA היא מעולה, הכל רץ חלק על 60FPS אבל משום מה דווקא שאתה מטייל ברחובות של MyCareer הכל יורד ל-30FPS, די ברור שזה בגלל חוסר השקעה של המפתחים בהתאמת הפורט מהקונסולות.

בשורה התחתונה AKA לסיכום
המשחק NBA 2K18 הוא משחק משובח והוא חובה אם אתם עכברי NBA כמוני או חובבי כדורסל באופן כללי, תוכלו להעריך את הירידה לפרטים ואת כמות התוכן שיש במשחק. מצד שני, המיקרו-טרנזקציות זאת לא תופעה שאני מתכוון לתמוך בה ולכן זה ביג NO NO, אם אתם לא כאלה שמתכננים לשקוע עמוק עמוק במשחק, כנראה שתצטרכו להישאר בסביבת ה-Play Now. המוד של MyCareer היה האהוב עלי, עדיין לסרוק את הפנים שלך לתוך המשחק ולחשוב שאתה שחקן NBA זה כנראה חלום שלא התגברתי עליו. ההחלטה הסופית על קניית המשחק או לא תלויה באיך אתם הולכים לשחק בו. נקווה שהביקורת מהקהילה, תוריד את 2K מהשטויות האלה. שווה אולי גם לציין לחיוב את הערוץ יוטיוב של המשחק דואג לעדכן על כל מה שקורה בעולם מבחינת NBA 2K18, כולל ראיונות עם שחקנים ושאר הפתעות.

ציון סופי

עיצוב - 8
משחקיות - 9
גרפיקה וסאונד - 7.5

8.2

טוב

NBA 2K18 יספק את הסחורה לעכברי ה-NBA הכבדים ביותר אבל אם אתם רק חובבנים או חדשים לסדרה, רצוי לחשוב פעמיים.

User Rating: Be the first one !

אודות גדי ברקוביץ׳

30+ שנות גיימינג וזה רק נהיה יותר חמור... גיימר מושבע , ספורטאי מפוספס, מנהל בכיר בעולם הייטק ואפילו אבא לשלושה.

השאר\י תגובה